Amatorska modelarska frezarka cnc

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
dtv.81
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2017, 17:55
Lokalizacja: Iława

Amatorska modelarska frezarka cnc

#1

Post napisał: dtv.81 » 20 sie 2017, 13:59

Dzień dobry.Na imie mam Damian i mam 14 lat.Od 4 lat interesuję się modelarstwem szkutniczym oraz lotniczym.W trakcie budowy modeli trzeba wycinać wręgi i inne elementy konstrukcyjne.Z uwagi na precyzję jaką trzeba się utrzymywać często kilka razy wycinam piłką włosową albo wyrzynarką jeden element zanim uda mi się uzyskać dobry efekt.Mój kolega a raczej jego tata kupił mu taką małą frezarkę cnc.Niestety mnie nie stać na koszt 3000zl żeby kupić frezarkę.Przez chwile nawet pomyślałem że uzbieram te pieniądze ale udało mi się tylko 547zł zebrać ze złomu i puszek.Kiedys od Adriana dostałem Arduino UNO i chciałbym na tym zbudować swoją frezarkę bo widziałem w internecie że można ,tylko trzeba mieć taką dokładkę do Arduino i sterowniki silników krokowych i program.Konstrukcję chcę zrobić ze sklejki.Czy mógłby ktoś z Panów mi podpowiedzieć jak zrobić żeby np z komputera rysunek wyciąć taką swoją frezarką i podpowiedzieć wogóle jak ją zbudować?Dziękuje za okazaną mi pomoc.
Damian



Tagi:


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#2

Post napisał: upanie » 20 sie 2017, 16:40

Masz 14 lat i nie masz kasy - to jest normalne, też tak miałem :mrgreen:
Ale pamiętam, że wtedy też miałem w cholerę wolnego czasu. Wykorzystaj to na czytanie forum, szukanie tematów podobnych do Twojego. Z resztą nie tylko na tym forum. Teraz też dużo można znaleźć na YT - to może być dobry początek na start.
Nikt Ci nie odpowie w jednym poście jak zbudować frezarkę bo zwyczajnie się nie da.
czilałt...


Autor tematu
dtv.81
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2017, 17:55
Lokalizacja: Iława

#3

Post napisał: dtv.81 » 20 sie 2017, 18:58

Ma Pan rację że nie mam kasy.Nie mam na kupienie takiej frezarki za 3000zł.Wiem że to nie jest tanie urządzenie ale przecież tak jak Pan napisał w internecie jest dużo projektów takich tanich frezarek.Ja część mechaniczną potrafię zrobić sam bo mam swoje narzędzia ( taty :) ) bardziej proszę o pomoc w sprawie podłączenia tego wszystkiego pod Arduino UNO tak żeby można było wycinać rysunki z laptopa np.użebrowanie kadłuba szybowca czy wręgi statku.Tata mi pomoże zbudować ramę.


Slavco
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 131
Rejestracja: 28 lis 2012, 18:29
Lokalizacja: Bytom

#4

Post napisał: Slavco » 20 sie 2017, 20:55

Za 500 zł to już można zrobić całkiem fajną maszynkę, jak rodzinka zobaczy co się buduję to na pewno fundusze się pojawią np. na wrzeciono.

Czytaj dział konstrukcję drewniane, jest tam mnóstwo konstrukcji na których się możesz wzorować.
Powodzenia.


popik10
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 217
Rejestracja: 02 paź 2007, 15:57
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: popik10 » 26 sie 2017, 07:14

Nie użebrowanie, a ożebrowanie.
Działaj, maszynę do tego można zrobić nawet na wałkach do drukarki i karetkach.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”