Opinie na temat STAMOS S-PLASMA 55H

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
tszatan
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 169
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:36
Lokalizacja: Polska

Opinie na temat STAMOS S-PLASMA 55H

#1

Post napisał: tszatan » 26 lis 2015, 22:12

Witam,

Zabieram się powoli za budowę plotera plazmowego. Aby przygotować się do projektu poszukuję opinii na temat przecinarki plazmowej STAMOS S-PLASMA 55H cena 1750zł możliwość rozdzielania 25mm brzmi zachęcająco.

http://allegro.pl/przemyslowa-przecinar ... 70057.html

Czy ktoś posiada takowe urządzenie i może coś na jego temat napisać?

Może macie jakieś propozycje w podobnej cenie czyli max 1800zł


Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#2

Post napisał: karpik74 » 26 lis 2015, 22:51

Szczerze Ci radzę, odpuść sobie Stamosa.
Pewnie czytałeś ten temat: https://www.cnc.info.pl/topics57/stamos ... t69415.htm

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#3

Post napisał: Alvar4 » 27 lis 2015, 11:58

Ja bym tego raczej nie kupował. Słaby chiński palnik na który będziesz bluźnił (szbko w nim lecą dysze, robią się często duże ukosy na ciętym materiale i wogóle tam jest wszystko rozklekotane i źle pasujące do siebie. Będzie Ci się przegrzewał i będzie się rozkręcał sam z siebie), krótki 4 metrowy przewód palnika, niby 25 mm cięcia rozdzielającego ale to pewnie i trak wartość zawyżona o kilka mm. Do tego blednie napisany cykl pracy 55A/100%, 43A/60%. Są też błędy typu szerokość strumienia plazmy 1mm a w innym miejscu podają 1.2mm, nazywanie przecinarki spawarką też raczej świadczy o tym że ktoś tego tekstu nawet nie sprawdził a to daje do myślenia. I jeszcze ten kardynalny błąd pod koniec opisu tam gdzie jest pokazana oferta specjalna na zakup przecinarki z przyłbicą i częściami eksploatacyjnymi. Promocja z 2370 na 3250 zł :mrgreen: No debil tą ofertę pisał.
Z daleka od takiej firmy :!:

Powiem Ci że też przymierzam się do większej przecinarki bo mam na warsztacie Berkera 50 na 230 v ale szału to tym nie zrobię. Przymierzam się do zakupu jakiegoś niebieskiego shermana na 65 lub 85 amper. Tam już jest palnik dużo wytrzymalszy i lepiej wykonany od tego najtańszego badziewiaka. Do tego przewód między agregatem a palnikiem o długości 6 metrów.

Przykładowe oferty :

http://allegro.pl/przecinarka-plazmowa- ... 62146.html

http://allegro.pl/sherman-profi-cutter- ... bi_c=79367

Chyba że koledzy polecają coś innego.
Obrazek

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#4

Post napisał: cnccad » 27 lis 2015, 14:30

Alvar4 pisze:i będzie się rozkręcał sam z siebie.
hehe ... jak byś chciał sam wykonać taki palnik , to nie dasz rady.
a chińczyk ... proszę standart :grin:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


freerad
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 222
Rejestracja: 21 lip 2009, 07:55
Lokalizacja: maków podhalański

#5

Post napisał: freerad » 27 lis 2015, 15:27

Jako że mam Shermana Cuttera 70 od ponad półtorej roku to się mogę wypowiedzieć.
Przecinarka trafiła do serwisu po tygodniu używania. W trakcie cięcia było bum i wyleciały wszystkie zabezpieczenia. Importer pozwala ją otwierać do czyszczenia więc ją sobie otworzyłem. Szlak trafił przetwornicę pomocniczą do zasilania układu sterowania. Po jaką cholerę jest ona zasilana z 3 faz to nie wiem. Uwaliło jej wejściowy układ prostowniczy. Telefon do serwisu i na drugi dzień był kurier żeby ją odebrać. Potem telefon do serwisu co się stało (udałem głupa). Kierownik powiedział że cała seria ma wadliwą płytkę elektroniki (tu podał numer). A ze schematu ideowego numer wskazywał na tę przetwornicę pomocniczą. Czyli serwis nie ściemniał.
Gorzej bo z naprawą (33 dni bo płytki musiały dotrzeć od producenta) trochę mi nerwów zjadło, aż się wkur… i po grzecznym telefonie do sprzedawcy że przecinarkę mogą sobie zatrzymać ale oddać kasę bo mi robotę blokują przecinarka wróciła. Przetwornica pomocnicza faktycznie została zmieniona na inny model. Ja w ramach rekompensaty za długi termin naprawy dostałem w gratisie przyłbicę auto (całkiem niezła) i gwarancja została przedłużona o 1 miesiąc.
Od tego momentu zero awarii.
Co do jakości cięcia to przy palniku A81 trzeba robić dokładnie na odwrót do tego co sugeruje instrukcja i logika. Zwiększając prąd cięcia zmniejszamy ciśnienie gazu wtedy skosik jest naprawdę niewielki.
Co do porównania tego Shermana do Stamosa to jakim cudem 55A stamosa przetnie 25mm skoro 65A Shermana może tylko 23 (da się i 25 ale nie polecam)?

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#6

Post napisał: cnccad » 27 lis 2015, 15:40

tnie palnik a nie źródło.
I dlatego jest to wiarygodne że da radę.
inny przykład ...
120A i cięcie z przebiciem na tlenie 25mm. A klient tnie 50mm jakościowo z przebiciem.
Da radę :? da. jak ktos nie wie że nie da rady , to zrobi to :wink:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”