okleiniarka krawędziowa do płyt meblowych

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
makos
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:34
Lokalizacja: polska

okleiniarka krawędziowa do płyt meblowych

#1

Post napisał: makos » 05 lut 2017, 22:03

witam

mam uszkodzoną okleiniarkę. nie wiem co nie działa ale czasem pracuje poprawnie a czasem nie.

naprawa sterownika bedzie bardzo droga a wszystke urządenia działają poprawnie jak je zmusze manualne. czyli podam sygnały na przekaźniki

wymyśliłem sobie że zastąpie orginalny komputer( prawdopodobnie uszkodzony) na mały komputerek RASPBARRY PI i lub ARDUINO.

czy ktoś robił juz coś takiego z tego typu maszynami?
czy jest jakiś gotowy program do obsługi tego typu maszyny? to prawie cnc tyle ze to płyta sie porusza a uruchamiają sie odpowiednie urządzenia, które ją obrabiają

OPIS MASZYNY
okleiniarka wazy 2 t i sie przewróciła podczas rozładunku. nie była nowa nie mam na nią gwaracji itd. na komputerach tego typu wogóle sie nie znam.

okleiniarka posiada grzałekę do kleju, kilka silników wysokoobrotowych (frezy itp) troszke hydrauliki na elektro zaworach, które wysówaja odpowienie urządzenia. milion kabli i przekaźników oraz falowniki sterujące predkością silników.

Prosze o jaką kolwiek pomoc nawet jeśli ktoś zna sie na komputerach tego typu i chciał by zrobić chociaż oględziny i wycene naprawy. Ale zależy mi tez na pomocy przy wysterowaniu jej z raspberry pi itd

pozdrawiam
i dziękuje za wszelkie sugestie



Tagi:


atlc
Posty w temacie: 1

#2

Post napisał: atlc » 06 lut 2017, 01:16

Moja sugestia jest taka, że jak już to nie żadne arduino, tylko PLC.
Maszyna ma zarabiać, być niezawodna i nie urwać rąk. Do takiego zastosowania PLC, a nie zabawka - arduino.

Co do oględzin, pewnie prędzej znajdziesz chętnego jak napiszesz skąd jesteś.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#3

Post napisał: kubus838 » 06 lut 2017, 10:37

Witam

Może najpierw proponuje sprawdzić co tak naprawde jest uszkodzone w Twojej maszynce. Ja rozumiem, że jest dużo kabli ale miernik w dłoń i po kolei - bo może być uszkodzony jakiś termostat i dlatego maszyna "zgłasza błąd".

Na raspberry można to zrobić tylko jest pare sztuczek. Bo jak wiesz architektura procesora nie bardzo umożliwia instalacje windows. Ponoć już się pokazała odmiana raspberry na którym można zainstalować win10. Ktoś zainstalował winxp na raspberry poprzez debiana ale i tak nie wszystko sprawdził.

Można się też pokusić na zwykłe xp i odpowiednio ustawić zwykły program sterujący do cnc - poprostu trzeba troszke "oszukać" sam sterownik. Ale proste to nie jest.

Dlatego zacznij może od próby znalezienia uszkodzenia i naprawy a nie chcesz od razu "modernizować" sterowanie maszyny - to chyba będzie prostsze i tańsze. Bo przy takiej pseudo modernizacji i tak będziesz musiał wszystkie kable porozpinać. A uwierz mi nikt tego za darmo nie zrobi.

robert


desertwolf
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2017, 01:48
Lokalizacja: zakopane

#4

Post napisał: desertwolf » 26 lut 2017, 02:48

jaka to maszyna?
desertwolf


juzwa1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 183
Rejestracja: 11 lut 2015, 18:55
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: juzwa1 » 30 mar 2017, 20:49

Właśnie, najpierw firma i typ maszyny, ewentualnie zdjęcie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”