nadmieren zuzywanie sie dyszy oraz duze ukosowanie

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
mar-pool
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:21
Lokalizacja: rawicz

nadmieren zuzywanie sie dyszy oraz duze ukosowanie

#1

Post napisał: mar-pool » 07 mar 2016, 00:05

Witam mam problem z ukosowaniem oraza zuzywaniem sie dyszy oraz elektrod a tak że grzaniem sie palnika

Żródło to TECNOPLASMA 115 HF IGBT DIGITAL

Palnik binzel abiplas cut 110

kompresor fachowiec 514/4/200

Prąd jakim tne to 70A prędkości od500-800mm dyszy używam 1.2 tne blachę 6. komplet dysza i elektroda wytrzymuje około 100 przebić. lecz po wygnieceniu wszystkiego czyli dyszy i elektrody wyglądają jak by sie grzały. powietrze po skończeniu cięcia leci do jakiś 7-10s . lecz jak skończy ciąć wszystko paruje. i największy problem to duże ukosowanie co mi sie nie podoba bo chce by było ładnie wycięte. kombinowałem już z posuwami prądem cięcia powietrzem i nic nie pomaga nie mogę tego ogrnąć.
ciśnienie na kompresorze mam ustawione prawie na 6 bar lec zauwazyłem ze gdy maszyna zaczyna ciąć spada ono na zegarze do 2-3 bar i zastanawiam sie czy poprostu kompresor który mam i który dobierała mi firma do źródła daje rade czy czasami nie jest tak ze kompresor dostarcza za mało powietrza itp i przez to wszsytko sie grzeje i szybciej zuzywa i przy tym powstaje duże ukosowanie.

Problemów z przebiciami nie mam z tym maszynka radzi sobie dobrze. zauwazyłem tez ze gdy maszyna tnie to po pewnym czasie wiązka produ która tnie zaczyna ciąć pod kontem.

prosze o jakąś porade i pomoc jak rozwiazać problem pozdrawiam.

wczoraj udało mi sie jakimś cudem ustawić by nie było ukosowania i wszystko ładnie paliło i było fajnie prąd miałem na 70a ciśnienie na jakieś 5,5 i wysokoś palenia na 7mm lecz dziś jak zaczałem palić no to cały misterny plan wziął w łeb i dalej problemy z uowanie i nadmiernym zuzywaniem sie dyszy i elektrod.

jeden z kolegów polecił mi by zamienic palnik na autocut p141 co wy na to

Czy to normalne by komplet dyszy i elektrody wytrzymał tylko 100 przebić a nie kiedy mniej ?



Tagi:


creattine1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 25 gru 2015, 19:08
Lokalizacja: nowy sącz

#2

Post napisał: creattine1 » 07 mar 2016, 08:50

ja bym zaczał od powietrza jakie masz waż od kompresora do plazmy , mozę masz jakaś hipermarketówke co w srodku ma 6mm srednicy ??, ciśnienie musi stale być wąż w srodku musi mieć ok 10 mm minimum moim zdaniem albo kompresor nie wydala też tak może być ,


jarucki
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 818
Rejestracja: 11 sty 2011, 23:40
Lokalizacja: okolice nałęczowa

#3

Post napisał: jarucki » 08 mar 2016, 21:35

Co do palnika chcesz zamienić na taki sam?

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#4

Post napisał: Alvar4 » 08 mar 2016, 22:36

Duże zwężenia przekroju węży są często w tanich złączkach pneumatycznych.
Obrazek

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#5

Post napisał: cnccad » 09 mar 2016, 07:53

Alvar4 pisze:Duże zwężenia przekroju węży są często w tanich złączkach pneumatycznych.
Żdecydowanie masz rację. I dlatego jestem zwolennikiem likwidowania "stopów" w tych złączkach lub ich całkowitą likwidacją. To czy ma 6mm czy 10mm nie ma tu większego znaczenia. Ważne jest by było stabilne ciśnienie na poziomie roboczym danej dyszy.
Wilgoć ...
przy palnikach powietrznych jest to ważne o tyle żeby zamiast wody pojawiał się łuk. Na ukos woda nie ma aż tak dużego wpływu ale technologia cięcia. Pisane to było dziesiątki razu.
Nikt do tego nie przykłada nadal wagi podobnie jak do tego by obserwować łuk plazmowy i likwidować przyczyny bądź je minimalizować.
A nie czekać. Ooo, ucięło z ukosem. Co zrobić koledzy bo ukosuje :?:
Na stronie u siebie mam kilka porad. Niedługo dorzucę kolejne.
Czynnikami podstawowymi do ukosu jest:
1. technologia
2. szybkość
3. odsunięcie palnika ( dyszy )
4. prąd cięcia
6. ciśnienie
reszta to jakość wykonania palnika i do jakiej jakości został przewidziany.
należy też pamiętać , że nie każdy palnik się nadaje do każdego źródła.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
mar-pool
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:21
Lokalizacja: rawicz

#6

Post napisał: mar-pool » 10 mar 2016, 23:31

witaj poradziłem sobie z ukosowaniem problem polegał na powietrzu założyłem osuszacz powietrza i problem ukosowania zniknął tak jak i zbytnio zużywanych sie dysz i elektrod co do palnika p141 palnik dobry ale sieje bardzo duże zakłócenia na binzlu lepiej maszyna chodzi tzn nie sieje takich zaniekłucen bo na p141 wywala mi co jakiś czas oś z a na binzlu jak raz dziennie wywali to jest max zreszta na binzlu zrobiłem na jednym kąplecie dysz i elektrod 700 przebić a na p141 dużo mniej wiec jak dla mnie binzel jest ok a testowałem kazdego przez cały dzień wiec jakieś porównanie mam. no i dzięki temu ze załozyłem osuszacz mogłem zwiekszyć predkośći ciecia do 2000mm przy blasze 6 i nie ukosuje nie zostawia zgorzeli ogolnie super sprawa.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”