Obsługa zakupionej plazmy - nurkowanie THC, bieg jałowy

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
Miszaq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2013, 23:16
Lokalizacja: Poznań

Obsługa zakupionej plazmy - nurkowanie THC, bieg jałowy

#1

Post napisał: Miszaq » 29 gru 2015, 23:39

Proszę o pomoc w następującej sprawie.

W czerwcu zakupiłem ploter plazmowy z tej aukcji http://allegro.pl/przecinarka-plazmowa- ... 54507.html . Skusiła mnie stosunkowo niska cena oraz odległość miejsca zamieszkania producenta ode mnie. Jako że wtedy byłem oraz wciąż jestem laikiem w kwestii obsługi tego typu urządzeń, wydawało mi się, że właściwości tego zestawu powinny spełnić moje wymagania (cięcie prostych elementów czy linii). Sprzedawca przeprowadził krótkie szkolenie, niewyjaśniając dokładnie wszystkich zagadnień (a ja nie spytałem o wszystko). Używam agregatu powermax hypertherm 45. Niestety obecnie mam następujące problemy z tym urządzeniem:

1. Jak ustawić dobrze wartości THC w zależności od wypalanej blachy? Przy napięciu 136V dobrze paliło blachy między 1,5 a 3 mm. Obecnie chciałbym przepalić blachę 10mm, natomiast mam duże problemy z doborem odpowiedniego napięcia. Czy zmieniać pozostałe parametry THC? Przy próbach które podejmowałem palnik nurkował, naciskał na blachę – silniki dusiły do dołu, ramię się wyginało – następnie odkształcone odskakiwało i paliło dalej – ogólnie masakra.

2. W jaki sposób ustawić program / palnik aby nie paliło na biegu jałowym? Gdy mam do wypalenia kilka elementów palnik podczas przejścia z jednego na drugi cały czas pali i uszkadza wypalany element.

3. Jaki jest najprostszy i jednocześnie stosunkowo funkcjonalny program do rysowania detali do wypalenia (CAD) oraz do sterowania palnikiem?

4. Jak ustawić THC / program aby w przypadku grubych elementów palnik najpierw się przebił, przed rozpoczęciem przepalania i ruchu?

5. Gdzie powinna być złapana masa (do wycinanego elementu czy do rusztu wodnego)?

6. Czy w ruszcie powinno być dużo wody? Miałem nalane dużo jednak przy problemach z cięciem blachy 10mm palnik nurkował woda pryskała pod wpływem sprężonego powietrza. Czy może to mieć wpływ na masowanie oraz czy pryskająca woda może uszkodzić palnik?



Tagi:

Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#2

Post napisał: triera » 30 gru 2015, 02:47

trudno odpowiedzieć na pytania nie znając choćby nazwy
programu sterującego...

w opisie aukcji nie znalazłem...

2. Jeśli rysunek jest poprawny to coś nie halo... zakłócenia ?
Czy uziemienie plotera zostało poprawnie wykonane?

4. W nastawach THC jest opóźnienie (delay), czas po którym
przejmuje sterowanie wysokością palenia od wykrycia łuku.
ustawiamy czas potrzebny na przebicie + czas wyjścia z powstałego krateru +...

5. Aby mieć pewność zalecam podłączanie masy źródła do ciętego materiału

6. Jeśli nie zamierzamy ciąć pod wodą - to nalewamy jej możliwie mało,
ale tyle, aby nadal skutecznie wychwytywała gazy i pyły

pierwszy powinien pomóc producent... i to ochoczo w podskokach ;)


szary11
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 377
Rejestracja: 16 lut 2011, 22:44
Lokalizacja: Tarnogród

#3

Post napisał: szary11 » 30 gru 2015, 07:15

w opisie aukcji jest wzmianka o WIN XP, to masz raczej macha
1.Wartości teoretyczne
THC ustawiasz doświadczalnie np: prąd 45A prędkość cięcia 500 mm/min na THC 140V -
palnik utrzymuje się na 5mm podczas cięcia, ale jeżeli zmniejszysz prędkość, to musisz zwiększyć napięcie na THC, aby nadal mieć te 5mm
2. pokaż przykładowy kod na jakiś detal, który wycinałeś
3. ja używam DXF2GCODE do plazmy
4. w kodzie programu G4 P? pokaż przykładowy kod
5. wg mnie to obojętne, chyba że ruszt z plastiku ;)
6. u mnie 1-2 cm poniżej blachy ciętej

Awatar użytkownika

karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#4

Post napisał: karpik74 » 04 sty 2016, 15:49

...tak właśnie, więcej szczegółów!

