Strona 1 z 1

składanie drewnianych donic

: 21 maja 2012, 22:15
autor: marp21
Mam zamiar w tym tygodniu zabrac sie za robienie drewnianych donic ogrodowych takich jak na zdjeciach :
Obrazek

Obrazek

heblarke juz mam sprawna, takze boki bedzie czym obrobic, do frezarki gornowrzecionowej dorobilem stolik i po zalozeniu profilowego frezu z lozyskiem mozna kantowki obrabiac na polokraglo, pilarka ukosowa powinna do srody przyjsc, material tez juz naszykowany... jest tylko jeden problem bo nie wiem za bardzo jak to potem zlozyc w calosc tak jak na tych zdjeciach zeby wkretow nie bylo widac??? ma moze ktos jakis pomysl? mam kantowki 4x4 cm... tak na moje oko to njapierw jest ukladana gorna warstwa a na nia kladzona jest ta przedostatnia i wtedy sa dawane wkrety potem nastepna warstwa i znowu wkrety i tak do ostatniej warstwy... potem przykrecany jest spod i wszystko obracane do gory nogami do wlasciwej pozycji.... no chyba ze sie myle ??? :?: :?: :?:

: 22 maja 2012, 08:29
autor: Skarabe
Dobrze gada polać mu.

Tylko krawędzie nie na pół okrągło tylko zrób frezem 45stopni. Promień jak ci wyjdzie krzywo to będzie brzydko wyglądać a fazy nawet nie zobaczysz ze jest krzywo.

Pozdrawiam

: 28 maja 2012, 22:01
autor: marp21
ma ktos jeszcze jakies wskazowki ?

: 29 maja 2012, 14:08
autor: robson24-78
Jeśli chcesz mieć ukryte wkręty, nawierć otwory, skręć, zakołkuj i przeszlifuj.
Możesz spróbować połączenia na kołki + klej, możesz przy każdym kącie przewiercić kantówki na wylot (oprócz ostatniego rzędu) i połączyć je jednym długim kołkiem (takie połączenie na "zawias"), możesz pobawić się w wykonanie wpustów (tak jak przy łączeniu desek podłogowych), możliwości jest sporo, pytanie jaki efekt chcesz osiągnąć i czy robisz to dla siebie (wtedy można popuścić wodze fantazji) czy w celach zarobkowych (liczy się prostota i powtarzalność).

: 29 maja 2012, 17:01
autor: Yogi_
Coś takiego do kołkowania:
Obrazek
stąd na przykład.