Płaskorzeźba w drewnie

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
akmenik
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 15 lip 2012, 15:24
Lokalizacja: Kraków

Płaskorzeźba w drewnie

#1

Post napisał: akmenik » 13 lip 2014, 10:46

Witam,
Wiem, że ten temat już się przewalał na forum dziesiątki razy. Ale w sumie dalej nie znalazłem odpowiedzi jak to jest z tym całym 2,5D i 3D. Mam ploter Kimli hmm z 2007 roku chyba. zwykle frezowałem w płaskich płytach meblowych. Mam teraz do zrobienia płaskorzeźbę w drewnie.

Z tego co wyczytałem że gdy mam łuki w osi xz albo yz to nie zrobię tego na standardowym oprogramowaniu Kimli. Mam rację? Czy może jestem w błędzie?

Przez chwile myślałem, że mógłbym po prostu zrobić poszczególne przejazdy warstwowo co 0.1mm tylko to nie miałoby sensu bo musiałbym zrobić jakieś 40 przejazdów 40 projektów itp więc to trochę robota głupiego.

Jest mi w stanie ktoś pomóc?



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#2

Post napisał: lajosz » 13 lip 2014, 13:15

@akmenik

Poniżej rysunek wyjaśniający o co chodzi z tym 2.5D i 3D.
Mam nadzieję, że pomocny :)

a pod nim jeszcze informacja:


Obrazek


Nie znam oprogramowania Kimli, chociaż akurat teraz pracuję w firmie (notabene w Krakowie) , gdzie tych maszyn jest chyba najwięcej w Polsce, ale mógłbym przysiąc, że spokojnie da radę na nich wyfrezować płaskorzeźbę korzystając tylko z oprogramowania Kimli.
Zresztą TUTAJ wszystko jest wyjaśnione, a ja przytoczę tylko frgment, cyt:
"Wykonywanie ścieżek zapisanych w kodzie NC wymaga programu PC-CAM w wersji 3D"

Oznacza to po prostu tyle, że mając tylko wersję podstawową oprogramowania PC-CAM, nie stworzysz od podstaw ścieżki maszynowej dla bryły/modelu 2.5D (czy jeśli przyjąć inne określenie, 3D), ale i tak wyfrezujesz płaskorzeźbę na maszynie Kimla.

Wystarczy po prostu załadować do tej maszyny/oprogramowania plik (G-Code) wygenerowany w innym programie (np. Artcam, Vectric Aspire ... itp) i ..... po kłopocie.

Awatar użytkownika

frezowacze
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 224
Rejestracja: 19 lut 2008, 00:55
Lokalizacja: Krak

#3

Post napisał: frezowacze » 15 lip 2014, 18:23

czy możesz wczytac G-code do PC-cama kimli ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”