Którą frezarke na przeróbke wybrać?

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Davido_olawa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 270
Rejestracja: 28 maja 2006, 15:46
Lokalizacja: Dolnysląsk

Którą frezarke na przeróbke wybrać?

#1

Post napisał: Davido_olawa » 27 wrz 2008, 21:05

Witam stoje przed wyborem frezarki do przeróbki na cnc wybór jest w sumie pomiędzy
-OPTI BF20 L VARIO http://www.optimum-machines.com/product ... index.html
a
-FG 7045 G http://www.allegro.pl/item441328561_fre ... y7045.html
frezarka ma służyć do lekkich prac drewno,metale kolorowe którą polecacie? z FG spotykam sie pierwszy raz i nie wiem co to za cudo jest


De profundis clamo ad Te, Domine

Tagi:


paulg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2005, 19:59
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#2

Post napisał: paulg » 27 wrz 2008, 21:38

Witam.
Mam styczność z maszyną identyczną do tej FG - jak dla mnie jest całkiem OK , przyzwoita jakość , sztywność - tak więc do przewidzianych prac będzie jak znalazł :wink:
Pozdrawiam
"Tak naprawdę, to nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, dopóki nie potrafisz go wytłumaczyć swojej babci."
Albert Einstein

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#3

Post napisał: bartuss1 » 28 wrz 2008, 09:15

nie wszystko złoto co sie swieci :D ten stół krzyzowy jakby znajomy hehe, moznaby powiedziec że zmądrzałem jesli chodzi o zakup wiertarko frezarek - wolałbym kupić mała chinską tokarkę np C2, wyciągnąc z niej wrzeciono z uchwytem i na nim bazowac - noga pionowa z prowadnicami i stół krzyzowy od razu na prowadnicach i srubki kulowe - za 5,5 tys to mozna całkiem niezłą maszynkę zrobic, a dac 5,5 tys za coś co tylko ładnie wygląda a pewnikiem ma luzy rzędu 2 mm ... lepsze opuszczane całe wrzeciono niż pinola
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


muskiel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 152
Rejestracja: 26 mar 2005, 16:25
Lokalizacja: Starachowice

#4

Post napisał: muskiel » 28 wrz 2008, 19:52

Witam,

BF20 ma mniejszy przelot w osi Y, co moze potem przeszkadzac.

Poza tym na plus jest to ze do BF20 sa dostepne kity srub kulowych. Na oryginalnych trapezowkach zapomnij o dokladnosci, kasowanie luzu (oryginalne nakretki sa stalowe) jest trudne ze wzgledu na ilosc miejsca pod stolikiem X-wymiana lub dolozenie nakretki.
Jaskolcze ogony zzeraja moment silnikow, wiec z doswiadczenia moge powiedziec ze na srubie musi byc min. 1Nm zeby to jakos chodzilo, wyjatkiem jest os Z z wrzecionem 35kG. Na trapezowce potrzeba ok. 3-3,5Nm. Dane z doswiadczenia po przerobce.


Dalej, FG ma korbke na dole, co oznacza przekladnie katowa na dole sruby (bedzie klopot z przerobka bo pewnie luz w przekladni; BF20 tez ma przekladnie katowa ale u gory i latwiej jest to przerobic.), i tu kolega Bartuss1 nie doczytał: pinola tylko do wiercenia, cale wrzeciono ma przesuw 450mm.
Duza roznica w wadze BF20 ok. 130kg, FG ok. 350kg

Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#5

Post napisał: bartuss1 » 28 wrz 2008, 20:14

tak czy siak lepiej przestrzegac, co z tego ze ma przesuw pionowy, a po co te blokady na bokach jaskółczego ogona ? do kasowania luzów chyba co ? oczywiście mówie o kolumnie pionowej, a jak toto ma pinole - to tam jest najwieksze skupisko luzow promieniowych - podobne cyrki mam z rolstalem - tez przesuw w pionie całosci okolo 300 mm i wysuwna pinola, troszke inna konstrukcja, ale załoze sie ze wykonanie w kalsie dokładności podobne, tylko obróbka 2,5D, przy 3 osiach na raz czasami takie szopki wychodza ze szkoda gadac, swoją droga mam zamiar to przebudowac, ale na razie nie ma czasu
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”