Płyta z liści - projekt na studia. proszę o pomoc!

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

fus23
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#11

Post napisał: fus23 » 22 lis 2013, 17:58

Witam
Tak myślę forma , rozdzielacz, żywica, liście , hymm i co dalej :?:
mate czy tkaninę szklaną trzeba przesączyć hymm :idea:
ok przesączymy tkaninę / mate na osobnej desce i położymy na nasz sandwich , lecimy dalej liście i :?:
Jak to położyć żywice na liście przecież się poprzyklejają do wałka, pędzla, można polać z puszki pojemnik a co z odpowiednią ilością żywicy w laminacie ....
Ale ok mam pomysł że kładę dwa rozdzielacze w postaci jakiejś foli grubej smaruje te dwa kawałki żywicą posypuje liśćmi przykładam przesączoną tkaniną obydwa nieco lekko przygniatam by się to razem skleiło i odwracam jeden element przykładając do drugiego genialnie proste teraz do waccum i pod napromienniki podczerwone haha genialnie :twisted:
Jakież zdziwienie że nasz sandwich ma 2 lub 3 milimetry grubość hym miała być z tego noga do krzesła ....
Drewniane nogi krzeseł w przekroju mają gdzieś najmniej 25 x 25 mm dlatego by przenosić nacisk i obciążenie bez wyboczeń skręceń i innych niszczących działań sił ....
Z ciekawostek liście do żywicy muszą być suche jak pieprz bo wilgoć w żywicy to słabo wygląda
Jedyny pomysł jeszcze to zbudować zajebiaszczo złożoną formę krzesła tak by po wyprodukowaniu wszystkich elementów krzesło było budowy przestrzennej -
Mam na myśli każdy profil krzesła musiał by być pusty w środku co dało by większą wytrzymałość
Kwestia widoczność połączeń bo raczej nie dobierzesz kleju w kolorze 4 kolorowych liść ....
Pozdrawiam



Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”