Chińczyk do elementów modelarskich

CNC 3040

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
wampum
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 22 cze 2007, 14:46
Lokalizacja: Kalisz

Chińczyk do elementów modelarskich

#1

Post napisał: wampum » 11 lis 2019, 13:04

Hej.
Myslę nad zakupem chińczyka 4/5 osi na "początek" do elementów modeli i innych popierdółek.
Idealnie gabarytowo pasuje mi taka frezareczko/grawereczka.
https://pl.aliexpress.com/item/32853171 ... b201603_52

Nie chcę bramówki, wole kolumnę, wydaje mi się bardziej sztywna - z tych dostepnych w CHRL.
Czy na początek mozna tym wykonywać mniej precyzyjne rzeczy (0,05-0,1mm) przede wszystkim w aluminium, do tego trochę tworzyw i drewna.

Myslę jeszcze nad rozbiciem tej maszyny i kupno pojedyńczych elementów z dwóch powodów:
1. Maszyna w całości prawdopodobnie będzie wymagać uprgeadu aby być w pełni zadowolonym z jej pracy, z tego powodu może właśnie zamaist całości zacząć kupować osobno ale elementy docelowe jak elektrowrzeciono z faliwnikiem, oś Z z silnikami krokowymi, lub zestaw silników krokowych z MACHem, śruba kulowa z wałkami prowadzącymi itd itp.
W ten sposóbo metodą "klocków LEGO" poskładać to w domu i miec w pewnych elementach coś lepszego niż startowy chińczyk, tylko czy ogarne i dam radę.....
2. Zakup w częsciach pozwoli mi ominać koszty portu i opłat z tym wszystkim związanych, zostanie tylko cło i VAT.




oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Chińczyk do elementów modelarskich

#2

Post napisał: oprawcafotografii » 11 lis 2019, 19:18

Prawdopodobnie będę niedługo sprzedawał frezarkę produkcji kolegi Bakprinta z forum.
Dokładnie tą:
http://www.bakprint.pl/frezarka-hobbycn ... index.html
Obszar roboczy to około x34xy75xz30cm? (musze sprawdzić). Wrzeciono - mokry chinczyk
800W albo Kress. Obszar roboczy idealnie dla modelarza - spore śmigło wyfrezujesz,
czy pól skrzydła etc... Co prawda za 1200USD nie sprzedam, ale za to maszyna sprawdzona :)

q

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”