Poszukuję projektu konstrukcji z mdf

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
mog123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 05 kwie 2013, 16:49
Lokalizacja: Wwo

Poszukuję projektu konstrukcji z mdf

#1

Post napisał: mog123 » 05 kwie 2013, 17:09

Witam,

to mój pierwszy post na forum i chciałem powiedzieć że cieszę się że istnieje takie forum jak to, na którym mogę się poradzić osób bardziej doświadczonych. Otóż jestem robotykiem/amatorem i w wolnej chwili lubię sobie poprojektować różne konstrukcje, w dużej części ma tu udział mechanika i chciałem móc zaprojektowane elementy wycinać samemu niż płacić za to ludziom (za pieniążki które wydałem już bym zapewne miał zbudowane cnc...).
Rozpocząłem szukanie i znalazłem przyjemnie wyglądające CNC pod tym linkiem: http://www.instructables.com/id/How-to- ... /?ALLSTEPS
Zabrałbym się za robotę, ale są dwa "ale":
- wszystkie płyty są w wielkościach o wymiarach amerykańskich - o ile z wymiarami sobie poradzę, o tyle z grubością płyty 1/2 cala już nie bardzo (12,7mm gdzie najbliższa jej dostępna ma 12mm) - za dużo luzów powstanie na etapie samej konstrukcji i elementy będą niedokładne.
- śruby również są w wielkościach o wymiarach amerykańskich, tutaj mniejszy problem, wystarczyłoby inne otwory ponawiercać by pasowały metryczne, ale to też kawał roboty i pilnowanie wszystkiego by nie pomylić się w żadnym punkcie.

Zatem o co chciałem spytać? Czy ktoś zna podobnie prostą w budowie i dobrą konstrukcję w wielkościach metrycznych, do której dostępne są plany? Interesuje mnie konstrukcja mdf ze względu na niskie koszta i łatwą obróbkę i wystarczającą wytrzymałość do frezowania drobnych elementów



Tagi:


phlebas0
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 52
Rejestracja: 04 lut 2009, 02:39
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: phlebas0 » 05 kwie 2013, 21:03

Z pośród wielu frezarek drewnianych, dość często jest polecana jako wzorzec ta z linku poniżej:
https://www.cnc.info.pl/topics58/400x30 ... t18537.htm


Autor tematu
mog123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 05 kwie 2013, 16:49
Lokalizacja: Wwo

#3

Post napisał: mog123 » 05 kwie 2013, 22:05

Witam,

dziękuję za odpowiedź, jednak poszukuję raczej gotowych planów niż rysunków - bo na dobrą sprawę mógłbym zobaczyć jak wyglądają maszyny i samemu coś zaprojektować, ale wolę zbudować sprawdzonego "gotowca" bo mam inne projekty nad którymi pracuję i wymagają mojego poświęcenia.

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 631
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#4

Post napisał: tanifon » 05 kwie 2013, 22:19

Skaner 3D, gigantyczne rzeźby, piła motorowa..


Autor tematu
mog123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 05 kwie 2013, 16:49
Lokalizacja: Wwo

#5

Post napisał: mog123 » 06 kwie 2013, 00:33

Ta faktycznie wygląda zacnie, ale jest ogromna. Nie zmieszczę tego nigdzie :D

Przy okazji spytam o silniki z driverami. Zastanawiam się czy takie używki OKI sprzedawane w zestawach z allegro dadzą radze przy aluminium? Nie musi być szybko, byle by precyzyjnie, ale widzę że wszystko co jest dostępne ma 1,8deg/step. Liczy się dla mnie przede wszystkim cena. Natomiast drivery nie są dla mnie problemem, poszukuję jakichś "dobrych" - również diy.


Autor tematu
mog123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 05 kwie 2013, 16:49
Lokalizacja: Wwo

#6

Post napisał: mog123 » 08 kwie 2013, 12:01

Znalazłem. Obecnie optuję za: 3x picstep i cnc usb controller z planet-cnc. Wszystko niestety w THT, najwyżej przerobię PCB. Boli jednak fakt konieczności zakupu licencji - Zna ktoś jakieś "tańsze" alternatywy?

Z góry dzięki ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”