Laser VS ploter tnący

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

Laser VS ploter tnący

#1

Post napisał: 2jacks » 23 lut 2016, 09:59

Witam..mam pytanie dotyczące średnicy cięcia jeśli chodzi o te dwie maszyny. Która maszyna zagwarantuje mniejszą średnicę? Załóżmy że chodzi o maszyny z podobnej półki cenowej
Drugie pytanie dotyczy samej specjalności...czyli czy są jakieś maszyny które są zaprojektowane nie ze względu na pole robocze, prędkość cięcia, cięcie pod kątem itd....tylko właśnie jeśli chodzi o średnicę cięcie?

Bo samemu ciężko znaleźć tego typu informacje. Jeśli chodzi o laser to info jest że wiązka ma grubość od 0-ileś tam...ale dodatkowo pojawiają się różnice w grubości szczeliny u góry i na dole. Znowu na temat ploterów tnących wiem nie wiele..nie wiem czy możliwe jest dokupienie specjalnych frezów. Widziałem jakieś mini frezy..ale to z przeznaczeniem dla dentysty.

Dodam że chodzi o cięcie 3mm płyty pilśniowej, HDF



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 23 lut 2016, 11:27

Witam

Nie ma takich maszyn które tną niczym - przynajmniej ja takich nie spotkałem. To nie jest uzależnione od maszyny i z jakiej ona jest pólki cenowej. Wszystko jest uzależnione od narzędzia których ta maszyna używa do cięcia - czy to jest woda, frez, laser, czy plazma. Każde z tych narzędzi ma swoją "grubość" i dlatego w materiale musi pozostać miejsce po tym narzędziu - czyli tzw. "szrank" lub w różnych miejscach na ziemi może to się nazywać inaczej.

Przykład:
Jeżeli wycinasz formatki z płyty meblowej to musisz między tymi formatkami pozostawić miejsce na narzędzie tnące. Czyli te formatki nie mogą się dotykać krawędziemi. A dlaczego? A dlatego jak pisałem wyżej narzędzie które wchodzi w materiał musi po sobie pozostawić ślad.

Tego typu obróbke (cięcie) ustawia się już w trakcie projektowania tak aby maszyna wycieła elementy zgodne z projektem pod kątem wymiarów.

robert

Awatar użytkownika

elofura
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 239
Rejestracja: 16 lut 2010, 14:49
Lokalizacja: Jacentów

#3

Post napisał: elofura » 23 lut 2016, 11:31

Sam zobacz:

Laser

[youtube][/youtube]

Frezowanie ( chyba frez 3mm- frezem 2mm to bym się bał takimi prędkościami. ):

[youtube][/youtube]

Chociaż tu masz freza 1,5mm

[youtube][/youtube]
Zaczynam przygodę.


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2824
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#4

Post napisał: koala.g » 23 lut 2016, 12:30

Zrób najpierw testy lasera w HDF.
To jest klej z pyłem drzewnym więc mogą się cuda dziać...
W zasadzie jakość cięcia sklejki,MDF,HDF,LDF laserem zależy głównie od kleju.

Normalnie tnę sklejkę brzoza 3mm a trafiła mi się lotnicza 0,5mm ledwo dało rady przeciąć.


Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

#5

Post napisał: 2jacks » 23 lut 2016, 17:17

Odezwałem się do jednej z firm i napisali o frezie 0.6 mm..ale zaznaczają że prawdopodobnie będzie za słaby i będzie pękał....

Generalnie boję się, że tego po prostu nie ogarnę. Bo jak ktoś chce coś sprzedać to może wiele naopowiadać..a takie lasery to kwestia ogniskowania wiązki. Kwestia szerszego szranka jak to ktoś określił na górze, ew. palenia materiału na co nie mogę sobie pozwolić...Kupa kwestii... no i kwestia samej wiązki. Czy ona ma 0.5 mm..czy 2 mm przy takim materiale. Tego nigdzie za cholerę się nie dowiem.

Przy ploterach to kwestia mechaniczna i jest pewna stabilność. Frez to frez...nie okaże się że nagle coś tam się zmieniło w ustawieniach i naglę tnie zupełnie inną wiązką czy cokolwiek. A Trotec w grę nie wchodzi....

Można to wszystko ominąć zmieniając sposób wycinania. Po prostu można każdy element wycinać osobno z arkusza....ale nie wiem jakie są w tedy ubytki materiału i podejrzewam że przy dużej ilości elementów to jest straszna męczarnia.

