import dxf na masterwood

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
jozefjanzak83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2013, 10:02
Lokalizacja: tuchola

import dxf na masterwood

#1

Post napisał: jozefjanzak83 » 21 wrz 2013, 23:53

witam wszystkich
Mam mały problem z importem plików dxf na masterwood project 250 .
Pisze napis w alfacamie i eksportuje go do pliku dxf . następnie importuje go na masterwodzie . wszystko powinno być ok a tu zaskoczenie . :( masterwood cały napis przyjmuje w poliliniach . Czy ktoś ma jakis patent na to aby napis po imporcie pozostał napisem a nie jakimś kanciastym stworem .
z góry dzięki za pomoc


jozefjanzak83

Tagi:


tommur
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 84
Rejestracja: 01 gru 2011, 17:31
Lokalizacja: Szczecin

#2

Post napisał: tommur » 22 wrz 2013, 00:22

Poczytaj o nestingu. Zamianie i konwertowaniu plików z polilinią. Było o tym nawet na tym forum "szukajka https://www.cnc.info.pl/search.htm?mode=results
Tyle w temacie. Samo się nie robi. Musisz panować nad konwertowaniem. Za dużo łuków "źle". Za mało to litery kanciaste". Trenuj .
W grawerowaniu też co nieco jest o tym.

Zawsze tekst z innego programu przerobi ci na polilinie. Ja exportuje tylko łuki i czasem narzędzie jedzie 2x po tej samej linii łuku. Musze ręcznie ja osuwać.
CNC Masterwood Project 310L V4
Zaprawdę powiadam wam "Dbajcie o czystość stożka każdej obrabiarki CNC" :D


Peefe
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: Peefe » 15 lis 2013, 23:36

Jest przecież postprocesor pomiędzy alfacam a masterwoodem.
Generuje ładne pliki tlf bez konieczności importu przez dxf'a.

Jak możesz zrób sobie od razu dobre nazwy warstw (określające narzędzia i korekcję) nie będziesz się potem musiał bawić w dodawanie obróbek (używasz opcji wczytania dxf'a z obróbkami, zamiast zwykłej).


Lestol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:49
Lokalizacja: Mielec

#4

Post napisał: Lestol » 21 lis 2013, 07:28

Nie rozumiem " wszystko powinno być ok a tu zaskoczenie . :( masterwood cały napis przyjmuje w poliliniach . Czy ktoś ma jakis patent na to aby napis po imporcie pozostał napisem a nie jakimś kanciastym stworem . przecież zrobiłeś dxf czyli czyli właśnie linie , polilinie , łuki itd itp. Z tego właśnie się składa dxf !!!. Nie da się zapisać tekstu w dxf a potem swobodnie go edytować na przykład poprawić błąd jak w edytorze tekstu.
Napisałem program do łuków który właśnie robi dxf-a i jak chcesz coś zmienić w dxf-ie za każdym razem musisz go od nowa stworzyć !!!

http://www.lestol.com/programy/luk.php

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”