Ustawienia wypalarki gazowej

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
Zone1111
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2017, 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Ustawienia wypalarki gazowej

#1

Post napisał: Zone1111 » 01 kwie 2017, 23:36

Witam. Ostatni wrzucono mnie na wypalarkę, zostałem tylko przyuczony mniej więcej jak ją obsługiwać, jest to bardzo stara wapalarka, a wykonywane zlecenia są tylko do wewnątrz firmy, jest to praca budowy, przebudowy, remontów statków, czy też budowy katamaranów z aluminium jak i stali i na to wycinam potrzebny materiał, o tyle do plazmy mam założenia teoretyczne i po tysiącach metrów cięcia aluminium i stali już ogarnąłem jak to działa, o tyle bardzo nie wiele ciąłem palnikiem gazowym, oczywiście mam kogo zapytać, ale ja pracuje najczęściej na nockach, a nie będę za każdym razem ludziom zawracał głowy. Wiem że teoria nie pokrywa się przeważanie z praktyką, ale teoria może być mnie więcej punktem odniesienia. We wtorek np. ma przyjechać całkiem duża blach, a dokładne o grubości 40mm o wadze około 10ton. Ciąłem już 50mm i dość dobrze wyszło. mniej więcej mam odniesienie ile co ustawić do 50mm. Oczyścicie firma wysyła mnie na kursy już mam zrobioną suwnice i palnik gazowy, ale jak jest trochę mniej roboty, po prostu stopniowo mnie wysyłają na wszystko na co potrzeba mi pełnych uprawnień, o tyle tez fanie, że mogę sobie ćwiczyć na złomie, bo przy ilości wypaleń jakie wytonuje to mam tego każdego dnia ogromną ilość, co dzień wypalam 12 metrowe blach stalowe lub 6 metrowe blachy aluminium i to po kilka, kilkanaście sztuk, wiec mam na czym ćwiczyć w wolnej chwili.


Dlatego też mnie zastanawia, czy jest jakaś teoria jakie ustawienia do danej blachy są teoretyczne zalecane.



Tagi:

Awatar użytkownika

mihaz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 54
Rejestracja: 27 lip 2011, 21:47
Lokalizacja: LLB/LPU

#2

Post napisał: mihaz » 02 kwie 2017, 21:09

Jakich palników używacie i jakim gazem tniecie (propan czy acetylen)?

Każdy palnik ma swoją dokumentacje w której na pewno znajdziesz wszelkie parametry cięcia tj. ciśnienia gazów oraz prędkości cięć. Znając te parametry możesz później metodą prób i błędów korygować te wartości w zależności od np. stanu blachy itp. Chodzi głównie o prędkość cięcia. Czasem można pospieszyć, czasem wręcz przeciwnie.


Autor tematu
Zone1111
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2017, 22:58
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post napisał: Zone1111 » 02 kwie 2017, 22:50

Acetylen. Jeśli chodzi o palnik, tu mam własnie ten problem, bo pytałem się o dokumentacje tego palnika, osoba co wcześniej na tej wypalarce paliła w zasadzie mnie uczyła około 3 dni i to głównie palić plazma, palnika używałem wtedy może 3x, akurat większość blach o wiele lepiej było ciąć plazmą, na dodatek wtedy było głownie aluminium. Z plazmą jest ten plus, ze mam całą dokumentacje i teoretycznie ustawienia do aluminium, stali i stali nierdzewnej. Poszperałem jeszcze trochę w sieci i prawdopodobnie znalazłem dokumentacje tego palnika, prędkości tez pokrywają się z tym co mniej więcej stosuje. Ale dobrze wiedzieć że chodzi głownie o prędkość cięcia.

