Proces produkcji(kilka pytań)?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

ASOR
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 232
Rejestracja: 18 sty 2011, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

#11

Post napisał: ASOR » 13 paź 2015, 14:13

Rozumiem, że masz pomysł na biznes i możliwość jego sfinansowania, ale nie potrafisz ani zrobić projektu, ani nie wisz jak to wyprodukować. Jeżeli chcesz rzetelnie się do tego zabrać, to weź projektanta oraz doświadczonego technologa drewna, zapłać im za tydzień pracy i niech opracują razem projekt wstępny i zarysy procesu technologicznego w kilku wariatnach. Sam możesz udać się do PZH i dowiedziećo niezbędne badania i atesty. Wtedy sobie wszystko policzysz i ocenisz czy ma sens, albo porozmawiasz z projektantem i technologiem co można zrobić, żeby obniżyć koszty.

Wiedza kosztuje - tak samo jak materiał, maszyny, atesty i wynajęcie hal produkcyjnych. Opieranie biznesplanu na tym co ktoś Ci napisze na forum to działanie naiwne i nieprofesjonalne. Zrestą nikt z rzetlną wiedzą nie odpowie na twoje pytania, bo ma co robić i wie, że porządna i odowiedzialna ocena kosztów Twojej produkcji wymaga poświęcenia czasu, którego on nie ma.

Pytasz o maszyny - napiszę Ci tak. Kluczem do sukcesu każdego przedsięwzięcia są ludzie a nie maszyny. Maszyny idziesz i kupujesz. Znalezienie fachowych i dopowiedzialnych ludzi i zbudowanie z nich zespołu - to jest prawdziwa sztuka.



Tagi:


Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

#12

Post napisał: 2jacks » 13 paź 2015, 19:35

Nie bardzo rozumiem te ostatnie posty. Wzornictwo przemysłowe. Jest taka dziedzina...zawód? No napisałem wzornik przemysłowy. A co do cennika...nawet nie wiem po co to pisze.
Może napisz o co ci dokładnie chodzi w twoim poście...bo zupełnie nie rozumiem co cie tak rozśmieszyło a już zupełnie nie rozumiem co ma do tego komuna

ASOR

No od tego jest człowiek który zajmuje sie wzornictwem przemysłowym. To człowiek z wiedzą techniczną...który współpracuje z odpowiednimi specjalistami. Jeśli trzeba z grafikiem to grafikiem, jeśli trzeba innego specjalisty to z innym....Generalnie na tym polega jego praca. Takim ludziom zleca sie nie tylko projekt produktu, ale także optymalizacje procesu produkcji...Ale napisałem na forum, bo to przecież nic nie kosztuje. Jednak forum jak forum.


juzwa1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 183
Rejestracja: 11 lut 2015, 18:55
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post napisał: juzwa1 » 13 paź 2015, 19:59

cyt"Co do certyfikatów....nie kupuję tego tekstu. Przecież to kompletnie bez sensu. Każda zabawka żeby wejśc na rynek to musi mieć testy w cenie nowego mercedesa(bo zakładam że o to chodzi)..no błagam. ...Nie wiem jak możesz pisać takie rzeczy. Może napisz konkretnie jakie to są testy....a tekst o łapówkach:)...normalnie bym sie sikał ze śmiechu jakby ktokolwiek chciał łapówkę:) "
Proponuję czytać ze zrozumieniem.Udaj się do PZH i poproś o wytyczne jakie powinna spełniać zabawka zanim wprowadzisz ją na rynek. Wtedy doznasz szoku a po paru dniach lektury będziesz (mniej więcej) wiedział o czym mówię.

Kolego, widze że od nie dawna mieszkasz w Polsce :mrgreen: . Chcesz prowadzić własny biznes nie znając realiów.