- jaki program steruje?
- jakie THC ...Proma to widać ...150 czy SD? (zapytaj "producenta")

Powermax raczej nie powinien zakłócać ...a raczej na pewno!

[ Dodano: 2016-01-04, 16:17 ]
...jeszcze jak wykrywa blachę?


Autor tematu
Miszaq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2013, 23:16
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: Miszaq » 06 sty 2016, 15:17

Dziękuję za odpowiedzi. THC to proma 150. Oczywiście nie napisałem istotnej kwestii - program CAD to darmowa wersja eduCAD (demo) a do sterowania step2CNC demo. Z tego co powiedział producent plazma tnie na biegu jałowym bo program do sterowania jest demowy. Jutro do niego jadę z moją plazmą, aby pomógł mi na swoim stole (tym samym) ustawić odpowiednie wartości THC i szybkość cięcia w zależności od grubości blachy.

Niestety obawiam się trochę, że kupiłem kota w worku, nie mając zbytnio pojęcia o ploterach do cięcia plazmą. Znalazłem jedną aukcję -> http://olx.pl/oferta/wypalarka-wycinark ... 4149e7744c na której sprzedawany jest ten sam ploter. Rozmawiałem z tym człowiekiem o przyczynach sprzedaży. Powiedział że włączył, użył 2-3 x i stwierdził, że ten ploter jest za mało dokładny. Myślał podobnie jak ja, że kupuje urządzenie w pewnym większym stopniu zbliżonym do np takiego plotera :roll:

Awatar użytkownika

karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#6

Post napisał: karpik74 » 06 sty 2016, 19:28

Ustawi ...jeżeli będzie miał Powermaxa 45 ...i tu nie ma pewności czy identyczny sprzęt będzie chodził na tych samych parametrach ...bo jeżeli całkiem inny to na pewno nic nie będzie się zgadzać. Powermax ma tabelę parametrów ciecia, zastosuj się do nich. Jedynie parametry dla THC nie będą się zgadzać ale będą przybliżone.

Twoje programy nie są zbyt popularne i może być problem z doradztwem.
Jeżeli zmienisz programy na Mach, Linux i SheetCam to ogarniemy problem.

Producent chyba albo coś sknocił albo sam nie wie co jest grane. Jeżeli źródło pali na przejazdach to wygląda na to, że w kodzie nie ma komendy M5 (wyłączenie wrzeciona/ palnika) czyli program Cam nie generuje tego albo ustawiony zły postprocesor.

THC 150 umożliwia całkowite wyłączenie, wyłączenie przy przebiciu i na końcu palenia co zapobiegnie nurkowaniu, robi się to makrem generowanym w kodzie.

Wrzuć tu fragment kodu z powiedzmy trzema przebiciami!


Autor tematu
Miszaq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2013, 23:16
Lokalizacja: Poznań

#7

Post napisał: Miszaq » 06 sty 2016, 20:15

Do producenta biorę swojego hypertherma 45, więc będą odwzorowane warunki takie same jak przy moim stole. Jutro wrzucę gkod generowany przez step2cnc. Zainstaluję również sheetcam i sprawdzę, czy palenie na biegu jałowym to skutek demowego step2cnc.

Awatar użytkownika

karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#8

Post napisał: karpik74 » 06 sty 2016, 20:39

W HT niczego nie ustawi ...nie rozumiem?
Problem nie leży w agregacie tylko w programach, chyba że coś sknocili w sterowaniu, podłączeniu THC.

Sprawdź czy w kodzie jest M5 (step2cnc)

Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#9

Post napisał: triera » 06 sty 2016, 22:50

Oprogramowanie sterujące w wersji demo...

porażające...


lukasz89
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 242
Rejestracja: 20 lis 2015, 18:40
Lokalizacja: Tajpej

#10

Post napisał: lukasz89 » 12 sty 2016, 20:57

U mnie na Powermax'ie 105 przy THC +/- 115V przebija blachę (8 mm) i za chwilę zaczepia o nią. Dopiero jak drugi raz załączę program, to jakoś wycina. Może to być przez rdzę na blasze lub, że materiał leży brzuchem do góry i prze to nieznacznie się wygina ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”