homag kal 210

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
bachuszef
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2012, 02:10
Lokalizacja: wrocław

homag kal 210

#1

Post napisał: bachuszef » 18 gru 2012, 02:18

witam serdecznie. mam jeden problem a mianowicie pracuje od pewnego czasu na homagu kal i problem ten dotyczy frezu czołowego. a dokładniej jego pracy na elemencie. po odbiorze elementu widać wyraźnie, ze okleina okolo 3 cm od początku i 3 cm od Końca, przez cały element odpada. wygląda to jakby frez za pozno sie załączał i za szybko wychodził z elementu. na środku elementu wyraźnie widac jego prace i jest to okolo 1 mm różnicy. nie pomagają zadne zmiany ustawień w programie. serwisanci rozkładają ręce. może tu znajdę pomoc?


dopiero się ucze :)

Tagi:


tommur
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 84
Rejestracja: 01 gru 2011, 17:31
Lokalizacja: Szczecin

#2

Post napisał: tommur » 18 gru 2012, 12:23

Może jakis rysunek? Fotka?
Co obrabiasz?
bo nie za bardzo wiem o co ci chodzi.
CNC Masterwood Project 310L V4
Zaprawdę powiadam wam "Dbajcie o czystość stożka każdej obrabiarki CNC" :D


Autor tematu
bachuszef
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2012, 02:10
Lokalizacja: wrocław

#3

Post napisał: bachuszef » 18 gru 2012, 14:38

niestety nie posiadam zadnych zdjec. obrabiam płyte 16 mm. nie dziwie sie ze nie wiesz o co chodzi bo nawet serwisanci byli zdziwieni, gdy to zobaczyli. wyglada to tak jakby frez czołowy za pozno reagował i za szybko odsuwał sie od elementu. chodzi o to ze okleina trzyma sie tylko na poczatku i koncu elementu.
dopiero się ucze :)


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#4

Post napisał: lajosz » 18 gru 2012, 15:47

Witam.

Pracuję na Homagu już około 8 lat.

Jednak (z całym szacunkiem) z Twojego opisu nic nie wynika.

Najpierw piszesz, że cyt:
"po odbiorze elementu widać wyraźnie ze okleina okolo 3 cm od początku i 3 cm od Końca, przez cały element odpada. "

A następnie cyt:
"chodzi o to ze okleina trzyma sie tylko na poczatku i koncu elementu."

No sorry, ale konia z rzędem temu, kto to zrozumie i nie chodzi tu o to, że nie rozumiemy co się dzieje podczas obróbki,a le o to, jak to opisałeś.

Przede wszystkim napisz, jaką płytę obrabiasz, czyli jaka to okleina ? Naturalne drewno ?
Poza tym, nie bardzo wiadomo co masz na myśli pisząc, że obrabiasz frezem czołowym.


Co dla Ciebie jest frezem czołowym ?
bo dla mnie, czoło freza to jest to (tu frez do metalu, ale czoło, to czoło)


Obrazek


Jak masz ustawione wjazdy wyjazdy ?
Czy wrzeciono jest ustawione właściwie, czyli czy na pewno ma kąt prosty w stosunku do stołu/konsol ?
Wreszcie, jaki to frez ? Diament ? inny ? jaki ?

Z resztą, tak czy siak, jeśli nie zrobisz zdjęć (a najlepiej filmu) i nie pokażesz, to możemy sobie tak zgadywać do ... wiesz jakiej śmierci.


tommur
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 84
Rejestracja: 01 gru 2011, 17:31
Lokalizacja: Szczecin

#5

Post napisał: tommur » 18 gru 2012, 16:24

Dokładnie to samo myślę. Chyba w dzisiejszych czasach aparat w aparacie to juz jest jako standard.
Jak nie opiszesz dokładnie problemu to nie dostaniesz dokładnej odpowiedzi.
Zatem czekamy :cool: .
Tak szczerze, jak napisałes obróbka czołem freza to myslałem, że jedziesz frezem zamocowanym poziomo i na końcu wyrywa okleinę. ale to w sumie moje domysły.
I nie pisz, że nawet serwis nie wie o co biega, bo jest serwis i serwis (nasi czy niemiecki serwis?). I ich poziom wiedzy może byc rózny.
CNC Masterwood Project 310L V4
Zaprawdę powiadam wam "Dbajcie o czystość stożka każdej obrabiarki CNC" :D


adas
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 62
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:56
Lokalizacja: Bialystok

#6

Post napisał: adas » 19 gru 2012, 15:25

@lajosz - spokojnie.
Koledze zapewne chodzi o okleiniarke a nie centrum obrobcze. Sa tam takie dwa frezy obracajace sie w przeciwnych kieronkach a sluzy to do tego aby okleina z prostopadlych krawedzi do aktualnie obrabianej nie zostala oderwana. Niestety z tego opisu tak jak i Ty mam metlik w glowie. O ile kolega okleja tylko jedna krawedz to mozna odsunac i wylaczyc jedna frezarke i nie powinno byc problemu.

Pozdrawiam
Adas
Pozdrawiam
Adas

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”