pierwszy mdf może cnc do drewna, aluminium, plastiku

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
hakorgon
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 9
Posty: 69
Rejestracja: 10 mar 2009, 23:10
Lokalizacja: Wrocław

#11

Post napisał: hakorgon » 27 mar 2009, 23:51

zmieniamy plan praktycznie w 3/4 :) ponieważ zmniejszam całe urządzenie pochłonie mniej pieniędzy a w zupełności wystarczy by mnie zadowolić ma dawać rade frezować w plastiku i drewnie balsie sklejce i np. żywicy będzie drewniane i nie za duże. przyjemna maszynka projekcik przedstawię jutro. i zabieram sie do składania zamówienia w sklepie.


" Wszystko da się zrobić tylko trzeba chcieć "

Tagi:

Awatar użytkownika

namemartin
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 732
Rejestracja: 01 mar 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post napisał: namemartin » 28 mar 2009, 11:05

hakorgon pisze:dobrze a więc dzisiaj ustaliłem że będę korzystał ze śrub trapezowych silników krokowych długość robocza to około 800mm - 850mm i napewno będzie to z drewna narazie nie mowie o frezowanym materiale bo to sprawa do przedyskutowania. wrzecionem będzie prawdopodobnie dremel przyczepiony do skopiowanego projektu skrzynki na osi "z". Budżet wynosi okolo 500 złotych staram się w tym zmieścić co do sterowników silników i komputerowym to będę go kupował z cnc sklepu i lutował sam to pozwoli zaoszczędzić pieniądze.
Więc zapomnij, że tą maszyną będziesz frezować metale. Być może teraz sobie myślisz eee tam co oni piszą, ale mówię Ci szczerze w metalach ta maszyna nie będzie frezować, a jeśli spróbujesz to licz się z tym, że przy pierwszej próbie całą konstrukcję szlak trafi. Od razu straci na dokładności. Poza tym dremel nie jest do takich prac przeznaczony. Oczywiście co nie co pociągnie, ale do frezowania alu. jakiś kress 800W powinieneś założyć jako wrzeciono (koszt około 400zł).

1- Najtańsza śruba trapezowa 10x2 22zł mb, będziesz potrzebować ze 2m=44zł
2- Do tego nakrętki brązowe minimum 3x=60zł
3- Najtańsze sprzęgła kłowe jakie widziałem to koszt 30zł szt. x3=90zł
4- Prowadnice, łożyska liniowe nie wiem jakie są przewidywane, ale nawet jak kupisz w Polte..... (wiadomo gdzie). Wałek niepodparty fi16 55zł mb - powiedzmy, że wystarczy 4mb = 220zł no tak, ale przy takim polu jak dasz wałki niepodparte..... kicha.
Łożyska liniowe fi16 bez obudów 14zł x 12szt.= 168zł
5- Inne pierdółki już mi się nie chce liczyć... i ta już Twój budżet przekroczyło (582zł jest)
6- Elektronika, silniki, drewno na konstrukcję, innych mnóstwo detali....

Powiem Ci szczerze , ze te 500zł to z trudnością na elektronikę i silniki wystarczy.
Nie masz odpowiedniego budżetu to rób po woli nie wszystko na raz. Zacznij od części mechanicznej małymi krokami, ale tak aby ukończyć projekt.

[ Dodano: 2009-03-28, 11:16 ]
hakorgon pisze:zmieniamy plan praktycznie w 3/4 :) ponieważ zmniejszam całe urządzenie pochłonie mniej pieniędzy a w zupełności wystarczy by mnie zadowolić ma dawać rade frezować w plastiku i drewnie balsie sklejce i np. żywicy będzie drewniane i nie za duże. przyjemna maszynka projekcik przedstawię jutro. i zabieram sie do składania zamówienia w sklepie.
Już lepiej.
Zrób ten projekcik. I podaj dokładnie pole robocze, jakie detale już posiadasz, jaki materiał do budowy? Jakie silniki - ile Nm? Cóż to za stery będą? Ale co z prowadnicami i łożyskami?
W dzień obchodź się z żoną jak z przyjacielem, w nocy jak z przyjaciółką.


Autor tematu
hakorgon
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 9
Posty: 69
Rejestracja: 10 mar 2009, 23:10
Lokalizacja: Wrocław

#13

Post napisał: hakorgon » 28 mar 2009, 11:16

tak okej zgadzam się z tobą wyrzuciłem frezowanie metali już w poprzednim poście. Napisałem też że zmniejszam wymiary co trochę utnie koszty :) dzisiaj dostarczę pod wieczór rysunki i wymiary nie będzie to aż tak duże jak się wydaje. Następna sprawa to to że nie będę nic przycinać w metalu ja zamówi już gotowe tylko do założenia prowadnice bo po prostu nie mam narzędzi. powoli czytam wszystkie psoty na forum i przeczytałem już nie jeden problem. Dużo się już dowiedziałem i także napisałem że całą elektronikę będę lutował jedyne co kupie gotowe to silniki zasilacz i transformator.
" Wszystko da się zrobić tylko trzeba chcieć "

Awatar użytkownika

namemartin
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 732
Rejestracja: 01 mar 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa

#14

Post napisał: namemartin » 28 mar 2009, 11:21

hakorgon pisze:powoli czytam wszystkie psoty na forum i przeczytałem już nie jeden problem. Dużo się już dowiedziałem
I o to chodzi. Z każdą godziną czytania człowiek staje się mądrzejszy, większość zaczyna się wyjaśniać. Zdobywamy doświadczenie :smile: .

http://toroidy.pl/
W dzień obchodź się z żoną jak z przyjacielem, w nocy jak z przyjaciółką.


