Konstrukcja CNC drewniana - jak z powodzeniem ją wykonać

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#21

Post napisał: dance1 » 11 sty 2013, 23:51

bubels pisze:Widzę że kolega zmienił koncepcje na kontakt z klientem. I słusznie.

Szczerzę życzę powodzenia.

P.S. Jeśli kojarzy ci się NIK to zbieżność nie jest przypadkowa. To mi na ubliżałeś na elektrodzie wiele lat temu. A i wracając do twojej ówczesnej diagnozy mojego jak twierdziłeś kiepskiego pożycia to dało ono nawet owoc w postaci super Córeczki.
Masz jakieś stare nierozwiązane niedomówienia czy td , PW wyślij bo co to kogo obchodzi jak to było na elektrodzie i wiele lat temu.
Co to ma być zresztą? Służba wywiadowcza? czy jak?
Za chwilę dostaniesz odpowiedź że pożycie było super i Maciek także zadowolony (listonosz znaczy się)
Wyluzuj.



Tagi:


Autor tematu
tanie-cnc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 6
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2009, 08:55
Lokalizacja: Polska

#22

Post napisał: tanie-cnc » 12 sty 2013, 07:07

Fakty:

Nikogo nie obraziłem na żadnym forum, wszelka zbieżność NIKÓW jest przypadkowa - jeśli trzeba poddam się tutaj wiwisekcji, aby znów coś udowodnić użytkownikom tego forum...

a czy może być frez grawerski z końcówką ok 0,3mm zamiast 1mm?

Chyba może, a nawet i lepiej - pokażę filmik i źródło:

źródło:

http://tanie-cnc.pl/forum/viewtopic.php ... 9759895a8d

film:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... k3CuiITjSo

Konstrukcję tej CNC wykonałem z płyty laminowanej dwustronnie, śruby trapezowe 10/2, silniki 0,5Nm, sterownik MIXPOL do 2,5A na oś. Pole robocze tej konstrukcji to 700x300x100, a jej przeznaczenie jest frezowanie w materiałach miękkich typu drewno, plastik.

Pozdrawiam,
Tomek.

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 634
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#23

Post napisał: tanifon » 12 sty 2013, 09:19

Założony temat nie ma sensu. Koledze proponuje napisanie książki albo bloga.. po tym samym tytułem...
artstudio - program od ktorego zaczynalem swoja przygode z komputerami


Autor tematu
tanie-cnc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 6
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2009, 08:55
Lokalizacja: Polska

#24

Post napisał: tanie-cnc » 12 sty 2013, 10:58

tanifon pisze:Założony temat nie ma sensu.
Masz rację Kolego, zgadzam się z Tobą. Poprzestanę na tej odpowiedzi, a osoby chcące zbudować konstrukcję we własnym zakresie, i uważające, że moja wiedza może im się przydać, proszę o kontakt telefoniczny.
Ostanie słowa na swoją obronę:
Nie chciałem nikogo urazić, i nie miałem najmniejszych intencji oraz powodów aby swoimi wypowiedziami sprawić komukolwiek przykrość. Życzę wszystkim sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.
Nie żegnam się, bo mam zamiar czerpać wiedzę merytoryczną z tego forum, wyciągać wnioski, i iść do przodu - wszak tu, na forum są setki fajnych projektów - a mogłoby być ich kilkukrotnie więcej, a czemu nie ma? pisać chyba nie muszę...

Jak wspomniałem wcześniej, mój czas jest dla mnie cenny, i nie mogę pozwolić sobie na spędzanie go przed monitorem i z zapartym tchem czytać posty na swój temat - a ostatnimi czasy, czuję się, jak bym grał jedną z głównych ról w serialu brazylijskim :wink:

Nie chciałbym udzielać już odpowiedzi w tym temacie i podobnych, które założyłem, tu na forum, gdyż można by wyciągnąć wnioski, że robię sobie reklamę, lub anty-reklamę.
Pozostałe odpowiedzi skierowane do mnie proszę kierować indywidualnie, drogą email-ową lub telefoniczną.

Pozdrawiam serdecznie,
Tomek.

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 634
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#25

Post napisał: tanifon » 12 sty 2013, 11:42

" Nie chciałbym udzielać już odpowiedzi w tym temacie i podobnych, które założyłem, tu na forum, gdyż można by wyciągnąć wnioski, że robię sobie reklamę, lub anty-reklamę.
Pozostałe odpowiedzi skierowane do mnie proszę kierować indywidualnie, drogą email-ową lub telefoniczną. "

--------

Czyli opisów budowy punkt po punkcie nie będzie...
a ten kontakt email/telefoniczny to mam nadzieje nie dla reklamy ?
artstudio - program od ktorego zaczynalem swoja przygode z komputerami


vario
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 16 wrz 2012, 22:42
Lokalizacja: Lubelskie

#26

Post napisał: vario » 17 sty 2013, 00:16

Dobrze że jest takie forum i ludzie którzy bezinteresownie dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Nie dawno zainteresowałem się cnc, czytam w wolnych chwilach. To forum to potężna dawka wiedzy, książka nie daje takich możliwości. Gdyby nie forum niewielu ludzi skonstruowało by swoje maszyny.

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 634
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#27

Post napisał: tanifon » 17 sty 2013, 16:46

Cos tak czuje ze sam napisze poradnik o drewniakach . wrrr
artstudio - program od ktorego zaczynalem swoja przygode z komputerami


poorchava
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 327
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:32
Lokalizacja: Festung Breslau

#28

Post napisał: poorchava » 21 sty 2013, 12:15

To forum to potężna dawka wiedzy
Ale też siedlisko wielu trolli. Wymieniac po nicku nie będę, wystarczy przeczytać ten wątek od początku.

Wiele osób zniechęca się po tym, jak się dowiaduje że bez ramy ze stali czy innego żelbetu i walków podpartych o średnicy ośki od Kamaza to se można pofrezować w mydle co najwyżej.

A że założyciel wątku zarabia pieniądze na maszynach, które według jedynie słusznej wiedzy coponiektórych nie maja prawa działać, to trollom "gul skacze".


ciakul
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2010, 20:01
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski

#29

Post napisał: ciakul » 22 sty 2013, 01:30

:roll: no i pozostaje to zakonczyc dobrym slowem.........ALLELUJA :mad:
Pozdrawiam

Grzegorz


wladyslaw1961
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2013, 18:34
Lokalizacja: Wapno

Ręczne wykańczanie płaskorzeźb

#30

Post napisał: wladyslaw1961 » 08 lut 2013, 18:05

Witam wszystkich posiadaczy kopiarek, frezarek itd. Zajmuję się ręcznym wykańczaniem płaskorzeźb i rzeźb po kopiarkach, tak że efekt końcowy jest taki że nie ma śladu że to było robione maszynowo, chociaż wzór będzie taki sam to efekt końcowy na każdym elemencie jest inny, co nadaje danej rzeczy niepowtarzalny charakter i nigdy nie będzie dwóch takich samych rzeźbionych elementów. Klient kupując daną rzecz rzeźbioną przez kopiarkę zawsze będzie widział ślady frezu, tego się nie da ukryć, po mojej obróbce nigdy nikt nie zarzuci wam tego że praca była robiona maszynowo. Wykonuję prototypy elementów które mają być potem skanowane i kopiowane od małych elementów do dużych figur. Więcej informacji pod numerem: 67 26 11 150 lub [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”