Wstępny projekt frezarki CNC ze sklejki 1250x2500mm

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6134
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#11

Post napisał: oprawcafotografii » 08 sty 2014, 06:18

lukaszb25 pisze:...Myślę, że średnica kątownika 5mm na styku z rolkami posuwu przy wadzę suwnicy do 20kg nie powinna wyrządzi profilowi szkody....
Myslenie ma przyszlosc, ale nie w tym wypadku.

Wydasz polowe z 1300zl, narobisz sie a efekt bedzie g0wniany i co gorsza
po niedlugim czasie bedziesz to wszystko w cholere demontowal zeby wydac
po raz drugi pieniadze tym razem na walki...

Sluchaj praktykow i nie wymyslaj kola - podparte walki 16mm to najtansze
akceptowalne rozwiazanie. Wszystkie kombinacje z profilami, katownikami
etc mozna miedzy bajki wlozyc.

"Oszczedzajac" 1300zl na walkach wydasz znacznie wiecej na maszyne,
ktora nie bedzie dzialac poprawnie.

q


„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”

Tagi:


Autor tematu
lukaszb25
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2013, 15:52
Lokalizacja: Polska

#12

Post napisał: lukaszb25 » 08 sty 2014, 12:35

Tak do informacji

Dostałem ofertę na ten profil kątownika aluminiowego z materiału EN AW-6082 T6 (PA4)
30x30x5. Twardość na poziomie 95HB.

12mb (6x2mb) waga około 10kg = cena 270zł z przesyłką.

oprawcafotografii,
zdaje sobie z tego sprawę. Najbardziej obawiam się przeciążeń bocznych na profile osi x przy pracy osi y.
Tutaj też łożyska mogą dostać. Wałki hartowane mają twardość > 600HB (>60 HRC). Różnica jest.

Pytanie:
Jakie łożyska zastosować do prowadnic rolkowych na śrubę M10? Nie znam się na łożyskach.
Potrzebuje 16 łożysk na rolki.

Awatar użytkownika

fus23
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Elbląg

#13

Post napisał: fus23 » 08 sty 2014, 16:59

Witam
Cały problem jest moim zdaniem taki , że jeśli już musisz to robić na kątownikach i łożyskach to jeśli masz sparowane dwa łożyska skręcone na osi z przekładką to na krawędzi styku występuje punkt nacisku na bieżnie zewnętrzne
Łożysk ogólnie łożyska są przystosowane do obciążeń na całą bieżnię - tak mi się wydaje ...
Moim pomysłem jest dorobienie kuł stożkowych pasujących do kątownika i wstawienie w te koła łożysk choćby zwykłych jednorzędowych lub sparowane skośne przez co łożysko pracowało by bardziej jak je wymyślono - z przeznaczeniem
Jakoś tak bym to widział..
Jak pomogłem to dawaj punkty panie ... :twisted:
Pozdrawiam
Jeśli broń zabija ludzi , to długopisy robią błędy ortograficzne ...


Autor tematu
lukaszb25
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2013, 15:52
Lokalizacja: Polska

#14

Post napisał: lukaszb25 » 19 sty 2014, 14:40

Witam was,

projekt mam jeszcze rozkopany...

wracają do tematu prowadnic raczej zdecyduje się na wałki na podporach fi 20 i fi 16.

Długo zastanawiałem się jakie sterowanie wybrać. Czytałem masę artykułów na tym i na innych forach dyskusyjnych. W głowie był coraz większy mętlik.

Z początku wszystko wydawało się takie proste, że mając w kieszeni kilkaset zł zwojuje świat. Jednak gdy człowiek zagłębi się w tematykę cnc i zobaczy ile jest problemów natury technicznej odechciewa się dalszych planów. No ale walczymy dalej..

Na typ etapie zainwestowałem w zestaw sterowania na Nema 34 878oz.in (bipolarnie około 6Nm) na 3 osie. Dostawa z Niemiec.
http://www.ebay.com/itm/German-Ship-3Ax ... 417901f971.

