Frezowanie blatu do kuchni

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
zahar
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 19
Posty: 34
Rejestracja: 25 lis 2013, 23:25
Lokalizacja: Lublin

#81

Post napisał: zahar » 14 paź 2017, 14:03

Mam ze dwa takie właśnie większe, nie grawerskie. Jeden marketowy, jeden od Chińczyka.

RobWan, jeden z nich podobny frez do tego z Twojego linka. Tylko chyba trochę słabo może się on sprawdzić przy tej obróbce V-bit ze względu na że tworzące stożek powstały z wyniku frezowania nie schodzą się w punkt, a tworzą ścięty stożek.
Zamiast V jest \_/
To pytanie, bo jak nie ukrywam, nie mam większego pojęcia o grawerowaniu V-bit.


Trochę bałem się frezów marketowych i choć miałem kilka to starałem się używać innych.
Dobry kawał czasu temu czytałem, chyba właśnie na tym forum, że stosowanie tanich frezów marketowych może powodować uszkodzenie wrzeciona (a może raczej jego ułożyskowania) ze względu na brak wyważenia freza i duże obroty.

Czy to faktycznie może mieć miejsce, czy można to włożyć miedzy bajki?



Tagi:


RobWan
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 27
Posty: 1616
Rejestracja: 17 paź 2004, 20:49
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

#82

Post napisał: RobWan » 14 paź 2017, 15:59

zahar pisze:Zamiast V jest \_/
Jak chcesz mieć super ostre kontury to V. Ale tym frezem płaskiego dna nie zrobisz. Jeżeli w geometrii takowego nie ma to może być taki. A jeżeli jest to trzeba zmienić na \_/ i wybrać dno.

\_/ zrobisz kontur i wybierzesz dno. Ten marketowy ma stopkę chyba fi ~1,5 mm
zahar pisze:Czy to faktycznie może mieć miejsce, czy można to włożyć miedzy bajki?
Między bajki. Porównaj siłę z jaką uderza ostrze frezu podczas obróbki do siły odśrodkowej niewyważonego frezu.

Robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”