Autor tematu
hakorgon
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 9
Posty: 69
Rejestracja: 10 mar 2009, 23:10
Lokalizacja: Wrocław

#15

Post napisał: hakorgon » 28 mar 2009, 13:38

No dobrze mam projekcik mały tej frezarki większość jest pokazana lecz nie ma tylko mocowania stołu i nie widać mocowania osi Z. jeżeli już mam projekt teraz proszę o mniej więcej napisanie jakie silniki i sterowniki powinienem użyć.

przewidywane rozmiary pola pracy to : 300mm x 250mm
rozmiary całej frezarki to : 400mm x 500mm x 250mm
podnoszenie i opóźnianie osi z : około 100mm - 150mm

jak coś nie tak proszę o pytania.
Załączniki
projekt mdfa.JPG
projekt mdfa.JPG (22.5 KiB) Przejrzano 562 razy

Awatar użytkownika

namemartin
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 732
Rejestracja: 01 mar 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa

#16

Post napisał: namemartin » 28 mar 2009, 18:06

W sumie nie wiem co zamierzasz obrabiać, ale jak to będą elementy "płaskie" w Z 100mm to świat i ludzie. Przy czym im mniejszy skok w Z tym sztywniejsza będzie ta oś, a zetka przyjmuje największe obciążenia.
Co do silników to ze względu na niewielki budżet proponuje na Allegro wylicytować coś po rozsądnej cenie. Często się trafiają silniki o powyżej 1Nm w cenie końcowej nie przekraczającej 50zł.
Sterowniki muszą dać tyle prądu ile potrzebują silniki. Największą kulturę pracy silników dają sterowniki z mikro-krokiem. Na takie sterowniki chyba jednak się "nie porwiesz".
Więc chyba pozostaje lecieć po najniższej linii oporu i złożyć stery samemu 2 lub 4A.
W dzień obchodź się z żoną jak z przyjacielem, w nocy jak z przyjaciółką.


Autor tematu
hakorgon
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 9
Posty: 69
Rejestracja: 10 mar 2009, 23:10
Lokalizacja: Wrocław

#17

Post napisał: hakorgon » 28 mar 2009, 18:52

no zamierzam kupić sterowniki do własnego polutowania w cnc sklepie. a silniczki już wiem jakie muszę kupić. a obrabiać chce jak juz mówiłem drewno balsę sklejki deseczki plastik oraz jakieś polimery
" Wszystko da się zrobić tylko trzeba chcieć "

Awatar użytkownika

namemartin
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 732
Rejestracja: 01 mar 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa

#18

Post napisał: namemartin » 28 mar 2009, 18:59

hakorgon pisze:a obrabiać chce jak juz mówiłem drewno balsę sklejki deseczki plastik oraz jakieś polimery
Ok. tak to wiem, ale jaka wysokość tych detali. Chodzi o to , żeby zetka była najmożliwiej krótka, bo po co masz tracić na sztywności.
To napisz jakie silniki i sterowniki. Chyba, że to tajemnica :roll:
W dzień obchodź się z żoną jak z przyjacielem, w nocy jak z przyjaciółką.


snow
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 36
Rejestracja: 26 maja 2008, 09:51
Lokalizacja: Lublin

#19

Post napisał: snow » 28 mar 2009, 19:55

Robiłem na początku maszynę z MDF ale brama się bujała na boki. Musisz dać deskę z tyłu bramy która zamknie konstrukcję bo same boki będą zbyt chwiejne. Poza tym pojedyncza płyta MDF (nie wiem jaką uwzględniłeś, ja miałem 20mm) jest za cienka i za mało sztywna, szczególnie na bramę. najlepiej przymocować ją do dolnej skrzyni ale niestety ogranicza to możliwość wyjeżdżania stołem poza bramę, chyba że będzie przewidziane że stół schowa się pod bramę i nie będzie ci kolidował z deską usztywniającą. Plexi i drewno frezowałem z powodzeniem na silnikach 0,6Nm. Co prawda nie były to zawrotne prędkości (50-100mm/min) ale szło frezować. Dokładności maszyny nie sprawdzałem bo miałabyć jedynie na początek do zabawy i sprawdzenia elektroniki. Przykładowe frezowanie i wygląd maszyny w galerii.


Autor tematu
hakorgon
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 9
Posty: 69
Rejestracja: 10 mar 2009, 23:10
Lokalizacja: Wrocław

#20

Post napisał: hakorgon » 28 mar 2009, 22:17

prowadnice wałki łożyska liniowe i silniki krokowe będą od 1- 1,5 Nm. wszystkie mniej więcej podobne
" Wszystko da się zrobić tylko trzeba chcieć "

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”