Modernizacja Drewniaka

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
gigipawel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 142
Rejestracja: 16 paź 2008, 13:51
Lokalizacja: KIELCE

Modernizacja Drewniaka

#1

Post napisał: gigipawel » 14 lip 2011, 20:38

Witam.

Wykonałem do przetestowania mojej pracy mgr takie tekturowe urządzono.

Obrazek
Które hulało pod sterowanie z pracy mgr w taki sposób :

Prace obroniłem pod koniec styczniu i sobie troszkę odpocząłem( w tym czasie pracowałem i miałem perypetie miłosne ). Postanowiłem zabrać się za ulepszenie maszynki bo Oś Z nie nadawała się do niczego i nawet już nie montowałem na niej silnika do 3 osi.

Założenia do projektu:
- nauka obsługi programu sterującego
- obróbka materiałów plastikowych
- odpalenie i wykonanie szafy serw i sterowania


Dorwałem z demobilu takie prowadnice na oś Z:

Obrazek

Wałek Fi12. Do nauki na pewno lepszy niż prowadnice szufladkowe.

Jako wrzeciono chcę zastosować frezarkę górno-wrzecionową z Eklerka za 40 zł.
Chcę zrobić do niej uchwyt i złapać ją na dole jak kresa ale boję się bo to tylko jakiś mocniejszy plastik. Jakieś sugestie do zamontowania ?

Obrazek


Sterowanie będzie oparte na serwach Yaskawa SIGMA 2 400W zakupionych we wrześniu tamtego roku . Dlaczego takie serva bo to sterowanie ma być wykorzystane w metalowej konstrukcji. A że jestem maniakiem serw to sobie sprawiłem takie coś :) Niestety silniki są wyeksploatowane :/ Jeżeli kupujecie jakieś urządzenia z USA to patrzcie na to gdzie były wykonane, moje silniki są Made In USA i mają 5 lat a widziałem dużo silników Yaskaway 20 letnich i starszy które stały w maszynach na dworze i też pracowały na 3 zmiany i chodzą elegancko.

Obrazek


Co do wykonania:
- Obudowa na łożyska zamknięte
- szafa sterownicza (najprostsza część bo tym zajmuję się w pracy)
- wykonanie mocowań do silników i sprzęgieł też będą na razie z wężyków żeby uniknąć przekładni
- cała Zetka :/
- położenie przewodów
- odpalenie serw i dostrojenie ich (Tuning)

Sporo ale widać koniec :)


-projektowanie nowej metalowej maszyny


Jako że jestem straszny leń proszę o jakiegoś szturchańca co jakiś czas żebym skończył ten projekt w jakimś krótkim czasie.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 17:05 przez gigipawel, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:


mariuszbroda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 430
Rejestracja: 13 lip 2011, 21:57
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: mariuszbroda » 16 lip 2011, 01:03

Panie magistrze tak piszemy- hulało - przez samo "h",bo odmienia się na hulaszczy tryb życia....... :lol:
dalej nie czytałem....

[ Dodano: 2011-07-16, 20:26 ]
No "hulało" kolega poprawił-dobrze,cieszę się.....dla jasności sprawy,jeżeli ktoś wspomina o pisaniu pracy magisterskiej,to sam się wystawia,chyba,że dzisiejszy magister nic już nie znaczy-kiedyś to było nie do pomyślenia(tak mi ojciec mówi-też magister i jeszcze inżynier),przeczytałem kolegi post do końca,no boję się prawdę napisać,bo nowy tu jestem ,a kolega zasłużony,no ale skoro magister-to nie ma zmiłuj się :lol: (jeszcze dużo można poprawić,najlepiej od poczatku napisać).
W sprawie interpunkcji,właściwie jej nie ma u kolegi,a to czasem kosztuje życie.
taka historia (z pamięci)-carski posłaniec dostarczył list w którym napisano:dostarczyciela niniejszego pisma ----rozstrzelać nie ułaskawić ---gościa rozstrzelali....
a miał być przecinek---rozstrzelać nie,ułaskawić (szyk zdania rosyjski),jednak gosć życie stracił..... :cry:


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#3

Post napisał: upanie » 17 lip 2011, 21:43

Panie mariuszbroda... krytykujesz Pan a swojej belki nie widzisz ;)
Wielokropek ma trzy kropki a tak wielokrotnie złożone zdanie jest stylistycznie nieeleganckie i mało zrozumiałe. To jedno zdanie powinno się zastąpić kilkoma.
Przepraszam autora za tzw. offtopik. Najlepiej usunąć oba wpisy.
czilałt...


Autor tematu
gigipawel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 142
Rejestracja: 16 paź 2008, 13:51
Lokalizacja: KIELCE

#4

Post napisał: gigipawel » 17 lip 2011, 22:13

@upanie - Ja lubię pozytywną krytykę. Gość ma racje powinno się szanować nasz piękny język. No niestety pisałem post pod wpływem pośpiechu i %, wyszło jak wyszło, nie będę poprawiał.

Jutro po 21 przedstawię swoja koncepcje Zki.


mariuszbroda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 430
Rejestracja: 13 lip 2011, 21:57
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: mariuszbroda » 17 lip 2011, 22:31

gigipawel-bez urazy,Twoja reakcja na ktytykę...masz nie tylko klasy zaliczone,ale jesteś gość z klasą,no polubiłem Cię....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”