składanie drewnianych donic

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
marp21
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:45
Lokalizacja: amator

składanie drewnianych donic

#1

Post napisał: marp21 » 21 maja 2012, 22:15

Mam zamiar w tym tygodniu zabrac sie za robienie drewnianych donic ogrodowych takich jak na zdjeciach :
Obrazek

Obrazek

heblarke juz mam sprawna, takze boki bedzie czym obrobic, do frezarki gornowrzecionowej dorobilem stolik i po zalozeniu profilowego frezu z lozyskiem mozna kantowki obrabiac na polokraglo, pilarka ukosowa powinna do srody przyjsc, material tez juz naszykowany... jest tylko jeden problem bo nie wiem za bardzo jak to potem zlozyc w calosc tak jak na tych zdjeciach zeby wkretow nie bylo widac??? ma moze ktos jakis pomysl? mam kantowki 4x4 cm... tak na moje oko to njapierw jest ukladana gorna warstwa a na nia kladzona jest ta przedostatnia i wtedy sa dawane wkrety potem nastepna warstwa i znowu wkrety i tak do ostatniej warstwy... potem przykrecany jest spod i wszystko obracane do gory nogami do wlasciwej pozycji.... no chyba ze sie myle ??? :?: :?: :?:



Tagi:


Skarabe
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 145
Rejestracja: 03 maja 2010, 22:58
Lokalizacja: War-maz

#2

Post napisał: Skarabe » 22 maja 2012, 08:29

Dobrze gada polać mu.

Tylko krawędzie nie na pół okrągło tylko zrób frezem 45stopni. Promień jak ci wyjdzie krzywo to będzie brzydko wyglądać a fazy nawet nie zobaczysz ze jest krzywo.

Pozdrawiam


Autor tematu
marp21
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:45
Lokalizacja: amator

#3

Post napisał: marp21 » 28 maja 2012, 22:01

ma ktos jeszcze jakies wskazowki ?


robson24-78
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 70
Rejestracja: 07 lis 2007, 12:02
Lokalizacja: Toruń

#4

Post napisał: robson24-78 » 29 maja 2012, 14:08

Jeśli chcesz mieć ukryte wkręty, nawierć otwory, skręć, zakołkuj i przeszlifuj.
Możesz spróbować połączenia na kołki + klej, możesz przy każdym kącie przewiercić kantówki na wylot (oprócz ostatniego rzędu) i połączyć je jednym długim kołkiem (takie połączenie na "zawias"), możesz pobawić się w wykonanie wpustów (tak jak przy łączeniu desek podłogowych), możliwości jest sporo, pytanie jaki efekt chcesz osiągnąć i czy robisz to dla siebie (wtedy można popuścić wodze fantazji) czy w celach zarobkowych (liczy się prostota i powtarzalność).

Awatar użytkownika

Yogi_
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 759
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:07
Lokalizacja: Braniewo

#5

Post napisał: Yogi_ » 29 maja 2012, 17:01

Coś takiego do kołkowania:
Obrazek
stąd na przykład.
Pozdrawiam
Krzysiek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”