Pytanie dotyczace gięcia drewna

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

fus23
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Elbląg

#11

Post napisał: fus23 » 09 sty 2014, 17:01

Witam
lajlosz pisze:Gdy użyjemy w/w parownika, to po jakimś czasie deski będą się same giąć w oczach :)
z tym specyficznym parownikiem to radze uważać na parametry parowania to raz a dwa to
często po próbach parowania gną się nogi :twisted:
- w stole od ciężaru testera ...
42 X 300 milimetrów przekroju nie wygniesz tego weź to po prostu potnij na wąskie klepki gdzieś chociaż 5 mm i sklej na szablonie z kawałka płyty OSB robisz formę i łapiesz do niej ściskami stolarskimi co kawałeczek
ja taki podobny łuk kleiłem znajomemu na łódkę jako podpora masztu w kabinie
Najpierw na sklejce 40 mm przykręconej do kobyłek rozrysowałem łuk jaki ma być wygięty
Pociąłem klocki 60 X 60 długości jakieś 150 czy 200 mm i poprzykręcałem w odstępach co jakieś 150 mm na krawędzi rozrysowanego łuku
Pociąłem listwy na 4 mm i po przeszlifowaniu rzazu piły smarowałem klejem , złożyłem 12 czy 13 listew w jednym końcu złapałem ściskiem delikatnie zbiłem do oklejonej taśmą foliową sklejki.
jedna osoba naginała listwy ręcznie do łuku a ja po kolei naciągałem kolejnymi ściskami
Używałem kleju poliuretanowego konstrukcyjnego i podejrzewam że nawet jak bym użył żywicy to by się odkształciło , mi uciekło jakieś 50 mm
Jeśli jeden koniec przystawić do szablonu a drugi będzie luźny to tyle odstaje
Ogólnie w ściskach leżało to ponad weakend bo w piątek włożyliśmy popołudniu - potem piwko specyfik z parownika i tłumaczenie technik szkutniczych ... :lol:
a w poniedziałek popołudniu rozformowanie i obróbka na gładko i zaokrąglenie kantów , wstępne przymiarki i montaż na grodzi jachtu
Pozdrawiam


Jeśli broń zabija ludzi , to długopisy robią błędy ortograficzne ...

Tagi:


Autor tematu
maxtor1234
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2013, 16:30
Lokalizacja: Żywiec

#12

Post napisał: maxtor1234 » 10 sty 2014, 12:03

Poda ktoś linka do pompy próżniowej z workiem gdzie ja kupić cena do 4000

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”