dlugi frez do drewna

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
wasio
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 73
Rejestracja: 13 sie 2008, 15:12
Lokalizacja: lubelskie

#11

Post napisał: wasio » 27 sie 2013, 00:00

Dorabianie 1 sztuki na zamówienie podejrzewam, że przekroczy koszt kolegi maszynki (zgaduję, nie widziałem, wnioskuję po uchwycie fi 8 )
kosztu maszynki napewno nie przekroczy ale wrzeciona tymczasowego pewnie tak
chwilowo mam zamiast wrzeciona docelowego zalożona frezarkę górnowrzecionową więc uchwyt 8mm mi pasuje najlepiej (ma ktoś może projekt wrzeciona na 18000obr na tuleje er32 napędzanego zewnętrznym silnikiem lub wie kto jest w stanie takie coś wykonać bo przyznam że szukalem na forum ale bezowocnie)

generalnie jeżeli chodzi o frez to potrzebuje dlugiego freza który ma koniecznie większą średnicę części roboczej od uchwytu różnica może być niewielka nawet 2mm i póki co niestety z uchwytem 8mm
Dla mnie takie frezy robi faba ale diamenty do drewna, monolitu z korpusem zaniżonym nie zrobią.

Ale ty musisz mieć koniecznie 8mm średnicy??
robia takie dlugie frezy??
jak dorobie wrzeciono to średnica mocowania będzie mogla byc troche większa ale też nie za wiele bo max średnica freza jaki mi odpowiada to fi 10-16 części roboczej



Tagi:


tommur
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 84
Rejestracja: 01 gru 2011, 17:31
Lokalizacja: Szczecin

#12

Post napisał: tommur » 27 sie 2013, 18:52

Nawet jesli faba dorobi taki frez (rodzaj i z jakiego materiału ma byc wykonany- może być, że minimalne zamówienie to 3szt), to na pewno nie na fi8.
Do ręcznych obróbek stosują (festool-em itp) minimum to fi10.

Ja przy frezie 16 mam dł. 110 mm roboczej. Całośc ma 150mm. Raczej nikt nie da gwarancji na średnice fi8. Za duży stosunek średnicy do długości. Czy przy frezach nie jest przypadkiem max proporcji 1:6, a potem podatność na złamanie gwałtownie wzrasta
CNC Masterwood Project 310L V4
Zaprawdę powiadam wam "Dbajcie o czystość stożka każdej obrabiarki CNC" :D


Autor tematu
wasio
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 73
Rejestracja: 13 sie 2008, 15:12
Lokalizacja: lubelskie

#13

Post napisał: wasio » 28 sie 2013, 20:08

pewnie nie zdradzisz jakiego rzedu sa koszty dorobienia takiego freza?


frontside
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 226
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:37
Lokalizacja: warszawa

#14

Post napisał: frontside » 28 sie 2013, 21:20

Pisałem - napisz do którejś z mniejszych firm (polecam Tombud). Cena nie biędzie w dziesiątkach tysięcy złotych. Zapytanie nic nie kosztuje...
Z drugiej strony jeżeli ma kosztować 20 zł to żeczywiście nie ma co pytać, gdyż sam węglik kosztuje 4x tyle.

PS
Dla firm które nie produkują narzędzi tylko raczej ostrzą produkcja nie jest bardziej skomplikowana niż ostrzenie. Trudniej jest naostrzyć, niż wyprodukować od zera, więc nie wiem skąd mity o strasznych cenach za narzędzia na zamówienie. Oczywiście można zamówić w fabie, prototypie, czy dolfie, które to wyliczą cenę za przygotowanie dokumentacji technologicznej, wykopnają minimum 3 sztuki i pomnożą cenę x3 bo to specjalne i klienta stać. Narzędziownia usługowa ma kilkadziesiąt typów narzędzi dziennie w ostrzeniu i jeżeli wiesz co chcesz to zrobią... Dlatego małe firmy robią małe ptrodukcje.
Oczywiście można spróbować w Guhringu czy kennametalu i żeczywiście ceny będą co najmniej dziwne.


Autor tematu
wasio
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 73
Rejestracja: 13 sie 2008, 15:12
Lokalizacja: lubelskie

#15

Post napisał: wasio » 29 sie 2013, 06:17

napisz do którejś z mniejszych firm (polecam Tombud)
tak zrobię
dzięki raz jeszcze

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”