Ale jeśli chodzi o palnik, to podejrzewam, że to jest ten drugi od góry.

https://www.perun.pl/Palniki_maszynowe.html

Sa to tez te same dysze co używam.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#4

Post napisał: cnccad » 22 kwie 2017, 07:01

średnio , zazwyczaj utrzymuje się ok 5mm jąderko płomienia nad materiałem przy każdej grubości , o ile masz dobrze dobrany zakres cięcia dyszy do grubości blachy.
Szybkość taką ustawiasz, ze palnik a właściwie ciecie daje taki afekt "pierdzenia" ( to tak nazwał jeden z kolegów z forum bardzo trefnie ).
Ciśnienie tlenu tnącego za zwyczaj jak nie przekraczasz 60mm grubości , daj 6 bar.
Acetylen , nie więcej jak 0,5 bar. Ale powinno się też dobrze ciąć przy 0,3 bar.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
Zone1111
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2017, 22:58
Lokalizacja: Szczecin

#5

Post napisał: Zone1111 » 08 maja 2017, 14:21

Czasem udaje sie mi już to pierdzenie, ale przy ciękich blachach nie bardzo. I tu mam ogromny problem, nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Znajomy np. ustawia tlen na 2.5 bara i spokojnie tnie i 80mm, a ja nawet przy 2barach nie mogę dobrze ciąć. Chodzi o to, ze mi doslownie topi całe cięcie, tak topi, ze az sie zlewa. Musze regulować ręcznie ciśnienia. Nie wiem dlaczego jest taki problem.


A teraz mam mieć pierwszy raz 70mm i 100mm juz robie w porty, bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Ledwo daje rade z 50mm a co dopiero przy 100mm xd


Azzader
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 185
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:29
Lokalizacja: Poznań

#6

Post napisał: Azzader » 08 maja 2017, 18:04

A masz zdjęcia? Przy takich grubych blachach albo wpalaj się z krawędzi albo zrób sobie otwory w miejscach wpaleń. I przy 80mm tlen tylko na 2,5 bara? Coś mało mi się wydaję? Dawno nie obsługiwałem wypalarki ale z tego co pamiętam przy grubych blacha to coś miedzy 7 a 9 bar miałem.. ale jutro dla potwierdzenia sprawdzę jak nie zapomnę.


Autor tematu
Zone1111
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2017, 22:58
Lokalizacja: Szczecin

#7

Post napisał: Zone1111 » 08 maja 2017, 22:13

A jakie zdjęcia? Jak trzeba to zrobię możliwie najszybciej. I to mnie nie pokoi. 6bar to by mi raczej połowę blachy spaliło, jak mi sie już nawet przy mniej niz 2 bary topi bardzie niż przepala. Mogę nawet nagrać filmik jak to bardziej by pomogło.

Chyba ze mówimy o przedmuchu, a nie tlenie podgrzewającym.


Azzader
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 185
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:29
Lokalizacja: Poznań

#8

Post napisał: Azzader » 09 maja 2017, 08:28

O zdjęcia detalu mi chodzi. Filmik nie potrzebny. I można też zwrócić uwagę na gwiazdkę która powstaje z płomienia im równiejsza i ładniejsza tym lepiej:)


Autor tematu
Zone1111
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2017, 22:58
Lokalizacja: Szczecin

#9

Post napisał: Zone1111 » 09 maja 2017, 09:20

Tyle mam barów, jeśli chodzi o tlen podgrzewający.

https://zapodaj.net/2e81c79a0241f.jpg.html

Grubość blachy to 12mm, prędkość 490, przedmuch 5 barów

I wtedy gdy dam na maksa tlen podgrzewający, to takie coś mi się dzieje.

https://zapodaj.net/b201f84c01664.jpg.html


Azzader
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 185
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:29
Lokalizacja: Poznań

#10

Post napisał: Azzader » 09 maja 2017, 14:58

A jaką masz dyszę? Bo to wygląda jakby nie przepalało do końca i za duża temp płomienia Przykręć trochę acetylen. Z cienkimi blachami raczej nigdy nie miałem problemu. A co to za gatunek materiału? Dziwny kolor ma. A i jeszcze jedna ważna rzecz jakość tlenu:) Ost zmagam się z problemem cięcia na laserze i okazało się że mamy gówniany tlen. Zapytam jutro w pracy bardziej doświadczonego kolego może miał już też taki przypadek.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”