Przemieszczenia otoworów w wypałkach.

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
proof
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2016, 14:57
Lokalizacja: Daleko

Przemieszczenia otoworów w wypałkach.

#1

Post napisał: proof » 26 maja 2016, 14:00

Witam Serdecznie! Jestem operatorem maszyny Plazma CNC wpa6000 compact. Borykam się z takim problemem: NP.Paląc prostokąty z otworem na środku 30# blachy pojawiają się przemieszczenia otworu nawet o 5 lub 6 mm gdzie wymiar zewnętrzny jest prawidłowy. Przejdę do stena sprawy i wszystko dość dokładnie opiszę czyli tak dostaję od technologa gotowy program gdzie nie muszę ustawić kompersacji. W programie kolejność cięcia jest ustawiona tak na dwa rządki palone są pierw otwory do wypałek a pozniej po tym jest jedno przebicie i pali już prostokąty gdzie elementy mają jedną połączenie. Przeważnie sa palone blachy w grubościach od 25# do 50# mm od dugości 6m. Przemieszczenia pojawiają się już w 3 i kolejnym rządku połączonym jednym przebiciem. Myślę, że mogą powstawać przy nagrzaniu blachy dość duże naprężenia blachy gdzie zaczyna ona nam na blacie pracować co wy na to? czy lepiej wrucić do systemu gdzie 1 element na jedno przebicie i zostaje w ramce o grubości 1 cm. I borykam się nad tym czy wina leży po stronie maszyny czy też programu na co byście szybciej obstawiali. Prosił bym o pełne wypowiedzi i sugestie za każdą pomoc serdecznie dziękuję. Pozdrawiam i czekam na pomoc



Awatar użytkownika

karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#2

Post napisał: karpik74 » 30 maja 2016, 21:28

Spróbuj wypalić każdy element oddzielnie ...wydaje mi się że gubi kroki.

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#3

Post napisał: Bri » 02 cze 2016, 10:43

Jeszcze może być kwestia nagrzania blachy - jeśli jest za dużo zbyt gęsto umieszczonych otworów. Na laserze mi się ostatnio przesunęły w czarnej 16 rządki otworów w takich sitach. Sito było okrągłe fi 1300mm otworów mnóstwo wszystkie fi21 - zrobiłem jak najbardziej rozstrzeloną kolejność i polewaliśmy blachę wodą ale na gotowo co 3, co 4 otworek w rzędzie (łącznie za 20% otworków w całym elemencie) był przesunięty ok 1mm - 1,5mm - prawdopodobnie to były te pierwsze wycinane zanim się blacha nagrzała.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


Lazbutek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2016, 10:04
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: Lazbutek » 07 wrz 2016, 11:36

No właśnie trzeba wziąć pod uwage te nagrzanie blachy. Też miałęm z tym problem.


creattine1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 25 gru 2015, 19:08
Lokalizacja: nowy sącz

#5

Post napisał: creattine1 » 07 wrz 2016, 18:19

Ja miałem podobnie i pale jakby detal cały i potem znowu jest ok uziemieniem pomogło Ale ja to mam taką amatorke trochę , mam problem podobny jeżeli mogę dołączyć się do pytania pale profila 30 otwory kwadratowe 30 na 10
i po metrze lub wcześniej lub puzniej widać że nie mam palonych centrycznie przesuwa się o ok nawet 2mm lecz przerwy między nimi grają idealnie tak jakby os x coś wariowala jak sobie z tym poradzić ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”