Frezarka + wlasny sterownik

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Asza PL
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 308
Rejestracja: 06 sty 2007, 11:12
Lokalizacja: Prowincia Golensici

#21

Post napisał: Asza PL » 11 mar 2007, 20:11

Ja zaadoptowałem sterownik z drukarki Epson SLA7024 jest z choperem i ma max 1.5A.
sterowanie wejściami bezpośrednio z TURBOCNC tzw.sterowanie fazowe czyli podajemy sekwencję bitów na te 4 wejścia można podać do 16kroków.
Płytka po wycięciu wymaga wlutowania pr-ki do regulacji prądu iprzylutowania kabelków.
Jak to kogoś interesuje to służę pomocą.
Sterownik jest do silników unipolarnych.


Gildemeister GDM42\4A

Już ten chomik mniej mi się podoba ale jest.
http://chomikuj.pl/AszaPL
i nowy filmik C6 CNC

Tagi:


Autor tematu
kuzior
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 11
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2005, 17:17
Lokalizacja: krakow

#22

Post napisał: kuzior » 02 kwie 2007, 19:17

Po ukonczeniu sterownikow kolegi Ottop wszystko szlo jak po masle, az do momentu :)
Pokusilem sie o sprawdzenie mozliwosci mojej frezarki w wycinaniu aluminium, wzialem profil Al 2mm i jedziemy (frez sr. 2mm firmy Proxxon, nazwany pzrez producenta uniwersalnym od metali twardych pzrez aluminium do plastiku) 1 ciecie, suuuper :) 2 niewyszlo, zaczely sie tworzyc dziwne "osady" na sciankach el. wycinanego, no trudno, nastepne ciecie, ok wyszlo super :) jedziemy nastepny element, przerwalem frezowanie bo frez ewidentnie zalepil sie aluminium, wyciagam, frez i zapackany aluminium, usunalem je i znowu tne, wyszlo super, znowu ladne czyste ciecie, a potem frezowalem z mniejszymi predkosciami obrotowymi (wczesniej ok. 20 000 (zalecane pzrez producenta) a teraz ok 12 000, predkosc posowu wczesniej 50-60mm/min a teraz ok. 100 ) skonczylo sie na takim zapackaniu freza aluminium ze w rezultacie sie zlamal.

Dlatego kilka pytan:
- Czy konieczne bedzie chlodzenie? widzialem kilka filmikow z cieciem Al bez zadnego chlodzenia
- Czy predkosci jakie dobralem byly bledne?
- Slyszalem o stosowaniu denaturatu jako "smaru" przy gwintowaniu malych otworkow w aluminium, podobnoi zapobiega to przyklejaniu sie materialu do gwintownika, czy takie cos sie stosuje przy frezowaniu?

zdjecia :

To co sie ladnie wyfrezowalo:
Obrazek

To cos co sie dzialo przy nieudanych podejsciach:
Obrazek

Takie tam w piance:
Obrazek

Sterowniki (jeszcze w trakcie budowy):
Obrazek

dla przypomnienia (teraz juz zamiast olowka jest frezarka gornowrzecionowa):
Obrazek


pozdrawiam

[ Dodano: 2007-04-04, 23:15 ]
Witam,
musialem sie sam rozprawic z tymi pytaniami :roll:

Denaturat, super sprawa, nic sie nieprzykleilo, wiorki zbieraja sie w kupke i tak zostaja :) frez czysty i ostry

Potrzebowalem napinacz do mojego rowerka, gdyz stary pogiol sie strasznie. Znalazlem kawalek Aluminium 5mm, kupilem nowy frez i jedziemy, predkosc 70mm/min, co jakis czas kilka kropel denaturatu i na 2 razy wycialem napinacz :) kolko w srodku, wazne aby bylo dokladnie zrobione, i wyszlo cudownie :D

przez chwile mialem watpliwosci czy taka prosta frezarka, bez lozysk na prowadnicach, czy nawet tulejek, da sobie rade z aluminium, i prosze, dziala jak marzenie :D


(szkic tylko dla sprawdzenia czy sie zmiesci na tej plytce)
Obrazek


Obrazek

pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”