grawerka

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
loook
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 311
Rejestracja: 20 gru 2012, 11:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

grawerka

#1

Post napisał: loook » 08 lip 2014, 14:02

Witam,

mam frezarkę CNC niedużą 850 Wat, robię na nie róźne rzeczy, troche biżuterii makiety....
zabrałem się za grawerowanie logo..jednak wyszedł dramat.
Kto jest w stanie pomóc, popdpowiedzieć od podstaw, tzn na jąką głębokość mam to zrobić, frez do grawerki używam ten który dostałem przy zakupie maszyny....może od tego powienienem zacząć, na kich obrotach to robić ?, głównie jest to klejony fornir, palisander, klon,

pomocy pls ?

Pozdrawiam



Tagi:


adico79
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 163
Rejestracja: 20 maja 2009, 19:33
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: adico79 » 08 lip 2014, 23:15

Jak byś wrzucił fotkę tego co wyszło można by coś powiedzieć. Ja do takich rzeczy używam zwykle frezów dwupiórowych, obroty 18000 - więcej piór przypala, a mniejsze obroty strzępią.
Ogólnie fornir to mało wdzięczny materiał do grawerowania, lubi się strzępić i odrywać.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: grawerka

#3

Post napisał: kubus838 » 09 lip 2014, 23:06

loook pisze:Witam,

mam frezarkę CNC niedużą 850 Wat, robię na nie róźne rzeczy, troche biżuterii makiety....
zabrałem się za grawerowanie logo..jednak wyszedł dramat.
Kto jest w stanie pomóc, popdpowiedzieć od podstaw, tzn na jąką głębokość mam to zrobić, frez do grawerki używam ten który dostałem przy zakupie maszyny....może od tego powienienem zacząć, na kich obrotach to robić ?, głównie jest to klejony fornir, palisander, klon,

pomocy pls ?

Pozdrawiam
Witam
Wyślij mi to logo na pw to przygotuje i Ci wyjaśnie o co chodzi.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”