Konstrukcja sklejkowa, czyli frezarka CNC w 1.5 tygodnia :D

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#21

Post napisał: syntetyczny » 31 maja 2013, 22:54

KonradZ pisze:Chyba nigdy miały już być dawno udostępnione
Aby coś opublikować, to nie wystarczy tylko wkleić dxf. Kol. JaFuzz bardzo sumiennie podszedł do sprawy...


Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

Tagi:


wokram
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2013, 11:52
Lokalizacja: z huty

#22

Post napisał: wokram » 06 cze 2013, 22:30

syntetyczny pisze:
KonradZ pisze:Chyba nigdy miały już być dawno udostępnione
Aby coś opublikować, to nie wystarczy tylko wkleić dxf. Kol. JaFuzz bardzo sumiennie podszedł do sprawy...
dla niektórych chyba zbyt sumiennie - nie żebym potępiał takie podejście, ale niewielu będzie czekać rok na ukończenie dokumentacji, determinacji może nie starczyć, gdyby kolega udostępnił przynajmniej część, a potem resztę to niektórzy w wakacje mogli by sobie coś podłubać i może nawet mieli by jakieś efekty, konstrukcja i pomysł wyglądają bardzo fajnie, ale, żeby złapały idee fablab'u i projekt miał szansę na upowszechnienie potrzebna będzie społeczność ludzi, którzy nie są w dzisiejszych czasach przyzwyczajeni do czekania :>

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#23

Post napisał: syntetyczny » 06 cze 2013, 23:05

dla niektórych chyba zbyt sumiennie - nie żebym potępiał takie podejście, ale niewielu będzie czekać rok na ukończenie dokumentacji, determinacji może nie starczyć, gdyby kolega udostępnił przynajmniej część, a potem resztę to niektórzy w wakacje mogli by sobie coś podłubać i może nawet mieli by jakieś efekty, konstrukcja i pomysł wyglądają bardzo fajnie, ale, żeby złapały idee fablab'u i projekt miał szansę na upowszechnienie potrzebna będzie społeczność ludzi, którzy nie są w dzisiejszych czasach przyzwyczajeni do czekania :>
Czasem też trzeba coś włożyć do garnka i do dopiero nie może czekać.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot


wokram
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2013, 11:52
Lokalizacja: z huty

#24

Post napisał: wokram » 07 cze 2013, 11:01

syntetyczny pisze:Czasem też trzeba coś włożyć do garnka i do dopiero nie może czekać.
ale ja tego w żaden sposób nie neguję, też tak mam, chodzi mi tylko o to, że nie nalezy krytykować sposobu myślenia kolegi KonradZ
KonradZ pisze:Chyba nigdy miały już być dawno udostępnione
po prostu mam takie samo zdanie jak on, ale nie wymagam w żaden sposób natychmiastowego ukończenia i udostępniania tworzonego projektu, jak autor zrobi i będzie chciał udostępnić to będzie, jak nie zrobi i nie udostępni to też będzie (życie toczyć się będzie dalej), na razie jedynie wydaje się, że bardziej nie będzie niż będzie :D


wokram
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2013, 11:52
Lokalizacja: z huty

#25

Post napisał: wokram » 05 wrz 2013, 22:30

i jak tam w temacie uwolnienia projektu? trzy miesiące minęły od ostatniego wpisu, za chwilę pierwsze urodziny wątku może z okazji tej rocznicy udało by się przekazać w ręce ludu jakąś iskierkę nadziei


banditosp
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 44
Rejestracja: 10 paź 2009, 10:34
Lokalizacja: Radziejowice

#26

Post napisał: banditosp » 01 lis 2013, 10:16

Widzę , że chyba będzie tak jak w większości takich deklaracji . Zwrócenie uwagi potencjalnych chętnych . A potem zapewne każdy który wpłaci "dobrowolnie" jakąś kwotę w celu za sponsorowania autora projektu dostanie plany . Może mam zbyt radykalne podejście ale patrząc na inne projekty na stronie http://zrobtosam.medialab.ikm.gda.pl/ i stopień ich zaawansowania to jakoś nie chce mi się wierzyć , że tyle czasu zajmuje poprawienie projektu frezarki i jakoś nie wierzę w takie przypadki .


wokram
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2013, 11:52
Lokalizacja: z huty

#27

Post napisał: wokram » 26 gru 2013, 19:57

Rozleniwiony świąteczną atmosferą i zmęczony notorycznym obżarstwem, zupełnie nie wiedząc czemu, zajrzałem do tego starego i pokrytego dostojną warstwą kurzu tematu. Patrząc na degrengoladowy zastój, porażony zostałem iskrą bożą (z hangielska tzw. "Flash of Genius") i postanowiłem podjąć zobowiązanie noworoczne, wszem i wobec głoszę, że jeżeli samozwańczo skonstruuję w tym Roku Pańskim 2014 maszynę piekielną frezarką cnc w zamorskich krajach zwaną, to upublicznię w sposób ekschibicjonistyczny wszelkie materiały do powielenia onej przezwsię wygenerowane, i udostępnię - nawet jeżeli w formie swej surowe, nieokrzesane i nie dopieszczonymi będą, tak mi dopomóż Bóg i wszelkie troll'e internetowe :D

Awatar użytkownika

corano
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 324
Rejestracja: 30 paź 2007, 20:40
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Re: Konstrukcja sklejkowa, czyli frezarka CNC w 1.5 tygodnia :D

#28

Post napisał: corano » 02 kwie 2018, 21:50

Realizacja projektu 1.5 tygodnia . Rysunek powstaje 6 lat i końca nie widać... Gratulacje ;/

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”