Zmiana obszaru roboczego Morbidelli Uniflex HP

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

Zmiana obszaru roboczego Morbidelli Uniflex HP

#1

Post napisał: darkghoust » 09 lip 2011, 14:43

Mam lekko irytujacy problem z maszyná Morbidelli Uniflex HP. Obszr roboczy przy wierceniach w osi x przy wierceniu poziomym jest ograniczony do zaledwie 2 metrow. Przy wiékszych elementach musze klasc element na stól dwa razy. To ustrojstwo z prawej strony wiercenie zrobi bez problemu, w osi y, pionowe, zrobi wszystkie ale niechce wiercic po przeciwnej stronie w osi x ( z lewej). Wyzuca komunikat ze o przekroczeniu obszaru roboczego. Czy orientuje sié ktos w jaki sposob mozna przestawic ustawienia obszaru roboczego? Jest to wykonalne ostatnio serwisant to przestawial przetestowalismy. Niestety pozniej jeszcze grzebal w ustawieniach i wszystkie zmiany znikly(Anglik wiéc nie ma co sie dziwic). Bédé wdzieczny za wszelkie info bo mnie krew zalewa jak mam latac z 2,5 metrowymi elelmentami zamiast je nawiercic na jeden raz. Z gory przepraszam za bledy niestety oktualnie mieszkaM I PRACUJE W ANGLII


Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik

Tagi:


kos65tas
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 04 kwie 2008, 18:24
Lokalizacja: Krosno

Re: Zmiana obszaru roboczego Morbidelli Uniflex HP

#2

Post napisał: kos65tas » 10 lip 2011, 16:52

darkghoust pisze:Mam lekko irytujacy problem z maszyná Morbidelli Uniflex HP. Obszr roboczy przy wierceniach w osi x przy wierceniu poziomym jest ograniczony do zaledwie 2 metrow. Przy wiékszych elementach musze klasc element na stól dwa razy. To ustrojstwo z prawej strony wiercenie zrobi bez problemu, w osi y, pionowe, zrobi wszystkie ale niechce wiercic po przeciwnej stronie w osi x ( z lewej). Wyzuca komunikat ze o przekroczeniu obszaru roboczego. Czy orientuje sié ktos w jaki sposob mozna przestawic ustawienia obszaru roboczego? Jest to wykonalne ostatnio serwisant to przestawial przetestowalismy. Niestety pozniej jeszcze grzebal w ustawieniach i wszystkie zmiany znikly(Anglik wiéc nie ma co sie dziwic). Bédé wdzieczny za wszelkie info bo mnie krew zalewa jak mam latac z 2,5 metrowymi elelmentami zamiast je nawiercic na jeden raz. Z gory przepraszam za bledy niestety oktualnie mieszkaM I PRACUJE W ANGLII


[ Dodano: 2011-07-10, 17:02 ]
Bazujac do prawej bazy ,mozesz napisac drugi program tak, aby wiercił na prawej bazie prawy bok i na prawej bazie lewy bok.Mam funkcje jump ,moze i ty takowa masz(rover) . najprosciej byloby napisac 2 program na prawa baze .Pozdrawiam


Autor tematu
darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#3

Post napisał: darkghoust » 17 lip 2011, 21:12

kos65tas pisze:Bazujac do prawej bazy ,mozesz napisac drugi program tak, aby wiercił na prawej bazie prawy bok i na prawej bazie lewy bok.Mam funkcje jump ,moze i ty takowa masz(rover) . najprosciej byloby napisac 2 program na prawa baze .Pozdrawiam
Cała zabawa polega na tym że mi się nie chce pisać drugiego programu (z lenistwa) ani korzystać z komendy GOTO :D Problem leży w pozycji prawego zacisku. Maszyna uznaje że zacisk najedzie na krancówkę i nie pozwoli nawiercić większych elementów. Cała zabawa polega na tym że by zwiększyć zakres tylko tego zacisku.
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”