Jest coś takiego jak piły włosowe. Czytałem o kolesiu który zamawia brzeszczoty o grubości 0.09. Ciągle mu pękają..ale jakoś tnie. Myślałem że przy dzisiejszej technice są jakieś maszyny cnc które są formą alternatywy dla pił włosowych i wycinają w podobny sposób.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#6

Post napisał: kubus838 » 23 lut 2016, 17:26

Piszesz, narzekasz, chcesz porady. Tylko nie przedstawiłeś co chcesz wycinać. Jak mamy Ci doradzić jak nie wiemy o co chodzi.

W takim materiale można wycinać wodą , laserem, frezem. Tylko aby komuś coś daradzać to trzeba wiedzieć co on chce robić a nie jeszcze go błagać aby powiedział o co mu chodzi.

robert


Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

#7

Post napisał: 2jacks » 23 lut 2016, 18:18

Przecież napisałem że chodzi o 3mm płyty HDF/pilśniowej. Co mam jeszcze napisać? Producenta?(obojętne..jeśli macie jakiekolwiek sugestie to chętnie się dowiem, nie wybrałem konkretnej płyty)...no wątek i tak jest już dość że się tak wyrażę problematyczny....Chodzi o wycinanie elementów do modeli. Te elementy będą wycinane z płyty która będzie albo zadrukowana UV, albo będzie zadrukowana metodą termosublimacji.

Ta druga wydaje się pod względem cięcia bezpieczniejsza...bo wiadomo co się tnie. Producent podkładów daje informacje że jest OK laserem, jakimiś frezarkami...no ale mi chodzi o kwestię konkretną. Chodzi o grubość tego cięcia, żeby elementy były maks do siebie pasujące.

Plazma i woda odpadają ze względu na cenę.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#8

Post napisał: kubus838 » 23 lut 2016, 18:31

2jacks pisze:Przecież napisałem że chodzi o 3mm płyty HDF/pilśniowej. Co mam jeszcze napisać? Producenta?
Chodzi o kształt elementów bo tak łatwiej jest dobrać metode wycinania. Jeżeli chcesz wycinać elementy z płyty pilśniowej to po co Ci informacja na temat "średnicy cięcia"? Wytnij laserem wtedy będziesz miał czarne krawędzie, wytnij wodą wtedy płyta "spuchnie". Najprostrzym sposobem i najłatwiejszym jest frezarka i zwykły frez. Nawet w tak cienkim materiale. Tylko trzeba wiedzieć jak sobie taką obróbke ułozyc abys frezów nie łamał i nie siedział przy maszynie całego roku. Uzywjąc freza 0,6mm to Ci to troche czasu zajmie.

Tylko cały czas się zastanawiam po co Ci ta "średnica Ciecia".


robert


Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

#9

Post napisał: 2jacks » 23 lut 2016, 18:42

No same elementy będą różne jeśli chodzi o kształt. Dałem jednemu kolesiowi plik który zrobiłem żeby sprawdzić czy cięcie będzie ok. .... chodziło mi o wycięcie takich kształtów.

http://www.timvandevall.com/templates/m ... templates/
gdzie samo cięcie jest pod ostrymi kątami
http://www.123rf.com/photo_14635959_puz ... ation.html
gdzie cięcie jest "okrągłe". Tego typu rzeczy chciałbym wycinać. Wielkość koło 2cm..coś jak elementy puzzli


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#10

Post napisał: kubus838 » 23 lut 2016, 18:58

Tak myslałem jak każdy kto zaczynał przygode z cnc Ty też chcesz wycinać puzle. Laserem czy wodą cięcie takich powierzchni wyjdzie źle. Bo jeżeli w przypadku kiedy z każdego elementu zabierzesz po 0,2mm, to na jednym elemencie tego nie zobaczysz. Ale jeżeli całość złożysz do kupy to te 0,2mm się zsumuje i wtedy juź będzie widoczny brak wymiaru. Czyli jak pisałem wyżej produkt nie będzie zgodny z projektem pod wzgledem wymiarów.

Do puzli czym byś to nie robił musisz te elementy rozsunąć tak oby narzędzie obrabiające/wycinajace miało miejsce.

Ja osobiście puzle wycinałem frezem 1,2mm w sklejce 3 milimetrowej i robiłem przejście co pół milimtera. Laser odpuśiłem bo zawsze zostawiał czarne krwędzie które po kilku zetknięciach z palcami zaczynały brudzić.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”