Cyt"

Ja nie wiem co to za wzornik i co to był za produkt. Generalnie wzornicy starają sie mieć transparentne cenniki. To nie wygląda tak jak przy programowaniu stron że ktoś zawoła 10 tyś bo tak.
http://spfp.org.pl/upload...-kalkulacji.pdf
To jest ze strony stowarzyszenia projektantów. Widziałem tego typu cenniki zmodyfikowane i w niektórych biurach projektowych wychodziło sporo mniej niż w przypadku tego zalinkowanego.....Będąc szczerym to uważam że sprawa jest banalna...albo przynajmniej prosta. "
Tym tekstem rozwaliłeś mnie na cały przyszły tydzień.
Wsółpracowałeś kiedyś z jakimolwiek projektantem.? Ja współpracuję z klikoma biurami projektowymi .Także ze światowej sławy projektantem,zaliczanym do ścisłej czołówki.Tylko u niego nie ma lewizny.On ze swoim nazwiskiem nie może sobie na to pozwolić. Polscy projektanci to inny temat. Nawet za załatwienie gniazdka biorą"prowizję"
Tanio to masz jak robi projekt z mebli Bo...o B.W itp.A to możesz sobie zrobić sam.
Poproś projektanta żeby pomógł przy wyborze parkietu , wtedy wieziesz go swoim samochodem i płacisz 200 zł za godzinę .wizualizacja 2-3000 za pomieszczenie.Prowizja z każdej funkcji i od każdego wykonawcy. Takie sa realia a te cenniki co zapodałeś to są dla ciemnoty która da się złapać na pierwszy raz. Ja jestem w innej sytuacji bo nie płace im prowizji.

Cyt"Widziałem start upy zabawkowe z USA"
Tu nie USA (chociaż czasami do nich robię) i w polsce na publiczną zbiórkę kasy potrzebujesz ministerialne pozwolenie.

Jak chcesz inwestować pieniądze w proste zabawki i sprzedawać je w detalu to odpuść sobie.

Do CNCusługi
cyt"

juzwa pomijając kwestię aprobat ... Wejście do hurtowni 140 tysięcy ? Ty chyba z krzesła spadłeś jak to wymyślałeś :D Dawno takiej głupoty nie przeczytałem , rozumiem przetarg na ciężkie miliony, ale wstawienie zabaweczki do hurtowni za 140 tyś i to w dobie internetu :D Chyba bardzo nie chcesz , żeby Ci kolega konkurencję zrobił . Z tymi wzorami też chyba Was pogięło 140 tyś :D Rzucasz tu takimi kwotami a chciałeś komuś wycinać jakieś pierdoły totalnie jedno do drugiego tu nie pasuje :)

Jego konkurencji na dzień dzisiejszy się nie obawiam bo takie zabawki mogę produkować od jutra. To co napisałeś utwierdza mnie w przekonaniu że masz blade pojęcie o hurtowniach i wstawianiu tam towaru.
Jak chcesz to sprawdzić to pojedż do największego producenta płyt wiórowych. Tam powiedz że chcesz otworzyć hurtownię.Dowiesz się że dla Ciebie nie starczy płyt bo mają obłożenie. Potem "menager" zapropnuje "lukę w obłożeniu(wtedy mercedes zaczyna robić się tani)" i znajdą się płyty.Gdy rozkręcisz interes ta luka będzie powracała cyklicznie co trzy lata jak okres. :mrgreen:

ASOR innymi słowami powiedział Ci to co powtarzam od poczatku.

Kolego nie tędy droga. Chcesz wycenę elementów nie mając rysunku.

Kiedyś wykonałem kobiecie partię próbną bardzo ekskluzywnej stolarki otworowej.Wstawiła do hurtowni płacąc opłatę wstepną i.... lipa. Wiesz gdzie ugrzęzła? A cóż mi tam napisze Ci. Ugrzęzła na przedstawicielach odbiorców bo....

2jacks jak prześlesz mi rysunki elementów na jedną zabawkę to Ci to wycenię , podpowiem jak produkować itp.
Za FREE.

