Proszę o pomoc z Ima Bima qadroform num 1060

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Sajmon2004
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:32
Lokalizacja: Kościerzyna

Proszę o pomoc z Ima Bima qadroform num 1060

#1

Post napisał: Sajmon2004 » 28 maja 2017, 18:56

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem nowy i proszę was o Pomoc . Zakupiłem Cnc Ima Bima Qadroform z 95 roku Komp num 1062 w. I mam problem ze sterowaniem, komp praktycznie wcale nie startuje ( na module UC SII pali się dioda czerwona z napisem Halt ) i nie słychać żeby uruchamial się dysk. Widzialem że coś było grzebane i zmieniono baterie podtrzymująca. Trzeba odnowa postawić cały soft ? Dostałem płytę CD backup, jak i czym to zgrać . Powinien wystartować podłączony na stole sam panel sterowania z monitorem i komp , czy musi być do wystartowania podłączony do reszty wnętrzności? Może jest ktoś w woj. POMORSKIM kto sobie z tym poradzi ?Obrazek

Obrazek



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 28 maja 2017, 21:19

panel wraz z komputerem i monitorem powinien wystartować na stole, nie potrzeba żeby inne peryferia, drivery były podłączone, Halt świeci do czasu aż nie załączysz maszyny.
Płyta główna często padała w tych systemach ale sprawdzić musisz wszystko począwszy od zasilania.
Powoli myślałbym o wymianie sterowania w tym centrum, to już prehistoryk i sypać się będzie, co tam masz 1 wrzeciono? magazyn na 8-10 narzędzi? i oś C ale płynna czy tylko pod agregat 90-180 stopni?. Nie pamiętam dokładnie.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
Sajmon2004
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:32
Lokalizacja: Kościerzyna

#3

Post napisał: Sajmon2004 » 28 maja 2017, 23:45

Witam. Jaki jest orientacyjny koszt takiej wymiany na nowe sterewanie ? Tak maszyna jest taka jak piszesz, ale mi to wystarcza. Zasilanie jest ok, wydaje mi się ze problem jest z monitorem. Po załączeniu jest tylko niebieski obraz , bez względu czy jest podłączony do kompa czy nie. Podpiolem ekran pod gniazdo liaison pupitre (przy miaciskaniu klawiszy na klawiaturze wydaje dzwieki) chyba ok? Próbowałem podłączyć zwykły monitor LCD ale po podłączeniu zasilania monitor wchodzi w stan czuwania i nie daje się włączyć .


micges
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 291
Rejestracja: 08 sty 2010, 02:04
Lokalizacja: Toruń

#4

Post napisał: micges » 03 cze 2017, 17:26

Sajmon2004 wysłałem PW


Autor tematu
Sajmon2004
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:32
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Proszę o pomoc z Ima Bima qadroform num 1060

#5

Post napisał: Sajmon2004 » 03 mar 2019, 22:16

Witam. Po dłuższym dostaniu maszyny chciałem się od Fachowców dowiedzieć na czym najlepiej postawić takie centrum obróbcze jak w tytule ? Mesa? Maso? Csmio? Co najprostsze w montażu ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”