programowanie 3D

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
papi
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 8
Posty: 56
Rejestracja: 03 lis 2013, 10:11
Lokalizacja: radom

#21

Post napisał: papi » 03 lis 2013, 20:07

lajosz pisze:@papi

Nie maszyna widzi plik, tylko oprogramowanie do niej, a plik ISO generuje postprocesor zawarty w tymże oprogramowaniu.

Poza tym, jeśli maszyna jest tylko 3-osiowa, to pełnego modelu 3D nie obrobi.
Obrobi natomiast model 2.5D (vide Artcam).
Dlatego zanim zaimportujesz model 3D jako DXF (tudzież każdy inny model 3D), to albo musisz przekształcić go do modelu 2.5D, albo oprogramowanie maszyny (jeśli to CAM i ma taką możliwość) po prostu z automatu niejako spłaszczy pełny model 3D do postaci 2.5D.

Natomiast jeśli oprogramowanie maszyny nie ma możliwości spłaszczenia pliku 3D do postaci 2.5D, to albo jest to maszyna 5-osiowa, albo możliwe, że właśnie dlatego dostajesz komunikat o błędzie bo CAM wiedząc o tym, że maszyna jest 3-osiowa, nie wygeneruje ścieżki maszynowej dla pełnego 3D.

maszyna jest 5 osiowa, wiec skoro pisze ze płaskorzeźbę to nie wiem czy to 3D czy 2.5D ale wiem jakie mozliwosci mam na maszynie :)

"widzi" plik - jest to przenośnia, przepraszam będe wyrażał sie bardziej fachowo - wiadomo że to kwestia oprogramowania:)

na szkoleniu w firmie Felder, podobno został zaimportowany plik "dxf" ale gdzie zawarte były wysokości bryły w osi Z... dla mnie jest to dziwne, stąd moje pytanie w tym poście :)

Pozdrawiam


programista technolog Laser3D_Trumpf
programista Frezarki-początki

Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”