tworzenie szecianu

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
pastaempathy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2023, 23:07

tworzenie szecianu

#1

Post napisał: pastaempathy » 24 maja 2023, 23:26

Stworzono ona byłaby ze sklejki 8mm ( a sam jeden kwadrat to długość 45cm na 45cm), tworząc prototyp jednak nie uwzględniłem
tego ze nie jest to idealny sześcian. Moją początkową myślą było zrobienie jak najbardziej modułowej budowli(wybieranie poszczególnych części- czy to mniejsze kółka, czy to większe), jednak z biegiem czasu widzę, że kompletna modułowość nie zadziała. Kwadrat z największym otworem tworzyłby wejście(dla kota), te bez żadnych dodatków elementów spód, jak i górę, a pozostałe boki. Jako iż to jest mój pierwszy projekt, a matematyka nie jest obecnie moim przyjacielem zastanawiam się czy elementy z największą ilością otworów nie powinny mieć wymiarów mniejszych( odjąć od tego grubość sklejki po obu stronach czyli 43,4cm) Nie wspomniałem jeszcze, że sama konstrukcja złączona zostanie mocnymi trytykami. Ufff mam nadzieje ze to juz wszystko
Załączniki
IMG_6236.jpg
projekt.png




atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2795
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: tworzenie szecianu

#2

Post napisał: atom1477 » 25 maja 2023, 09:38

Oczywiście że niektóre elementy muszą być mniejsze.
A jeszcze lepiej jakbyś porobił takie ząbki:
Obrazek
Wtedy szczyty ząbków na każdym elemencie mają być na takim wymiarze jak bok sześcianu (czyli każdy element miał by taki sam wymiar zewnętrzny). Za to doliny ząbków niżej o grubość sklejki.
Wystarczy Ci po jeden...dwa ząbki na bok elementu (niektóre po ząbku, a niektóre z wejściem na ząbek, czyli z dwoma ząbkami po bokach).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”