Zlecę wykonanie elementów buk/dąb/ na maszynie 5-osi

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
michal1misiekk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:14
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

Zlecę wykonanie elementów buk/dąb/ na maszynie 5-osi

#1

Post napisał: michal1misiekk » 30 wrz 2013, 18:09

Witam wszystkich forumiczów to mój pierwszy post tutaj i od razu mam dosyć ciekawą chałturkę:)

Zlecę wykonanie nietypowych elementów drewnianych według modelu 3D mojego autorstwa.
Będzie to drążek do podciągania z różnymi chwytami, możliwością obrotu chwytów co 5 stopni oraz zawieszania na linie.
Materiał dąb, buk, lignofol. Odpadają tworzywa sztuczne, metale (będą za śliskie). Jeśli macie jakiś inny pomysł to go rozważę.
Nie mam żadnego doświadczenia w konstruowaniu, ale mniej więcej wiem czego potrzebuję:) Elementy są monolityczne i wolałbym, żeby takie pozostały. Jeśli takie coś jest niemożliwe do wykonania lub bardzo drogie to może da się to pociąć na prostsze kształty i posklejać lub poskręcać. Na pewno pomiędzy elementem środkowym i bocznymi i zębatką powinny być połączenia rozłączne, żeby można było zmieniać chwyty. Nie jestem pewien jakie spasowanie powinny mieć takie mocowania rozłączne, jaki luz powinien być.
Nie wykonywałem jeszcze obliczeń statycznych, ale patrząc na np. drabinki czy przyrządy na bulderowni (campus, chwytotablica) to powinno spokojnie wytrzymać.

Proszę pisać wszelkie uwagi tu lub na PW, będę poprawiał sukcesywnie model zgodnie z sugestiami.
Załączniki
model.dxf
(1.06 MiB) Pobrany 444 razy



Tagi:

Wróć do „Obróbka drewna”