Frezarka/Ploter cnc do drewna sklejki

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
kivlow
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 55
Rejestracja: 27 cze 2014, 10:45
Lokalizacja: Poznań

Frezarka/Ploter cnc do drewna sklejki

#1

Post napisał: kivlow » 27 cze 2014, 11:18

Witam,

Jestem nowym userem tak więc mam na imię Kamil i jestem z Poznania - Pozdrawiam wszystkich..
Projektuję 3d w Rhino i przyszedł czas na to aby moje wytwory przekuć na coś co można dotknąć.

Potrzebuję pomocy w wyborze sprzętu cnc lub jak ktoś ma pojęcie to wykonanie takiej dla mnie.

Założenia:
Praca na blacie roboczym 50x50x10 (coś koło tego może być ciut mniejszy)
Cięcie i frezowanie sklejki 3-10mm oraz frezowanie. Cięcie i frezowanie w drewnie buk, dąb - figurki z drewna, płaskorzeźby.
Szybkość cięcia najlepiej spora podczas obciążenia minimum z 1m/min tak abym nie siedział przy sprzęcie w garażu 12h aby coś wyszło.

Sterownik taki abym z rhino moje projekty 2d i 3d przez ewentualnie jakiś dodatkowy program mógł wykonać.

obciążenie maszyny - na początek sporadyczne ale jak znajdzie się klientela na moje wyroby to na pewno większa ALE tak jak piszę na początek znikoma po jednym prototypie na projekt a jestem w stanie zrobić max 1-2 projekty na tydzień na obecną chwilę wizualizację projektów domów jednorodzinnych, konstrukcja + wyposażenie wymiary max 50x50 ściany bocznej :>)

Nie mam pojęcia co do konstrukcji cnc więc liczę na łopatologiczne wypowiedzi jak dla pięciolatka ;P

Cena no to zależy ale raczej max 5tyś za gotowy sprzęt.
Znalazłem coś takiego http://plotcomplex.com/index.php?id=Plo ... ujaceBlack ale jest za duże i za drogie ale coś takiego o połowę mniejsze i 4xtańcze i było by Extra :>



Tagi:


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: bubels » 27 cze 2014, 13:26

pole robocze/2 = cena/4 ?

To równanie nie wyjdzie.

Ogólnie w cenie 5kzł ciężko zmieścić się przy własnej pracy.

Produkty zaczynają się od około 8kzł.

Jak byś chciał zobaczyć cnc w akcji i się pobawić u "hobbysty" to zapraszam do kontaktu na priv.

Mam dwie zabawki 800x1100 i 2200x3100.
Apeluje o wpisywanie lokalizacji w profil! Czasem okazuje się że mieszkamy po sąsiedzku. Jako pasjonaci, hobbyści możemy sobie pomóc nie tylko anonimowo przez forum....


rena
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 72
Rejestracja: 13 cze 2004, 14:37
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

#3

Post napisał: rena » 06 lip 2014, 13:04

Łatwo sprawdzić i zapytać Plotcomplex robi rożne maszyny nie powinno być problemu. Masz pewność, że wykona solidną maszynę wiem bo mam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”