Problem z połączeniem zródła z ploterem

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#11

Post napisał: snajperman-s1 » 15 lut 2016, 21:46

na forum już było tyle razy o tym że naprawdę wystarczy poszukać jak robi się uziom maszyny i ekrany a załatwi CAŁĄ sprawę od ręki !



Tagi:


Autor tematu
mar-pool
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 14
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:21
Lokalizacja: rawicz

#12

Post napisał: mar-pool » 16 lut 2016, 15:17

Witam uziemilem stół komputrer oraz zrodlo i pomoglo. Maszyna pracuje tak jak powinna. Wbicie metrowego preta fi 16 w ziemie pomoglo :)


stalmasz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 11
Posty: 63
Rejestracja: 21 gru 2015, 20:19
Lokalizacja: Krosno

#13

Post napisał: stalmasz » 16 lut 2016, 21:03

Jeśli teren się osuszy może nie wystarczyć wtedy trzeba będzie poprawić uziemienie.


Autor tematu
mar-pool
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 14
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:21
Lokalizacja: rawicz

#14

Post napisał: mar-pool » 16 lut 2016, 21:44

Panowie dzis przyszlo mi wymienic palnik mialem palnik trafimet autocut ps105 problemu nie mialem jak uziemilem maszen przyszla wymiana palnika na palnik taki jak powinien byc do zrodla czyli palnik odpalany wysokim napieciem maszyna uziemina itp itd ale po podpieciu zrodla pod ploter wywala mi sterowniki prosze o pomoc bo jestem bezradny i nie wiem co mam robic lub prosze o kontakt do jakiegos fachowca co przyjedzie i mi to zrobi

[ Dodano: 2016-02-16, 23:09 ]
dodam jeszcze tyle ze gdy np materiał położe na drewnianych belkach an stole podepne mase i palnik reczy sterowniki sa ok gdy dotkne właczonym już palnikiem recznym stołu sterowniki tez sa ok fopiero po podpieciu masy i załaczeniu palnika wywla mi jeden ze sterowników zazwyczaj ten odpowiedzialny za oś z maszyne mam uziemioną spadków napiecia nie ma itp pisaiscie tu ze źeódło wywołuje duże zakłucenia jak mam je zniwelować bo nie mam pojecia przeglągałem forum różnie ludzie pisza ale nic nie pomaga kolega wyżej pisał coś o ekranowniu przewodów ale ja nie mam zielonego pojecia o tym a nigdzie nie moge nic konkretnego znaleść


stalmasz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 11
Posty: 63
Rejestracja: 21 gru 2015, 20:19
Lokalizacja: Krosno

#15

Post napisał: stalmasz » 17 lut 2016, 12:08

Ekranowanie to oplot przewodów podłączony do uziemienia od strony zakłóceń czyli palnika ,przykład
http://www.speckable.pl/produkt/3909/Pr ... ml?ref=g27 uziemienie aby było skuteczne musi mieć małą rezystancję metr wbity w ziemię może okazać się za mało poczytaj na ten temat ,załóż na przewód zasilający komputer rdzeń ferrytowy przykład http://www.elektronika.bialystok.pl/pl/ ... -407/4339d zobaczymy jaka poprawa.

[ Dodano: 2016-02-17, 12:12 ]
Wszystkie przewody do silników powinny być w ekranie i ekran podłączony do uziemienia .


Autor tematu
mar-pool
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 14
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:21
Lokalizacja: rawicz

#16

Post napisał: mar-pool » 17 lut 2016, 22:02

po dzisiejszym dniu jestem bogadszy o nowe doswiadczenia z zakłuceniami ze strony hf.
zróbiliśmy próby na palniku recznym i odziwo nie wywaloło sterowników tyle ze masa zródła musiała być podpieta pod jedna z porwadnić osi y.
Poszliśmy troche w innym kierunku podłaczyłem palnik reczny załozyłem mu sterowanie z maszyny i w uchwyt a mase podpiołem pod prowadnice. i jak ręką odjął wyzuca tylo jeden strowni od osi z ale to juz najmniejszy problem. można pracować wysokość ustawiamy recznie bedzie tzreba jakoś oddzielic palnik od osi by nie niosły sie załucenia. jutro spróbuje wyciagnąć przewód palnika maszynowego wraz zpalnikiem i podpiąć ta jak ten reczny zobacze co sie bedzię dziać. jeśli bedzię to samo to zrobimy ekran na cały przewód palnika itp.
Jest jeszcze jedna opcja by w duzym stopniu wyeliminować zakłucenia odradził mi to serwisant źródła można tak że wyzucić przewód hf z palnika załozyć palnik z ruchomą głowa np trafimet ps105 z fabrycznie ekranowanym przewodem palnika i nie bedzie wtedy zakłuceń. lecz zalezy jak dla kogo bo taka opcja to koszt około 5-6 tysiec. z mojego punktu widenia gdzie w mojej firmie idzie produkcja i tygodniowo palimy około 6-10 ton gotowego towaru załozenie czegoś taiego bedzie super bo nie bede miał zbednych problemów z jakimiś zakłuceniami itp .


stalmasz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 11
Posty: 63
Rejestracja: 21 gru 2015, 20:19
Lokalizacja: Krosno

#17

Post napisał: stalmasz » 17 lut 2016, 22:45

Nie wiem z czego masz prowadnice ale jeśli przez łożyska płynie prąd 100A = kłopoty


jarucki
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 818
Rejestracja: 11 sty 2011, 23:40
Lokalizacja: okolice nałęczowa

#18

Post napisał: jarucki » 18 lut 2016, 06:34

Z tego co wiedziałem na fotografiach umieszczonych na samym początku...
Weźcie te przewody od thc silników załączania palnika wymienicie na ekranowane!!!!!!!!
Kolejna sprawa, spróbuj wypalić cos bez włączonego thc. "Masę"zapnij bezpośrednio do palonego materialu.
Ciekawostka jest taka ze u mnie podczas wypalania, ciecia cala maszyna potrafiła sie zawiesić np gdy wlaczylem mozille i chcialem przejrzeć forum :D


Autor tematu
mar-pool
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 14
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:21
Lokalizacja: rawicz

#19

Post napisał: mar-pool » 18 lut 2016, 13:02

S czemu mowisz ze jsk bedzie masa podpiets pod prowadnice to beda problemy


stalmasz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 11
Posty: 63
Rejestracja: 21 gru 2015, 20:19
Lokalizacja: Krosno

#20

Post napisał: stalmasz » 18 lut 2016, 18:46

Włączenie prądu przez łożyska może skutkować wypaleniem łożyska zniszczeniem prowadnic.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”