Problem z THC, i sheetcam

Problem ze zwalnianiem na łukach i nurkowaniem palnika

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
piotrekwwww
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 01 paź 2017, 16:14
Lokalizacja: Mazowieckie

Problem z THC, i sheetcam

#1

Post napisał: piotrekwwww » 04 sty 2019, 22:49

Witam,
mam problem polegający głównie na tym że na zbyt mocno falistej blasze czujnik thc mi się nie wyrabia (tutaj liczę na pomoc jednego z użytkowników forum/producenta)
Czy ktoś z używających sheetcam jest mi w stanie powiedzieć jakiego post procesora używa do generowania kodu?
Używam Mach3 THC with scriber ale jest jeszcze Mach3 THC with scriber and backlash compensation << na czym polega ta kompensacja?
Czy ktoś wie co zmienić w postprocesorze żeby mierzył wysokość od blach przed wycięciem każdego detalu ?
Teraz jesli wycina otwór A i otwór B dość blisko siebie po wycięciu A przechodzi do B i zaczyna wypalanie bez pomiaru wysokości palnika nad blachą co często skutkuje tym ze palnik jest zbyt nisko/wysoko- radziłem sobie w ten sposób że ustalałem ścieżkę z korektą na "termiczne zniszczenie materiału" co skutkowało tym ze kolejność wycinania była tak ustawiona że wycinał A później np F(bo F było znacznie od A) przy czym ponownie mierzył wysokość nad materiałem następnie przechodzi do B(B blisko A) i mierzy wysokość wycina....
Palnik mocno mi zwalnia po ostrych łukach i nurkuje, gdzie znajdę ustawienie od prędkości po łukach?
Wrzucam foto z mach3:
Obrazek

Zdaję sobie sprawę że pewnie kilka razy to już było na tym forum, ale będę wdzięczny za wskazówki




snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Problem z THC, i sheetcam

#2

Post napisał: snajperman-s1 » 05 sty 2019, 08:38

Wrzuć screen z ustawien silników poszczególnych osi czyli tzw "Motor tuning".

Do tego opis maszyny - jakie silniki, przełożenia, pola pracy itd + zdjęcie całości maszyny. Będzie łatwiej gdy będziemy wiedzieli o czym mówimy.

Przyczyn może być bardzo dużo a podejrzewam słabą dynamike


Autor tematu
piotrekwwww
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 01 paź 2017, 16:14
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Problem z THC, i sheetcam

#3

Post napisał: piotrekwwww » 05 sty 2019, 11:03

snajperman-s1 proszę odpisz mi w watku na temat sheetcam


dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: Problem z THC, i sheetcam

#4

Post napisał: dudziak4 » 06 sty 2019, 01:08

Zależy jakiej wersji thc używasz jeżeli thc 150 to da radę przyspieszyć jeżeli thc sd to max prędkość ustawiasz w samym thc i z tego co pamiętam może nie nadążyć na dużych zboczach. Jeśli chodzi o detekcję nie ma problemu zmienić w post procesorze zależy czy używasz makra czy G31 (makro lepsze). Jeśli chodzi o łuki zmień w general config/ CV Dist Tolerance - zacznij od 150 i zaznacz wyżej tryb plazmy. Wywal tą polską nakładkę bo będziesz miał problemy z błędami w miejscach gdzie ich być nie powinno, rozwala mnie po co ludzie instalują Polską nakładkę jak dobrze wszystko ustawisz to będziesz korzystał jedynie z przycisków load gcode i start. W general config/ predykcja lini daj przynajmniej 1000 inaczej może dojść do sytuacji gdzie mach będzie mulił (wyprzedzenie czytania kodu przez macha).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”