Dobór metody i narzędzia do obróbki twardego drewna

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Ojojq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2016, 22:32
Lokalizacja: Pyskowice

Dobór metody i narzędzia do obróbki twardego drewna

#1

Post napisał: Ojojq » 12 mar 2016, 23:16

Witam wszystkich forumowiczów,

jako, że jest to mój pierwszy dzień na forum oraz pierwszy post, chciałem się przywitać. Spędziłem tutaj pół soboty. Sporo tu ciekawych rzeczy :)

Na forum natrafiłem przy okazji poszukiwania informacji o obróbce drewna. Dokładnie chodzi o obróbkę twardego, dębowego drewna małych rozmiarów. Wiem już, że sporo tu fachowców, dlatego chciałem się poradzić jakie narzędzie zakupić oraz jak je najprościej i najtaniej dostosować do moich potrzeb.

Jak już wcześniej wspomniałem, planuję w najbliższym czasie rozpocząć dłubanie w drewnie. Z tego co poczytałem na forum i obejrzałem na youtube, najlepszym rozwiązaniem dla mnie byłby zakup wiertarko-frezarki, gdyż planuję samemu podkładać/przesuwać element pod unieruchomioną frezarkę. Przydadzą się również małe nawiercenia. Niestety ceny wiertarko-frezarek rozpoczynają się na 1.000 zł, co jak na początek mojej przygody, trochę za drogo.

Proszę o rady, jaką frezarkę polecacie zakupić oraz jaki stelaż z mocowaniem wykonać, żeby było tanio, prosto i dobrze oraz żeby frezarka była dobrze unieruchomiona i ustawiona prostopadle do stołu/podstawy. Dobrze by było również, żeby szło jej używać również jako wiertarki, czyli musiałaby móc pracować w osi Z (góra-dół). Może macie jakieś przykładowe zdjęcia?

Z góry dziękuję za pomoc!




kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 13 mar 2016, 00:13

Witam

W dość specyficzny sposób określiłeś swoje wymagania co do maszyny i prac które na niej chcesz wykonywać. Frezarka ale jaka, co chcesz na niej frezować? Pragnę zwrócić Ci uwage, że są frezy palcowe i tarczowe o innych już nie wspominam. Każdy z nich wymaga frezarki "troche" innej i używa się ich do innej obróbki. Więc żeby określić rodzaj maszyny to trzeba wiedzieć co ta maszyna ma robić.

Jeżeli "napaliłeś" się na wiertarko frezarke to możesz ją kupić. Po co tego nie wie nikt. Trafiłeś na forum maszyn wspomganym komputerowo. Napisze Ci, że taka maszyna może stworzyć element frezując go i robiąc w nim otwory w czasie jednego procesu i tym samym narzędziem.

Doradzić dokładnie co powinienes kupić nikt nie jest w stanie. Bo nikt nie wie jakie elementy chcesz uzyskać wskutek pracy tych obrabiarek.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”