Budowa stołu do studia nagrań. Jaki materiał/śruby?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
malyel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2010, 18:16
Lokalizacja: Warszawa

Budowa stołu do studia nagrań. Jaki materiał/śruby?

#1

Post napisał: malyel » 15 sty 2010, 18:29

Staram się właśnie zbudować stół na sprzęt do studia nagrań. Stół będzie miał dużo półek i całość musi być bardzo stabilne - zero drgań w czasie pracy przy stole. Wszystko stanęło przy wyborze materiału, z jakiego owy mebel ma być zbudowany. Waham się między płytą sklejoną (sękową/bezsękową), płytą laminowaną, a sklejką. Grubość max.: 2cm. Moje główne zmartwienie to wytrzymałość materiału podczas skręcania. W pracy podobne biurko mam zrobione z płyty laminowanej. Ostatnio zaczęło na grubość, na wysokości śrub mocno pękać.

Przepraszam za chaotyczny post i proszę o pomoc.



Tagi:


DonnieBrasco87
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 07 sty 2010, 01:22
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: DonnieBrasco87 » 15 sty 2010, 23:40

Stól czy biurko ?? Jakieś słabiutkie te meble w pracy ( widocznie zle były zaprojektowane,albo ktoś za duzo naładował papierów :P) Ja bym wybrał sklejkę choć i ona potrafi sie wyłamywać. Plyta klejona tez jest dobrym rozwiazaniem, ale na bank odpada wiorowka przy duzych obciążeniach. No i oczywiście zależy jak wygląda konstrukcja biurka. Jeśli mógłbyś to wrzuć jakis rzut :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”