Pozew zbiorowy przeciwko firmie emaks, importerowi Stamos-a

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 17
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

Pozew zbiorowy przeciwko firmie emaks, importerowi Stamos-a

#1

Post napisał: karpik74 » 05 lut 2016, 20:28

Witam,
Szukam chętnych do pozwu zbiorowego firmy emaks, importera przecinarek Stamos. Firma wykazuje się nadzwyczajną arogancją w stosunku do reklamacji i problemu z przecinarkami oferowanymi do maszyn CNC.
Jeżeli ktoś uważa się za poszkodowanego z tego tytułu, poniósł straty i uważa, że został wprowadzony ofertą przecinarki np. Stamos Selection 125 CNC w błąd ...to zapraszam.
Jestem pewien, że wielu z was poniosło z tego tytułu straty, nie tylko w zakupionym sprzęcie ale także w usługach lub produkcji.
Do pozwu wystarczy 10 osób i kaucja 2% od roszczeń. Adwokat weźmie chyba 20%.

Zapraszam, dobrze wiecie, że sprzęt to chiński szajs bez spełnionych wymagań unijnych i jest niebezpieczny. Sam wiem o przypadku porażenia prądem.
Nie pozwólmy, żeby taka firma jak emaks robiła z nas głupków!.

Będzie to również przestroga dla innych, żeby nie oszukiwać klienta i traktować go z należnym szacunkiem.



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#2

Post napisał: cnccad » 05 lut 2016, 20:40

nie wiem dlaczego , ale czułem "po kościach" że ze STAMOS będą kłopoty.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 17
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#3

Post napisał: karpik74 » 05 lut 2016, 20:55

Na YouTube "gadam" sobie z kolegą, ma sprzęt pół roku jak ja i generalnie po kilkudziesięciu godzinach pracy agregat zwariował. Moja przecinarka również z dnia na dzień coraz gorzej się zachowuje.
Sprzedawca odsyła do emaks-a, a ten twierdzi, że na podstawie opisu sprzęt działa prawidłowo ...ale mogę odesłać do serwisu i jeżeli stwierdzą, że jest OK to zapłacę.


avatar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 208
Rejestracja: 23 cze 2004, 09:44
Lokalizacja: Gdansk

#4

Post napisał: avatar » 05 lut 2016, 21:37

....zapewne masz racje ale to sp zoo +sk .. jak dojdzie do pozwu sie zamkna tyle nikt nie poniesie odpowiedzialnosci za nic... ja mialem podobny problem .. na forum powinen byc doddzielny dział pt "h## sprzet i firmy" :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
"Everything should be made as simple as possible, but not one bit simpler."
Albert Einstein

Awatar użytkownika

Autor tematu
karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 17
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#5

Post napisał: karpik74 » 05 lut 2016, 21:59

...i ty masz racje avatar, jednak logo Stamos przejdzie do historii a klienci bacznie będą oglądać sprzęt i nie zaryzykują kupna nowej marki w obawie ...a może to były Stamos. Wybór będzie prosty- Sherman, Magnum ewentualnie coś z wyższej półki.

emaks to jednak poważny importer i to nie tylko przecinarek, jeżeli mają chociażby odrobinę honoru i chcą zachować twarz to powinni otworzyć się dla klienta a nie wypinać i proponować niedorzeczne rozwiązania.
Volkswagen poniesie miliardowe straty za oszustwo i nazwy nie zmieni, a jak się mają w porównaniu ewentualne straty emaks-a by zachować twarz? Myślę, że właśnie odwrotne zachowanie poprawiłoby zaufanie i przyniosło korzyści.


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#6

Post napisał: trzasu » 06 lut 2016, 00:02


Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#7

Post napisał: cnccad » 06 lut 2016, 06:37

taką wizytówkę można zdobyć jak medal na targach ...
ja podejrzewam , że odpowiedzialność gwarancyjna spada na importera.
Widzą że plazmy schodzą jak ciepłe bułeczki ale widzą że też są z nimi "cyrki" Ale pewnie nie z wszystkimi i dlatego im się to opłaca.
część kupujących nie będzie reklamować , inna część zgodzi się na jakieś dziwne rozwiązania i biznes się kręci.
A żeby coś udowodnić o nie sprawności urządzenia to trzeba za zgodą sądu powołać biegłego , urządzenie będzie musiało być przez niego zbadane ( co kolwiek by to znaczyło to badanie ) a to są koszta i ....
co ciekawe , w Polsce biegłych jest garstka , którzy maja jako tako pojęcie o plazmie w połączeniu jakość - bezpieczeństwo.
Dlaczego wspominam o biegłym.
Gdyż pozwany , może podważyć biegłego , jak ten nie jest specjalistą od plazm. Przerabiałem to niedawno i teraz znów będę przerabiać.
Czy STAMOS ma certyfikat CE :?:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 17
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#8

Post napisał: karpik74 » 06 lut 2016, 08:35

...to prawda z tymi certyfikatami, następni oszuści którzy nabijają kabzę.

Na naklejkach jakimś CE się posługują. Dam sobie rękę obciąć, że sprzęt nie spełnia dyrektyw a w tym przypadku deklaracja CE jest oszustwem.

[ Dodano: 2016-02-06, 08:56 ]
Chciałem wystawić opinię o produkcie na stronie emaks-a ...bo oczywiście jest możliwość jak to w "rzetelnych firmach" bywa, tylko że wyskoczył komunikat o weryfikacji i oczywiście opinia się nie pojawiła :lol:


ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#9

Post napisał: ma555rek » 06 lut 2016, 09:04

karpik74 pisze:Dam sobie rękę obciąć, że sprzęt nie spełnia dyrektyw a w tym przypadku deklaracja CE jest oszustwem.
aby wykazać wadliwość deklaracji musisz niestety stracić rękę.
Bo deklaracja jest o odpowiedzialności za powstałą "szkodę osobową" a nie że jest technicznie dobre!!!
Pasjonat

Awatar użytkownika

Autor tematu
karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 17
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#10

Post napisał: karpik74 » 06 lut 2016, 09:24

"Dyrektywy te dotyczą zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska, określają zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować. Producent oznaczając swój wyrób znakiem CE deklaruje, że wyrób ten spełnia wymagania wszystkich odnoszących się do niego dyrektyw.

Istnieją mechanizmy sprawdzające, czy oznakowanie CE jest umieszczane na produktach poprawnie. Kontrola znaku CE jest obowiązkiem władz publicznych w Państwach Członkowskich, we współpracy z Komisją Europejską.

Jeśli podejrzewa się nadużycia oznakowania CE, lub jeśli bezpieczeństwo produktu jest kwestionowane, obywatele mogą skontaktować się z krajowymi organami nadzoru rynkowego. Procedury, środki i sankcje stosowane wobec przestępstwa fałszowania CE mogą się różnić, w zależności od krajowego prawa administracyjnego i karnego danego Państwa Członkowskiego.

W zależności od wagi przestępstwa, podmioty gospodarcze mogą podlegać karze grzywny, a w niektórych okolicznościach możliwe jest zasądzenie kary więzienia.

Jednakże, jeśli produkt nie jest uznany za stwarzający bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa, producent może otrzymać drugą szansę zapewnienia, że jego produkt jest zgodny z obowiązującym prawodawstwem, zanim zostanie on zobowiązany do usunięcia produktu z rynku."

cytat Wikipedia

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”