PROBLEM Z OSŁONĄ FREZA W ROVER 3.30

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
emrafo
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2012, 23:59
Lokalizacja: Wieruszów

PROBLEM Z OSŁONĄ FREZA W ROVER 3.30

#1

Post napisał: emrafo » 11 wrz 2012, 21:19

witam mam problem z obudową przy frezie otórz kiedy załacze program z frezowaniem to frez działa normalnie ale szotki które sa obok sie nie opuszczaja. Dzwoniłem do sevisu powiedzieli mi ze ustawia sie to w danych technologicznych obrobki tam gdzie jest pozycja osłony trzeba wpisac od 1 do 5 i wtedy powinno zadzialac ustawialem tam i nic oslona sie nie opuszcza moze bedziecie cos wiedzieli na ten temat moze ustawia sie to gdzies w programie. Pracuje na ROVER A3.30. Prosze o pomoc

[ Dodano: 2012-09-11, 21:21 ]
1. Czy w ustawieniach parametrów nie działa jakakolwiek ustawiona wysokośc osłony?
2. Czy też lecisz tylka na jednym ustawieniu?

Bo jesli pobrałeś krótki frez, a zaprogramowałeś np. maksymalne opuszczenie osłony. to ona nie zjedzie ponieważ mogłaby nastąpić kolizja z przedmiotem elementów osłony. To takie zabezpieczenie w maszynie.

3. A w jakimkolwiek innym programie to działa? Czy tylko w Twoich nowych?

Wysokość osłony ustawia się każdorazowo w parametrach obróbki dla danego narzędzia. Jesli ustawiłeś ją w parametrach domyslnych programu, to może być czasem efekt jak w odpowiedzi poniżej nr2.

Nie pracuje na roverze więc obsługi programu nie znam.

P.S. nie zapytuj o nowe problemy w poście, który dotyczy czego innego. Nie mozna załozyc nowego tematu?

_________________
CNC Masterwood Project 310L





emrafo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki


Dołączył: Dzisiaj 23:59
Posty: 2
Skąd: Wieruszów
Wysłany: Dzisiaj 21:15

1. Tak w ustawieniach parametrów nie działa zadna ustawiona wysokosc osłony servisant powiedział mi ze pozycje oslony ustawia sie od 1 do 5 i na zadnym z tych parametrów nie działa. Powiedział tez ze zero to jest ustawienie automatyczne osłony.

2. nie raczej njie na jednym nie bo próbowałem to zmieniac

3. Nie własnie nie działa to w zadnym programie w moich nie działa i w tych ustawionych przez poprzedniego operatora który pracował na tej maszynie przedemna

Po za tym jest taka sprawa ze nie działa to od jakiegos tygodnia dopiero poniewaz ja pracuje na tym cnc stosunkowo nie długo od pol roku a ostatnio zepsuł sie w niej falownik w szafie sterujacej został wymieniony i podobno zepsoł sie dysk w kompie wiec zostal wezwany servisant ktory kupił nowy dysk i wgrał system i całe oprogramowanie od nowa na nowo ustawił maszyne a ustawienia narzedzi czyli frezow piłek i programy wgrał z backapu. wczesniej wszystko działało poprawnie dopiero po przeinstalowaniu całosci przez servisanta to przestało działac. Zapewne servisant poradził by sobie zs tym problemem ale nie kapnelismy sie w tamtej chili frez pracował poprawnie na sucho bez formatki nie sprawdzalismy z elementem i umkło nam ze ta osłona sie nie opuszcza no i teraz mam problem : ). Aha i sorki ze ciagne dalej ten temat tuitaj załoze swoj ale jestem na forum nowy i nie zabardzo wiem ze mozna załozyc nowy temat ale dzieki za podpowiedz spróbuje go załozyc



Tagi:


Autor tematu
emrafo
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2012, 23:59
Lokalizacja: Wieruszów

#2

Post napisał: emrafo » 01 cze 2013, 12:14

Juz wszystko ok, szczotki nie opuszczały się przez zwykłego wirusa. Wgrałem antywirusa i sprawa załatwiona
:D


tommur
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 84
Rejestracja: 01 gru 2011, 17:31
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post napisał: tommur » 03 cze 2013, 09:36

Chyba żartujesz :shock: .
Inną sprawa jest zablokowanie wejścia do internetu dla potencjalnych operatorów.
CNC Masterwood Project 310L V4
Zaprawdę powiadam wam "Dbajcie o czystość stożka każdej obrabiarki CNC" :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”