Pozdrawiam

P.S. jednego wzornika przemysłowego znam , leży u mnie z 10 lat po tym jak robiłem elementy dla holendrów.Co ma komuna? Chyba jeszcze młodziutki jesteś :wink:


Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

#14

Post napisał: 2jacks » 13 paź 2015, 20:44

Wiesz co juzwa...Mam wrażenie że chyba troche za bardzo mnie straszysz:). A nie jestem pewien czy tak świetnie każdy temat ogarniasz(bez obrazy, dzięki za odzew)...ale jak piszesz w kontekście start-upów że PL to nie USA i że u nas potrzeba ministerialnej zgody na publiczną zbiórkę....to trochę zaczynam sie zastanawiać po co to piszesz. Jest chociażby strona crowdfundingowa "polakpotrafi" gdzie ludzie zbierają pieniądze na swoje projekty. Chyba nie chcesz mi napisać że każdy z nich pisał wcześniej do ministra o zgodę.

Co do certyfikatów. Napisz jakie ty robiłeś i ile płaciłeś i za jakie certyfikaty.

Co do wzornictwa przemysłowego. OK. rozumiem że link was rozśmiesza....ale to nie jest mój link. Ja tego nie pisałem. To jest poglądowe, przykładowe info odnośnie cennika. Widziałem takowe z innymi mnożnikami już na stronach biur projektowych. Nie wiem co w tym takiego śmiesznego czy niewiarygodnego....Widziałem zabawki tekturowe które powstawały przy pomocy wzornika. No jakoś nie chce mi sie wierzyć że za takie tekturowe zabawki które kosztują 20-80 zł projekt kosztował 140 tyś.

Możesz podać Nazwisko tego projektanta?..albo biura projektowe? W moim przypadku chodzi o zabawkę i ja nawet nie chcę współpracować ze światowej sławy projektantem. Po co?...Jeszcze ten tekst "tylko u niego nie ma lewizny"...Skąd ty to wiesz? Znasz wszystkich na świecie?

Co do wyceny. No miałem nadzieję na przybliżoną wycenę. Ale jeśli to nie możliwe to nic na to nie poradzę....
przysyłanie rysunków i podpowiedzi chyba nie mają sensu. Jeśli wejście to pół bańki to nie ma tematu


Cncuslugi
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 17
Rejestracja: 07 maja 2014, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

#15

Post napisał: Cncuslugi » 13 paź 2015, 21:33

Jego konkurencji na dzień dzisiejszy się nie obawiam bo takie zabawki mogę produkować od jutra. To co napisałeś utwierdza mnie w przekonaniu że masz blade pojęcie o hurtowniach i wstawianiu tam towaru.
Jak chcesz to sprawdzić to pojedż do największego producenta płyt wiórowych. Tam powiedz że chcesz otworzyć hurtownię.Dowiesz się że dla Ciebie nie starczy płyt bo mają obłożenie. Potem "menager" zapropnuje "lukę w obłożeniu(wtedy mercedes zaczyna robić się tani)" i znajdą się płyty.Gdy rozkręcisz interes ta luka będzie powracała cyklicznie co trzy lata jak okres. :mrgreen:

Jakie Ty głupoty piszesz :) widocznie mają Cię za niepoważną osobę skoro tak Cie potraktowali ..... i ten przykład który podałeś... oj jak bardzo się mylisz :D ale pewnych rzeczy pisać nie mogę i nie napiszę :D Bo chyba zdajesz sobie sprawę , ze siedzą też tu na forum osoby będące w temacie co? :D

Też mogę takie zabawki robić od zaraz , nie wiem po co tu jakieś osoby 3 do doradzania i wzornicy przemysłowi :D


Autor tematu
2jacks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:48
Lokalizacja: Toruń

#16

Post napisał: 2jacks » 30 paź 2015, 18:42

Mam pytanie. Można znaleźć różnego rodzaju pracownie usługowe, które oferują cięcie sklejki(i innych materiałów). Generalnie można je podzielić na laserowe i cnc....Z tego co zauważyłem cięcie laserowe jest tańsze..często wyraźnie tańsze. Z czego to wynika?

Bo raz, to kwestia ceny maszyny. Często lasery są droższe...dwa to cięcie jest lepszej jakości...

Od razu dopytam też o inną kwestię. Chodzi o bębny do lakierowania. Czy są jakieś firmy które oferują takie urządzenia. Chodzi o zorientowanie się w cenie. Bo nie potrafię znaleźć ani w polskim google ani w angielskim.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”