wypalarka plazmowa sterowana numerycznie-

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
Wi0la
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2008, 18:52
Lokalizacja: Śląsk

wypalarka plazmowa sterowana numerycznie-

#1

Post napisał: Wi0la » 13 kwie 2008, 19:04

witam :D
mam do Was prośbę czy moglibyście mi powiedzieć jak wygląda montaż wypalarki plazmowej sterowanej numerycznie od samego początku krok po kroku, jakie jest potrzebne oprogramowanie?
Jakie wypalarki są najlepsze, na co należy zwracać uwagę(jakie parametry) przy wyborze wypalarki i jak kształtują się ceny wypalarek? bede wdzięczna za pomoc bo jestem w tym temacie całkowicie zielona :roll:



Tagi:


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#2

Post napisał: galon » 13 kwie 2008, 23:21

jesli moge cos sugerowac to jest caly dzial poswiecony wypalarkom troszke checi do czytania kopalnia wiedzy czynna cala dobe siedem dni w tygodniu
milej lektury

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#3

Post napisał: bartuss1 » 14 kwie 2008, 15:33

wypalarka to taki duzy ploter, tylko zamiast wrzeciona posiada palnik - plazmowy połączony z agregatem.
sam ploter wykonuje ruchy geometryczne XYZ zgodnie z interpolacją programową, kazda oś ma prowadnice i jakos rozwiązany napęd - najczęściej para listwa zebata - kolo zebate, a w osi z sruba trapezowa lub toczna, na palniku mkozna umiescic czujnik np pojemnosciowy do utrzymywania stałej wysokosci cięcia nad podnoszącym sie wskutek odkształcen termicznych materiałem. to tak po łebkach, reszte trzeba sobie wyobrazic na rysunku :D
na you tube pisz plasma cut - wyskoczy tych filmików od cholery.
na mojej www montaz krok po kroku
ja wykonałem taką :
Załączniki
plazma1250x3000_26a.JPG
plazma1250x3000_26a.JPG (36.48 KiB) Przejrzano 2549 razy
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
Wi0la
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2008, 18:52
Lokalizacja: Śląsk

#4

Post napisał: Wi0la » 15 kwie 2008, 21:44

dzięki za odpowiedz, trochę juz przewertowałam, Chodzi mi o te z wyższej półki
np. WYPALARKA PLAZMOWA CNC AFM-1530 "HORNET"
czy ją polecacie czy moze jakąś innej firmy?


RoboVan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 76
Rejestracja: 07 lut 2008, 20:43
Lokalizacja: Kraków

#5

Post napisał: RoboVan » 16 kwie 2008, 23:25

Cześć, Hornet jest z jakiego kraju? Jeśli z Turcji lub z Chin to na serwis czeka się dość długo... Źródło plazmy nadaje się do szybkiego cięcia blach ok. 6 mm grubości, grubsze będą dość wolno cięte... Polecam raczej źródła droższe ale tnące 25 mm w cyklu pracy 100% np. tani Hypertherm HSD130. Naprawdę dobra kompaktowa przecinarka z takim źródłem kosztuje ok. 200 000 PLN. Ten Hornet powinien kosztować ok 60 000 PLN. Dobrze sprawdź warunki gwarancji i czas reakcji serwisowej takiego sprzętu. Tak czy inaczej powodzenia!


Autor tematu
Wi0la
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2008, 18:52
Lokalizacja: Śląsk

#6

Post napisał: Wi0la » 17 kwie 2008, 17:17

wypalarka musi się wykazac przy wypalaniu małych i dużych gabarytach. przy czym ważne jest aby granice tolerancji wymiarowych gotowego produktu nie były duże.
Ten Hornet kosztuje 135 000 zł
parametry w linku: http://www.agmasal.com.pl/plasma_ftp/HO ... y_1_PL.pdf
nie wiem czy mogę wklejać linki najwyzej się usunie :)
na agregat plazmowy gwarancja 3 lata, na palnik rok, niestety nie wiem w jakim kraju się go produkuje, na stronce firmy pisze ze cześć urządzeń jest produkcji włoskiej...

znalazłam też informacje o tym hypertherm http://www.hypertherm.com/languages/pol ... 038Hr0.pdf
Jaka cena niestety nie wiem... sprobuje się zorientować.
dziękuje za pomoc :)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#7

Post napisał: bartuss1 » 17 kwie 2008, 19:46

ten hornet jest prawie jak plazma ale prawie robi róznice no i ta kasa ...
szkoda tylko ze producent nie pokazuje jak to chodzi :P
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


RoboVan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 76
Rejestracja: 07 lut 2008, 20:43
Lokalizacja: Kraków

#8

Post napisał: RoboVan » 17 kwie 2008, 20:57

Witam,
Hypertherm HSD jest w dwóch wersjach podstawowej (cięcie tlenem i powietrzem, bo to oczywiście plazma z gazem wirującym) oraz rozbudowanej o konsolę gazową dla mieszanek gazowych H35 lub F5, azotu itd. Cena wersji podstawowej to ok. 19 000 Euro, ale widziałem jak to pracuje i jest całkiem niezłe (napewno w porównaniu z plazmą oferowaną z Hornetem). Tak naprawdę to od obciążenia maszyny pracą zależy czy wystarczy Ci Hornet czy trzeba będzie poszukać czegoś mocniejszego. Na dwie godziny dziennie cięcia szkoda wydawać kasę na profesjonalny sprzęt, Hornet może wystarczy... W Polsce sprzedawane są takie tanie przecinarki np. Zakmet, jakość kiepska ale to polska firma i serwis może jakiś mają... Owocnego szukania złotego środka :)


Romek CNC
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 43
Rejestracja: 19 kwie 2008, 18:17
Lokalizacja: Wielkopolska

#9

Post napisał: Romek CNC » 19 kwie 2008, 18:46

Nie kupuj nigdy wynalazków. Jeżeli chcesz kupić cokolwiek od firmy Agmasal to mogę przesłać ci namiar do mojego kolegi, który kupił od nich maszynę - jeżeli można to nazwać maszyną !. On szybko wyleczy ciebie z tego pomysłu.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#10

Post napisał: bartuss1 » 20 kwie 2008, 09:40

widziałem z bliska - hornet ma pseudosterowanie - w jednej szafce wsadzone wszystko - płyta głowna komputera, zasilacz, ze 3 trafa i stery silników, najlepsze że kabel lpt bez gniazda i wszystkie "piny" bezposrednio z płyty do sterowników i w ogóle platanina przewodów.
wystarczyłoby tylko wymienic skrzynke i poprawic mechanikę - a sciślej mocowanie silników i dosuw do listwy zebatej, reszta wygląda powiedzmy jak duza skrzynka :D
producent powinien wziąć to pod uwage zamiast wciskac ludziom kit, bo przez to traci na wizerunku swojej firmy.

byłem pare dni temu w Myslowicach na uruchamianiu plazmy zbudowanej wg mojego projektu, zwyczajny problem z machem - wystarczylo tylko ustawic kroki. Wycięło sie jakiś kwadracik i kołko bez zgorzeliny na rewersie - dwa krótkie programiki napisane w txt :D
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”