Strona 1 z 1
Pomoc w wyborze frezarki cnc do metalu
: 19 sty 2020, 22:51
autor: wiesmak
Dzień dobry, mały problem z wyborem kierunku działania. Potrzebuję frezarkę do metalu - obróbka elementów minimum 150x80x35 /ponieważ mam takie zamówienia/, stal narzędziowa, tak z grubsza. Budżet do 25 tys zł /lub ew coś dołożę/. Do wyboru mam: 1. kupno nowej może coś jak cnc 444, 2. przerobić moją FA3AU /trochę szkoda, ale mogę też kupić jakiegoś złoma i przerabiać/ 3. wykonać nową konstrukcję bramowa posiłkując się wykonanymi konstrukcjami z naszego Forum. 4. zamówić- kupić u kogoś z Forum? Może jest ktoś?
Mam możliwości typu spawanie, mig tig cięcie toczenie itp ale jeszcze nie douczyłem się konfiguracji i doboru sterowania i osprzętu do cnc, po prostu brak praktyki i nie mam w okolicy jakiejś duszy cnc do pomocy. Pomożecie?
Re: Pomoc w wyborze frezarki cnc do metalu
: 19 sty 2020, 23:15
autor: abcdef
przerabiać FA3AU.
Re: Pomoc w wyborze frezarki cnc do metalu
: 19 sty 2020, 23:41
autor: sssTOMEKsss
przerabianie kompletnie konwencjonalnej maszyny to spore wyzwanie, a jeżeli nie masz kilku maszyn konwencjonalnych nie zapomnij o tym że jak dupnie Ci coś w takiej przerobionej nie będziesz miał gdzie przerzucić swojej roboty
Konwencjonalne maszyny będą zawsze nie zastąpione ze względu na swoją długowieczność i bezawaryjność - jak masz ją w dobrym stanie zdecydowanie nie brałbym się za przeróbke
poszukaj jakiegoś starego CNCka z lat 80-90 - w nich masz już silniki, drivery, śruby kulowe a i czasami bezpośrednie układy pomiarowe które możesz zostawić, wykorzystać i wymienić tylko i wyłącznie sterowanie, wkładasz PCta, podpinasz pod karty np. MESA, konfigurujesz linux CNC i masz CNC w kwocie kilku tysięcy i kilkanaście zostaje Ci na narzędzia albo jakieś dodatkowe osie itp. Jeżeli porywasz się nawet na swoją konstrukcje to widać że chęci masz, a więc z retrofitem gotowej już maszyny powinieneś sobie poradzić
cnc 444? to raczej nie do stali...
Re: Pomoc w wyborze frezarki cnc do metalu
: 20 sty 2020, 00:19
autor: wiesmak
FA3 jednak mi trochę szkoda, bo sprawna no i faktycznie nie będzie zastępcy. Chęci są, sprzęt i talent trochę też, ale nie mam mentora by poprowadził. Zacznę poszukiwania.
Re: Pomoc w wyborze frezarki cnc do metalu
: 20 sty 2020, 11:19
autor: wiesmak
Jest do sprzedania centrum Haas Super Mini Mill spróbować ugryźć?
Aaaa i widzę jeszcze aciera f45 cnc 5000 co by mnie interesowała jako baza, x 450, y 400, z 450 iso 40 no i ta waga - 2900kg, wydaje się ciężkawa i solidna.
Dodane 44 sekundy:
Oczywiście aciera 2x tańsza.