Strona 1 z 1

BIESSE ROVER A problem z nestingiem alphacam

: 17 wrz 2013, 16:37
autor: Kenomysz
BIESSE ROVER A 2243 G FT (axis 5) ostatnio mam przyjemność pracy na takim sprzęcie szkoda że bez załadunku i rozładunku ale nie można mieć wszystkiego.
przedstawię pokrótce problem z jakim ostatnio się borykam:
w programie alphacam stworzyłem arkusze nestingu wygenerowałem kod dla maszyny, postprocesor dodatkowo stworzył też listę którą można wrzucić do sterownika WYMIARY(QUOTE). Niezrozumiałe jest to że pomimo wpisanych wartości bazy maszyna wysuwa inną po drugiej stronie stołu. Mimo to w celu sprawdzenia programu puszczam pierwszy arkusz, po zakończeniu pracy maszyna odjeżdża ale nie przełącza się na drugi arkusz - w ogóle jest nie aktywna. próbowałem też włączyć sam drugi arkusz i kolejne jako samodzielne programy ale też nie chcą działać.
Mam pytanie może ma ktoś doświadczenie z plikami Alphacam.anc i nestingiem dla BIESSE Rover być może gdzieś popełniam błąd bądź o czymś nie wiem,
Przydadzą się wszelkie sugestie żeby rozwikłać ten problem

: 21 wrz 2013, 10:01
autor: kos65tas
Prześledż dokumentacje maszyny-w niektórych roverach sa oddzielne przyciski wysuwu baz
Co do Alphacam i postprocesora -otrzymałeś wygenerowany tor narzędzia,ktory należy uzupełnić :jakie narzedzie ,z którego magazynka ma pobrać,obroty,... itd.
Sam napisałeś ze samodzielne programy tez nie startują
Kontrola linijka po linijce
Nie wiem jak jest na Twojej maszynie ale BiesseWorks jest dosc intuicyjny,wiec może lepiej napisac program w BW,niz w alphacamie.
pozdrawiam

: 22 wrz 2013, 10:48
autor: boro76
Sprawdź czy postprocesor do AlphaCAM-a nie zapisuje w programie na jakiej strefie stołu materiał będzie obrabiany( ORIGIN1. 2 itd ). Zazwyczaj jest to bazowanie materiału do lewego dolnego narożnika stołu.

: 24 wrz 2013, 16:25
autor: Kenomysz
okazuje się ze postprocesor generuje kod raz dla strefy lewej raz dla prawej tzn pierwszy arkusz lewa strona, drogi prawa strona itd... lecz nie możliwa jest praca na dwóch strefach ze względu na rozmiar arkuszy pracuje nad tym aby wszystko szło na jednej oczywiście wiąże się to z dłuższym czasem przełożenia arkusza jeśli chodzi o temat baz to już zajmuje się tym producent postprocesora.
dziękuję za wszelkie wskazówki