Frezarka na ramie stalowej DIY

przedstawiam swoją konstrukcję małej frezarki

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
tomasz.jasiński
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2019, 17:53

Frezarka na ramie stalowej DIY

#1

Post napisał: tomasz.jasiński » 10 lip 2019, 10:14

Witam,

Chciałbym pokazać Wam swoją konstrukcję i prosić o ewentualne konstruktywne uwagi co można było zrobić lepiej a co jeszcze można poprawić.
Generalnie wykonanie całej frezarki zajęło mi miesiąc, ambitnie podszedłem do tematu z uwagi na fakt, że potrzebowałem maszyny do szybkiego prototypowania urządzeń elektronicznych, czyli wycinanie obudów i ewentualnie prostych płytek do testerów. Ku mojemu zaskoczeniu frezarka całkiem nieźle radzi sobie z frezowaniem małych i większych detali z aluminium, udało mi się nawet zrobić koła zębate z których później zrobiłem zabawkę dla dziecka. Po dodaniu chłodziwa jestem w stanie nawet frezować w czarnej stali, niestety bardzo wolno to idzie i trochę sztywność konstrukcji daje o sobie znać ale dać się da :-)
Pole robocze, które uzyskałem to zaledwie 20 x 30 cm - nie jest zbyt wielkie ale na moje potrzeby na razie wystarczy...
Do sterowania używam oprogramowania estlcam, a rolę sterownika pełni wykonana przeze mnie płytka która z powodzeniem działa w przeciwieństwie do zwykłego arduino i niektórych chińskich wynalazków.

Z góry dzięki za uwagi i pozdrawiam!
Poniżej wrzucam kilka fotek mojej blaszanej zabawki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”