Drewniaczek kombinowany. 300x400x75mm PCV, PE500, sklejka.

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
soki
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 22 paź 2009, 21:57
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Drewniaczek kombinowany. 300x400x75mm PCV, PE500, sklejka.

#1

Post napisał: soki » 13 lut 2013, 22:34

Witam serdecznie forumowiczów.

Przedstawiam Wam do oceny i krytyki mój wytwór wyobraźni. Jest to maszynka, którą budowałem kilka miesięcy w domowych pieleszach i z posiadanych materiałów. Zastosowałem dość niekonwencjonalne materiały, między innymi sklejkę 18mm, polietylen PE500 oraz PCV 10mm. Dodatkowo znalazł się tam także dibond, znany raczej z reklamy, niż z zastosowania we frezarkach cnc.
Budowa jest w sumie dość prosta, różni się od znanych klasycznych koncepcji faktem, iż brama porusza się w pudle (wewnątrz), a nie jak standardowo przy ruchomych bramach nad stołem. Jak widać na foto poniżej zbudowałem ją w oparciu o wałki podparte oraz łożyska liniowe podwójne fi16mm. Całość napędzają silniki krokowe wraz ze śrubami TR10x2.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oto efekty jej prac w różnych materiałach. Aluminium tylko spróbowałem obrabiać, przez hałas małżonka moja chciała mnie eksmitować razem z tą maszyną.
Obrazek Obrazek Obrazek

Do sterowania używam bardzo lubianego przeze mnie EMC2 oraz sterowników mojej konstrukcji (opisałem je na blogu - adres w stopce). Całość pracuje bardzo przyzwoicie, jednak są pewne wady które w przyszłości będę chciał poprawić. Przede wszystkim osłony mechaniki, zmienić zetkę na sztywniejszą oraz parę innych gadżetów.
Filmiki z pracy i uruchomienia:

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

Pozdrawiam!



Tagi:

Awatar użytkownika

pascalPL
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 547
Rejestracja: 10 cze 2011, 14:19
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: pascalPL » 13 lut 2013, 22:49

Bardzo ładna konstrukcja. Odsłonięte śruby narażone na "atak wiórów" , ale do tego już doszedłeś :). Możesz mi zdradzić czym frezowałeś bloczki PE500 ? Sam mam parędziesiąt sztuk dość grubych bloczków z PE500 i nie wiem jak się za nie zabrać, bo grubość przekracza długość frezów 1piórowych 3.175mm.

DIBOND jest na Ztce?

Awatar użytkownika

Autor tematu
soki
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 22 paź 2009, 21:57
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Post napisał: soki » 13 lut 2013, 23:21

PE500 frezowałem jednopiórowym frezem 3,175 (tym niżej na fotce). Z tym, że mam maksymalną grubość materiału 22mm. Zawsze możesz użyć dłuższego frezu jak na przykład ten dwupiórowy.
Obrazek

Dibond stanowi tylko osłony na zetce. No może delikatnie ją usztywnia. Nie jest tutaj jednak zastosowany jako materiał stricte konstrukcyjny.

Awatar użytkownika

pascalPL
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 547
Rejestracja: 10 cze 2011, 14:19
Lokalizacja: Lublin

#4

Post napisał: pascalPL » 13 lut 2013, 23:53

soki pisze:jednopiórowym frezem 3,175 (tym niżej na fotce)
A gdzie taki można dostać, wraz z takim długim 2 piórowym? Bo takich narzędzi mi brakuje.


vicdoc
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 90
Rejestracja: 24 mar 2012, 01:21
Lokalizacja: k-k

#5

Post napisał: vicdoc » 14 lut 2013, 01:00

Widziałem na popularnym serwisie aukcyjnym na A. Wpisz Frez długi (tylko te ceny).
Jak nie wiesz co zrobić, zapytaj


kazikowski
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2012, 10:34
Lokalizacja: warszsawa

#6

Post napisał: kazikowski » 25 mar 2013, 01:52


jaka to pleksa i jakie parametry obróbki bo mi przy frezowaniu bardzo się topi i klei

Awatar użytkownika

Autor tematu
soki
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 22 paź 2009, 21:57
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#7

Post napisał: soki » 25 mar 2013, 09:21

zwykła plexi 4mm. Jeśli nie chcesz żeby się topiła to polecam ją chłodzić. U mnie nie było takiej potrzeby, ale zawsze możesz spróbować zwilżać ścieżkę narzędzia jakimś alkoholem, denaturatem, izopropanolem lub podobnym.
Te detale ciąłem frezem 1,2mm jednopiórowym, prędkość obróbki 400mm/min, obroty wrzeciona najniższe na kressie czyli ok. 10kRPM. Jedno obejście (multipass) zbierało 1mm, więc wycinane było na 4 razy. Powodzenia!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”