budowa prostej małej frezarki

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
stasiu1512
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2014, 15:50
Lokalizacja: Kraków

#11

Post napisał: stasiu1512 » 03 lut 2014, 20:17

nie nie porównywałem tego pisaka do obróbki miedźi tylko dałem przykład na tych szufladach że zrobione było :P Z tą frezarką to sobie odpuszczę i zrobie sobie taką z plexi bo bedzię się ładnie prezentować i wgl tak żeby coś skrobła tej miedzi. A mam pytanie przy okazji bo robie chłodzenie wodne do komputera i potrzebowałbym dwóch takich jak na fotce u góry bloków wyfrezowanych + plexi czy byłby ktoś chętny do zrobienia takich bloczków oczywiscie za $ .Wymiary i wszystko podałbym prywatnie.Proszę o odp.

[ Dodano: 2014-02-03, 21:29 ]
Witam w tej frezarce za 1300 co wysyłaliscie mi link http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic415652.html kolega tam użył jako wrzeciono szlifierki modelarskiej firmy PROXXON. ok 8 000 obr/min.Na allegro są takie http://allegro.pl/vth4-mini-wiertarka-f ... 76981.html (Prędkość obrotowa: regulowana w zakresie od 10000 – 32000 obr/min) Zdziwiło mnie to tak tanio ?? A tutaj oglądałem frezowanie w miedźi i -frezowanie na obrotach 12000 i moje pytanie jest takie czy dało by rade frezować w miedźi na takiej szlifierce/frezarce z allegro ??



Tagi:


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#12

Post napisał: ezbig » 03 lut 2014, 21:51

stasiu1512 pisze:Witam w tej frezarce za 1300 co wysyłaliscie mi link http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic415652.html kolega tam użył jako wrzeciono szlifierki modelarskiej firmy PROXXON. ok 8 000 obr/min.Na allegro są takie http://allegro.pl/vth4-mi...3928976981.html (Prędkość obrotowa: regulowana w zakresie od 10000 – 32000 obr/min) Zdziwiło mnie to tak tanio ?? A tutaj oglądałem frezowanie w miedźi i -frezowanie na obrotach 12000 i moje pytanie jest takie czy dało by rade frezować w miedźi na takiej szlifierce/frezarce z allegro ??
Zainwestuj w tę frezarkę z aukcji i spróbuj coś ręcznie nią wyskrobać frezem w miedzi i będziesz miał wyrobione zdanie czy to się nada. Zerknij sobie na pozostałe filmiki kolegi od frezowania miedzi to będziesz miał wyobrażenie o kosztach tej maszynki. Tam samo wrzeciono jest droższe od Twojego budżetu jakieś 3x. Oszczędzę Ci kasy i podpowiem, że tym za 86zł możesz z powodzeniem tipsy szlifować u kosmetyczki, ale takich miedzianych bloków to mu wróżę 1-2 szt. do zajeżdżenia.

Raczej szukaj coś w ten deseń: http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... zia%C5%82y

Może waga tego wrzeciona i wibracje od jego pracy wymuszą od razu w Twojej wyobraźni jakąś solidniejszą konstrukcję.


Autor tematu
stasiu1512
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2014, 15:50
Lokalizacja: Kraków

#13

Post napisał: stasiu1512 » 03 lut 2014, 22:03

Masz +dzięki za odp. taką większą bym już coś zdziałał przy obróbce miedzi ?:P


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#14

Post napisał: ezbig » 03 lut 2014, 22:19

Zdziałasz, tylko też bez szału. Te tanie wrzeciona są małoprecyzyjne i nie mogą zbyt długo pracować, ale są tanie i na początek do nauki mogą wystarczyć. Tylko przez fakt ich małej precyzji (bicie na frezie), możesz zbankrutować na cienkich frezach. W drewnie, frezowi 6-12mm raczej nie zaszkodzisz, ale w miedzi frezy 1-3mm mogą się szybko łamać. Miedź nie jest łatwym materiałem do frezowania. Jak chcesz zrobić budżetową frezarkę to swój wkład podany na początku musisz pomnożyć przez 3 i to pod warunkiem, że nie popełnisz żadnego błędu przy budowie. To one zwykle drasycznie podnoszą koszty. Moja pierwsza maszyna miała kosztować 6000 a wyszło 9000. Zapomnij też o konstrukcjach "szufladowych", chyba że chodzi Ci tylko o edukację. Taka maszyna w miedzi osiągnie tak zawrotną prędkość pracy, że sam ręcznie wiertarką, pilnikiem i papierem ściernym szybciej ten blok wodny zrobisz.


Autor tematu
stasiu1512
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2014, 15:50
Lokalizacja: Kraków

#15

Post napisał: stasiu1512 » 03 lut 2014, 22:27

Widzę że nie ma sensu robić takiej budżetowej.Dzięki za info i pozdrawiam.


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#16

Post napisał: diodas1 » 04 lut 2014, 03:09

Za szybko się poddajesz. Zacznij rozważania jeszcze raz ale tym razem lepiej się do tego przygotuj. Przede wszystkim rzuć się na studiowanie tematów na tym forum. Domyślam się że jesteś młody, nie masz zagadnień związanych z elektroniką w jednym paluszku więc i tak będziesz pewnie zmuszony do kupienia sterowników do silników i całej reszty którą nazwałeś "elektryką" Żeby nie kupować w ciemno, niepotrzebnie trwoniąc pieniądze na chybione rzeczy poczytaj sobie na temat sterowników i opinii o nich. Do takich drobiazgów , które chcesz wykonywać, nie musisz tworzyć dużej maszyny ale ponieważ w grę wchodzi obróbka metali, maszynka musi być sztywna a prowadnice szufladowe to bardzo niszowy substytut który takiej sztywności i dokładności Ci nie da. Wałki stalowe grubości 20 mm i łożyska liniowe nie zrujnują portfela a dadzą szansę na powodzenie akcji. Pewnie nie kupisz drogiego wrzeciona ale myślę że lepsze niż Proxxon a na pewno duuużo lepsze niż te tanie mikroszlifierki (do paznokci) byłby taki wynalazek http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=cn ... e&_sacat=0
Wybrałeś konstrukcję drewnianą. Niby może być ale zainteresuj się też innymi konstrukcjami- z metalu a także z granitu.Niektórzy koledzy tworzyli tutaj cacka z kamienia który ma mnóstwo zalet a do niewielkiego formatu konstrukcja nie musi być droga. http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... zia%C5%82y Jest mnóstwo detali na które warto zwrócić uwagę studiując forum. Choćby temat silników krokowych, ich rodzajów, sposobów sterowania... Lepszy od silnika zasilanego napięciem 24V będzie taki któremu wystarczy kilka V. Będzie pracował dynamiczniej. Ktoś tu dobrze powiedział że czeka Cię długa droga ale warto ją przebyć i dużo się nauczyć niż działać zbyt szybko i wywalić pieniądze na dzikie eksperymenty. Jeżeli szkoda Ci tego czasu to czasem można upolować wystarczającą dla Twoich potrzeb maszynkę okazjonalnie, z drugiej ręki.


Autor tematu
stasiu1512
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2014, 15:50
Lokalizacja: Kraków

#17

Post napisał: stasiu1512 » 04 lut 2014, 21:59

OK. Jeszcze tutaj zawitam z moją frezarką :) I to wrzeciono co wysłałeś to widać po nim że dosyć solidne. Ale i tak jak już będę robił to tak muszę mieć 1500 zł.Zrobię frezarkę solidną tak żeby to wszystko grało.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”