Łącza kwota 420 USD. Zapłaciłem około 1340zł
Trochę poczytałem o tym produkcie i są dobre opinie. Na youtube też jest trochę materiałów.
Całkowicie wycofałem się z rozwiązań z układem TB6560 i TB6600. Zdania są podzielone. Podobno silniki na nich hałasują, grzeją się i nie mają pełnej wydajności. Są to wystarczające rozwiązania do małych ploterów czy drukarek 3D
Brałem jeszcze pod uwagę krokowce Nema 23, ale w przyszłości(modernizacja frezarki) mogą okazać się za słabe i nie chcę ponownie w to inwestować. 6Nm to już jest coś.

W tym zestawie jest płyta ze złączem LPT. Myślałem o zmianie na USB ponieważ chciałem podłączyć laptop.
Szybko zmieniłem zdanie jak zobaczyłem koszt dobrej płyty głównej USB np. smoothstepper lub pikocnc.

Była jeszcze opcja dokupienia LPT na Express card około 100zł ale nikt mi nie zagwarantuje, że to będzie na 100% działać poprawnie z dosyć nowym laptopem.

Postanowiłem kupić na allegro używany komputer za 149zł z 6 miesięczną gwarancją. Procesor Pentium 4 HT 3,2GHz 1GB RAM dysk 80GB. Na płycie głównej LPT, RS232, USB 7x. Czego chcieć więcej. Stary monitor CRT gdzieś na strychu stoi.

Wszystko powinno dotrzeć do piątku. W weekend będę podłączał do testów..

Co myślicie o tej inwestycji?

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#15

Post napisał: Alvar4 » 20 sty 2014, 00:48

Kumpel ostatnio kupił ten sam zestaw właśnie z Ebaya od Longsmotor i powiem szczerze, że jest to opłacalna inwestycja. Silniki są porządne, sterowniki też ładnie nimi kręcą. Jedynie płyta główna to w sumie optoizolacja i kostki do przykręcenia kabli. Lipa ale na próbę może być.
Komputer spokojnie wystarczy. Monitor CRT to trochę zabytek i wymienił bym go na jakiegoś LCD. Nawet oczy Ci za to podziękują.
Obrazek


Autor tematu
lukaszb25
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2013, 15:52
Lokalizacja: Polska

#16

Post napisał: lukaszb25 » 25 sty 2014, 20:27

Witam,

Alvar4 dzięki za wskazówki

tak jak obiecałem dzisiaj podłączyłem wszystko. Silniki pracują dobrze.
Tylko trochę się grzeją. Nie wiem czy to jest normalne.

Na postoju mają ustawione mniejszy prąd. Przełącznik SW4 na pozycji OFF. Na postoju prawie niesłyszalny szum.

Podłączyłem szeregowo - 4 kable skręcone ze sobą parami i 4 kable do sterownika do A+ A- B+ B-. Silnik 8 przewodowy 6,4V/2A na cewkę

W zestawie są 3 zasilacze 200W. Każdy z nich ma po 3 wyprowadzenia +/- 60V, 3,33A. Regulacja w zakresie +/- 8V.
Z każdego zasilacza wyprowadzam parę przewodów +/- do sterowników. Czyli układ 1 zasilacz > 1 sterownik > 1 silnik

Sygnały sterowania w sterowniku ENB+ STEP+ DIR+ mam zmostkowane i podłączone pod zasilanie 5V+ 450mA. Wszystkie sterowniki i płyta główna są podłączone pod ten 5V zasilacz.
Sygnały STEP- i DIR- podłączone do płyty głównej na wybrane PINY.

Prąd na sterowniku mam ustawiony na 2,8A(peak, 2A RMS) czyli najniższy możliwy.

Pytanie do ekspertów czy wszystko jest poprawnie podłączone?

Czy przy strojeniu silników trzeba ustalić szerokość impulsu i niskiego impulsu? (domyślnie w Mach 3 jest 0μs, a dla sterownika wg instrukcji nie może być mniejsza niż 1,5μs, a dla niskiego impulsu 5μs)

parametry sterowników i silników:
http://www.ebay.com/itm/German-Ship-3Ax ... 417901f971

Postaram się umieścić kilka fotek ale dopiero jak się upewnię, że wszystko jest dobrze podłączone. Nie chcę narażać forumowiczów na ew błędy...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”