Frezarka A4 do tworzyw, PCB i drewna

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

NFZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 398
Rejestracja: 07 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: inąd

#31

Post napisał: NFZ » 22 lip 2013, 12:01

Jestem w trakcie "projektowania" malutkiej frezareczki/ploterka* ze sklejki czterdziestki(wizja bramówki z ruchomym stołem już w miarę skrystalizowana, ale cały czas kusi kolumnówka).
Gdzieniegdzie dam podwójną, tu i tam o budowie skrzynkowej(czy bardziej ramkowej).
I już teraz jestem nieomal pewien że to nie śmieszne prowadniczki będą się poddawać jako pierwsze ;)


-->hellelujah, jak na razie to jeszcze tylko garść luźnych pomysłów, stale rosnący stos przydasiów, a także deficyty funduszy i (znaczne)wolnego czasu ;)
Ale zawsze możno przy piwku czy innej herbatce posiedzieć i podumać jak to zagospodarować (w koncu co dwie głowy to nie jedna).

Teraz się zastanawiam nad zanabyciem takiego jak poniżej cudaka(pytanie jak nieosiowo wykonanego...) w celu uzupełnienia zdekompletowanego narexa:
Obrazek


Problem w tym że mimo darmowej przesyłki, to i tak ponad ćwierć stówki(niestety nie naszej...), kiedy za niecałe pół można mieć taki sam uchwyt z uczepionym(zapewne żałosnym - ale zawsze) 300W silniczkiem:
Obrazek

I bądź tu człowieku mądry...





*pole robocze pewnie niewiele większe od zapałczanego pudełka, mają na tym powstać dobne elementy z lignofolu/boramidu/gwajaku(niepotrzebne skreślić) do następnej maszynki (tj. sklejkowego przyczłapu do żeliwno-siluminowego bulgatora ;)).
Ostatnio zmieniony 22 lip 2013, 13:10 przez NFZ, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:

Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#32

Post napisał: noel20 » 22 lip 2013, 13:08

Według mnie zależy co tym będziesz robić i jaką chcesz dokładność. Jak frezem wieloostrzowym w sklejce to ten uchwyt będzie ok, ale jak frezem grawerskim to cienko to widzę.
Ja w tamtym tygodniu nabyłem zębatkę moduł 1 z otworem w środku 6mm. Przewierciłem na tokarce wiertłem 6,3 mm i nacisnąłem tą zębatkę na oś silnika o średnicy 6,35mm od razu konikiem. Wyszło bicie ponad dychę.
Ja na proxxonie jak założę frez mam bicie ok 0,07mm i uważam, że to za dużo, a taki kupiony uchwyt zaciskany śrubką jak na osi silnika zamontować bez bicia to nie wiem.
Ale może są tacy co dadzą rade to zrobić z biciem poniżej 0,01mm.

Awatar użytkownika

Autor tematu
hellelujah
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2012, 16:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#33

Post napisał: hellelujah » 22 lip 2013, 18:36

noel20 - jeszcze jakbyś napisał swoją opinię co do najlepszego drewna na taką frezarkę, to byłbym wdzięczny ;)

Bardzo mnie cieszy to co napisał Ursus, bo właśnie planowałem przeprojektowywać to na sklejkę 25-30.

Jak to jest ze sklejką, jeśli chodzi o drgania? Czy dokładność frezowania np. PCB nie ucierpi właśnie z powodu drgań?

Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#34

Post napisał: smouki » 22 lip 2013, 20:01

Rób ze sklejki, nawet 18, ale gdzie się tlko da dawaj konstrukcję skrzyniową/plaster miodu, żeby wyeliminować drgania zalewasz puste żywicą z piaskiem tak jak ja i drgań żadnych nie będziesz miał. :grin:
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#35

Post napisał: noel20 » 22 lip 2013, 20:02

Według mnie najlepszy z materiałów drewnianych na frezarkę to sklejka. Oczywiście im grubsza tym lepiej. Jest to prasowane warstwami drewno gdzie się układa warstwy, tak żeby włókna nie były równoległe. I to wszystko klejone.
Dobrze to się obrabia i ma największą sztywność i twardość. Jak coś pokręciłem, to sprostujcie mnie.

Dokładność frezowanie pcb z powodu drgań nie ucierpi, bo przy frezowaniu pcb drgań nie ma. No chyba, że masz jakieś słabe wrzeciono z dużym biciem, albo nie wyważonym wirnikiem, jak dremel i jego podróbki.

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#36

Post napisał: syntetyczny » 22 lip 2013, 21:28

A czemu nie mdf?:>
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#37

Post napisał: ursus_arctos » 22 lip 2013, 21:38

Bo MDF ma tylko dwie zalety: jest prawie izotropowy i dobrze tłumi drgania o wysokich częstotliwościach.
Ma natomiast szereg wad:
- przy gęstości takiej samej, jak sklejka, jest znacznie bardziej wiotki
- gwinty od wkrętów łatwiej się wyrywają i wyrabiają (trzeba stosować nakrętki pazurkowe, które wystają nad dechę)
- miejsce na wałeczki śrub szwedzkich też się wyrobi
- niepomalowany wydziela toksyczne opary
- podczas frezowania/piłowania wydziela toksyczne opary.
Wady sklejki:
- podatność na rozłupanie przy wkręcaniu wkrętów na sztorc bez pilota/z niedostatecznym otworem pilotowym (ale jak jest dobry otwór, to się nie rozłupuje)
- podatność na wypaczanie przy zmianach wilgotności (ten efekt można zniwelować stosując konstrukcję szkrzynkową, ale nie wszędzie się da).

Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#38

Post napisał: noel20 » 22 lip 2013, 22:27

No o tych oparach to nie wiedziałem. Na prawdę zjawisko ma aż taką skalę?
Mdf dla mnie przede wszystkim, jest zdecydowanie za miękki i wiotki. Wkręty łatwo się zrywają i puchnie to od wilgoci.
W sklejce natomiast, ja zawsze pod wkręt wiercę otwór, bo nie idzie wkręta wkręcić, potrafi się łeb urwać nawet.


NFZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 398
Rejestracja: 07 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: inąd

#39

Post napisał: NFZ » 23 lip 2013, 00:14

Z tą toksycznością to trochę kłopotliwa sprawa.
Jej źródłem są kleje/żywice na bazie formaldehydu.
Głównym problemem nie jest ich toksyczność jako taka (nawet przy długotrwałej ekspozycji zazwyczaj nie jest się narażonym na dawki przekraczające - mocno wyśrubowane - normy), ale to że są stosunkowo silnie uczulające(tyle że tu występują spore różnice osobnicze) i - co najgorsze - rakotwórcze.

Istnieją płyty MDF przy których produkcji nie stosuje się "lepiszczy" na bazie formaldehydu, (i tu mało znana "ciekawostka")ale często i tak go wydzielają, jako że jednym z surowców jest odpadowy pył(szlifiernie) pochodzący z zakładów produkujących - uwaga uwaga - sklejkę...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”