Prośba o pomoc, stal węglowa

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
m200390
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2017, 09:08
Lokalizacja: Wrocław

Prośba o pomoc, stal węglowa

#1

Post napisał: m200390 » 01 lut 2017, 09:22

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie odnośnie cięcia plazmą. Jak wasze wypalarki radzą sobie z blachami 15-25mm? bo u mnie wygląda to fatalnie i zastanawiam się dlaczego się tak dzieje. Dorzucam zdjęcia poglądowe. Jeżeli chodzi o wypalanie otworów to tutaj w ogóle jest tragicznie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na ostatnim zdjęciu widać jak łuk ugina się podczas palenia. Rozumiem, że główną kwestią są parametry, niestety operator nie ma zbyt dużego dośwaidczenia i dopiero się uczy.



Tagi:


lenar1990
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 27 gru 2016, 15:40
Lokalizacja: wrocław

#2

Post napisał: lenar1990 » 01 lut 2017, 11:07

Sam mam problem z otworami ale moge ci pomóc w jednej sprawie.

By uzyskać dobrą odpowiedź musisz:
- podać sprzęt na którym wypalasz z wszystkimi parametrami (bo ciężko będzie określić z powietrza czy "ten palnik" ma możliwość palenia takiej blachy czy "to źodło" itd)
- parametry na których wypalacie blachy (prędkość posuwu, przebijania powinna odpowiadać parametrom podanym w tabelach cięcia dołączonych do sprzętu)

Na maszynie na której czasem pracuje do blach 15+ są inne zestawy katoda ....

Polecam przestudiować instrukcje obsługi sprzętu (jak nie macie to poszukać pdf nawet tutaj na forum) to bardzo ułatwi sprawę początkującemu operatorowi. Niektórzy na forum oferują kursy co będzie rozwiązaniem szybszym i łatwiejszym ale z kosztami.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”