profesionalna pilarka formatowa

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
mirmor
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2007, 09:47
Lokalizacja: częstochowa

profesionalna pilarka formatowa

#1

Post napisał: mirmor » 02 lut 2010, 09:40

Mam taki problem a mianowicie; chciałbym zbudować pilarkę formatową z podcinakiem i nie bardzo wiem wiem jak zbudować wrzeciono. W jaki sposób skonstruować podnoszenie i niezależne podnoszenie i opuszczanie piły głównej i podcinaka oraz przechył piły pod kątem. prosiłbym o jakieś zdjęcia lub rysunki. Najchętniej chciałbym dtr jakiejś profesjonalnej pilarki formatowej. Z góry dziekuje



Tagi:


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#2

Post napisał: galon » 02 lut 2010, 12:29

witam nie lepiej poszukać używki czasem pokazują się za małe pieniądze ale jak chcesz robić to na wrzeciono proponuję silniki wysoko obrotowe produkcji tamel tarnów FSE TAMEL potocznie zwane jamnik tarcze zakręca się bezpośrednio na oś silnika fabrycznie wyposażoną w ściski z nakrętką a zamiast zdjęć proponuje przejść się do obi castoramy lub innego iść na stolarnię poprosić operatora i wszystko pokarze(jak będzie chciał ---0,5litra :mrgreen: czyni cuda)


DonnieBrasco87
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 07 sty 2010, 01:22
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: DonnieBrasco87 » 03 lut 2010, 22:03

Pilarki w IKEA czy Castoramie sa dobre ale do krotkotrwalej pracy, wiec nikt nie uzywa tekigo rozwiazania w profesjonalnych pilarkach. Sam zobaczysz czym sie roznia :)
http://zapodaj.net/a55b2818ebaf.jpg.html
http://zapodaj.net/03f069c6180f.jpg.html
http://zapodaj.net/431731e97e9d.jpg.html
http://zapodaj.net/a61fb7394b28.jpg.html >>wrzeciono pilarki tarczowej stolarskiej


wmichale
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 04 gru 2009, 04:56
Lokalizacja: Police

#4

Post napisał: wmichale » 05 lut 2010, 11:10

Jeśli chcesz zbudować PROFESJONALNĄ, to raczej zapomnij. Nie sądzę, żebyś zbudował taniej i lepiej, ale być może nie doceniam Ciebie należycie. To tyle, jeśli chodzi o zniechęcanie.
Wszystko zależy od tego co rozumiesz pod pojęciem "profesjonalna". Czy masz na myśli ciągłą prace maszyny przez kilka godzin dziennie, czy maszynę, z powtarzalnym, precyzyjnym ustawianiem prowadnic.
Proponowałbym Ci wyjęcie zespołu wrzeciona z układem podnoszenia i pochylania tarczy z jakiejś taniej maszyny (nawet takiej z hipermarketu - ważne, żeby nie było dużego bicia na tarczy, ale bez przesady, to nie jest obróbka metalu) i dobudowanie całej reszty. Dokładność maszyn stolarskich opiera się głównie na precyzyjnym prowadzeniu ciętych elementów i braku drgań (maszyna MUSI być ciężka).
Niektóre z maszyn stolarskich mają niezależny napęd podcinaka - mały silnik, własne wrzeciono. Regulację podcinaka w pionie i poziomie wykonuje się zdecydowanie rzadziej, niż tarczy głównej, więc nie trzeba tutaj stosować skomplikowanych rozwiązań. Radziłbym Ci iść w tym kierunku, podcinaki napędzane paskiem od głównego wałka mają na celu obniżenie kosztów producenta, ale niekoniecznie są najlepszym i najprostszym rozwiązaniem w warunkach amatorskich.
W przypadkach, kiedy zachodzi potrzeba używania podcinaka, czyli w 98% przy cięciu płyt wiórowych, raczej nie tnie się materiału pod kątem innym niż 90 stopni w stosunku do powierzchni stołu, więc z pochylania podcinaka możesz ze spokojnym sercem zrezygnować.
Powodzenia!

Kilka pomysłów na własną pilarkę tarczową znajdziesz poniżej:
table-saw-plans.pdf
saw-sander-tilt.pdf


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#5

Post napisał: galon » 05 lut 2010, 19:38

chyba źle mnie zrozumieliście ja nie wysyłałem kolegi do marketu na zakupy tylko na stolarnie co by sobie pooglądał JAK TO JEST ZROBIONE ja ciołem na kilku jak dla mnie to profesjonalne maszyny :razz:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”