LIGNOFOL - toczenie dużych średnic + pocięcie ZLECĘ

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Fabrilia
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2012, 23:27
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

#11

Post napisał: Fabrilia » 13 lut 2013, 00:47

Witam,
To jest dobry pomysł. Tylko dla takiej formy dobrze byłoby wykonać gniazdo bezpośrednio na gwint wrzeciona wyoblarki, bez zabawy z zabierakami. Toczenie oczywiście na wzorniku wrzeciona ustawionego w szczękach idealnie czujnikiem zegarowym. I najlepiej byłoby do zakończenia wszystkich operacji toczenia nie wyciągać wzornika z uchwytu. Podfrezować płytę pod gniazdo i solidnie to razem pospawać. Splanować płytę z każdej strony, potem odkręcić i przyspawać rurę. Suportem powinno się dać bez problemu wjechać do tyłu żeby po nakręceniu formy można było wyrównać rurę od wewnątrz. A dalej to już wiadomo.
Widzę że masz takiego samego Leifelda jak ja. Co do grzebienia to radziłbym Ci zrobić masywniejszą stopę, bo ta jest za cienka i za wąska, szczególnie do podniesionej tak wysoko maszyny. Bankowo przenosi drgania całej maszyny i wyoblak czasem wpada w wibracje. Masywny grzebień daje bardzo duży komfort pracy.



Tagi:


drykart.pl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2012, 10:46
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#12

Post napisał: drykart.pl » 18 lut 2013, 09:51

Dzięki za informację. A co grzebienia to planuję zamówić w ogóle podwójny, bo przy niektórych detalach zaoszczędzi mi to przestawiania maszyny na kolejną operację. Fakt grzebień jest średni, i do tego na jedną śrubę :/ no tak został zrobiony, ale póki nie mam dużych zamówień na duże elementy to taki starcza. A maszyna jest fajna, bo przede wszystkim obroty nie przestawia się pasami tak jak to w samoróbkach. Hamulec, wolne obroty do ustawiania krążka... maszyna daje radę :) fajniejszej nie spotkałem. Maszynę podniosłem tak żeby zakładać krążek 1000mm więc możliwości są.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”